logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 czerwca 2019

Witam ponownie w nieco spóźnionym przeglądzie bitewniakowych nowości! Na sam początek lata rzeźbiarze i twórcy zasad przygotowali nam całkiem sporo atrakcji. Spośród nich wybrałem na dziś dwadzieścia jeden najróżniejszych pozycji historycznych i fantastycznych. W tej pierwszej kategorii wyjątkowo nie ma nic z II wojny światowej (choć w zestawieniu uwzględniłem jej mocno alternatywną wersję), jest za to silna reprezentacja XIX wieku wsparta Wielką wojną. Fantastyka tradycyjnie jest bardzo zróżnicowana – od małych wojsk wzorowanych na egipskiej mitologii, przez najróżniejsze postaci i potwory fantasy, po klimaty pulpowe.

10 czerwca

Na dobry początek zaglądamy na Kickstartera, gdzie Splintered Lights Miniatures rozpoczęło drugą zbiórkę na linię 15 mm inspirowanych mitologią starożytnego Egiptu. Tym razem padło na szakalogłowych podwładnych Anubisa, ale do towarzystwa dodano im też sporo innych półludzkich istot.

Tego samego dnia wystartowała czwarta kampania z serii Space Raiders. Tematem tej edycji są kosmiczni goblińscy piraci – równie oldschoolowi, co rzeźby z poprzednich zbiórek.

12 czerwca

W ostatnich tygodniach Crooked Dice prezentuje na swoim profilu zdjęcia pomalowanych figurek z zakończonej 1 kwietnia zbiórki Pulp Heroes and Villains. Spośród bohaterów najbardziej spodobał mi się badacz okultystycznych tajemnic.

Paweł Górecki z Rotten Factory pokazał rzeźby nietypowych nagrobków, które zapewne trafią do sprzedaży w lipcu.

Black Grom Studio również pracuje nad ciekawym projektem terenowym, choć w zupełnie innym klimacie. Gonzo testuje formę, w która pozwala odlewać krawężniki, płyty chodnikowe i trylinkę.

14 czerwca

SpellCrow wypuścił dwa nowe 28 mm gobliny do Umbry Turris: łucznika i kusznika.

Na grupie poświęconej grom Deep Wars i Shadow Sea firma AntiMatter Games opublikowała zdjęcia odlewów trzech wężoludzi: kapłana, wojownika i łucznika.

W ostatnich zestawieniach wspominałem o najróżniejszych historycznych nowościach od Warlord Games, a teraz przyszła kolej na pozycje fantastyczne. Siły brytyjskie z Konflikt '47 otrzymały wsparcie w postaci sekcji grenadierów i ciężkiej maszyny kroczącej Merlin.

15 czerwca

Z kolei wrocławskie GM Boardgames wprowadziło całkowicie historyczne wojska brytyjskie do gry Bogowie Wojny: Lee. Nowy, darmowy dodatek Rule Britannia zawiera zasady standardowych i kolonialnych sił z okresu 1854–68.

16 czerwca

Ponownie wracamy do AntiMatter Games, które na wspomnianej powyżej grupie pokazało model Burzowego Smoka.

17 czerwca

W zeszły poniedziałek na Kickstarterze wystartowała zbiórka na trzy modele mysich bohaterów – rycerza, łucznika i czarodziejkę – stworzonych przez SLAP Miniatures.

Innym pulpowym modelem od Crooked Dice, który przypadł mi do gustu, jest ożywiony egipski kapłan (oczywiście w bandażach).

Peter Pig powiększył swoją ofertę wojsk z I wojny światowej o trzynaście zestawów serbskich żołnierzy. Figurki może nie wypadają za dobrze na zdjęciach, ale znając tę firmę, z pewnością wyglądają lepiej na żywo.

18 czerwca

Dave Cauley skończył prace nad 28 mm Dimetrodonem dla Antediluvian Miniatures. (Wiem, pisałem o nim w poprzednim zestawieniu… Cóż mogę powiedzieć, najwyraźniej nie wyrosłem z fascynacji dinozaurami!)

19 czerwca

Tytuł ostatniej z prezentowanych dziś zbiórek, Demons from Hell, nie jest specjalnie subtelny, ale Skeleton Head Toys nie poszło na łatwiznę i przygotowało całkiem ciekawe demony.

20 czerwca

Jeszcze raz przenosimy się do XIX wieku – tym razem za sprawą pruskich dowódców i kirasjerów z 1866 roku, których wkrótce wypuści North Star.

21 czerwca

Trzymając się tematów historycznych, zaglądamy do najnowszego biuletynu Warlord Games, w którym znajdziemy informacje o przedsprzedaży zestawów do nowej gry SPQR, nowych figurkach dowódców z czasów angielskiej wojny domowej, limitowanych plastikowych modelach żołnierzy z brytyjskiego 95. Pułku (okres napoleoński), oficjalną okładkę koreańskiego dodatku do Bolt Action wraz z czterema Koreańczykami z północy, a także nowy zestaw wołów.

Joseph McCullough zdradził, że pracuje nad drugą edycją Frostgrave. Zgodnie z zapowiedzią obędzie się bez wielkich zmian, a chodzi głównie o stworzenie jaśniejszych i bardziej zbalansowanych zasad, które będą dawać więcej zabawy.

Do sklepu Diehard Miniatures zawitało pięcioro bohaterów i pięcioro mutantów. Wyznawcy Chaosu już kiedyś się tu pojawili, ale herosi musieli mi umknąć.

A na koniec zestawienia zaglądamy do pracowni Keva White'a, który w piątek pokazał prawie skończonego opancerzonego szwarccharaktera

22 czerwca

…a w sobotę wrzucił fotki owłosionego siłacza.

I to już koniec. Zapraszam ponownie w weekend, kiedy pewnie opublikuję tekst o tematyce pancernej… a może o czymś zgoła innym?

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes