logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 9 czerwca 2019

Zapraszam na nowe, majowo-czerwcowe wydanie Niszowej Niedzieli – nieco spóźnione ze względu na mój udział w trzeciej edycji Gladiusa. W dzisiejszym przeglądzie chyba po raz pierwszym znalazła się równa liczba pozycji historycznych i fantastycznych. W ramach tych pierwszych cofniemy się do prehistorii, starożytności, połowy XVIII wieku i końcówki XIX, a także w czasy dwóch różnych XX-wiecznych konfliktów. Z kolei w ramach klimatów fantastycznych mamy sporą dawkę lovecraftowskich potworów, nietypowe mumie, figurkową wersję popularnej gry komputerowej i inteligentne owady.

28 maja

Pod koniec zeszłego miesiąca Oddział Ósmy wypuścił sześć nowych zestawów w skali 1/600: konną auxilię, rzymskich procarzy i łuczników, celtycką kawalerię, lekkich jeźdźców i rydwany, a także (z innej beczki) dowódców z czasów wojny siedmioletniej.

North Star Military Figures poszerzyło swoją linię modeli w klimatach horroru o żywiczno-metalowego shoggotha (raczej niedużego, chyba że użyjemy go w skali mniejszej niż 28 mm). Przy okazji firma zdradziła, że pracuje nad kolejnymi lovecraftowskimi monstrami.

29 maja

Warlord Games rozpoczęło przedsprzedaż nowej wersji zestawu Rorke's Drift!, który zawierać będzie makietę budynków stacji misyjnej, 20 plastikowych Brytyjczyków, 40 plastikowych Zulusów i nowe metalowe modele. Dostępna jest też wersja deluxe z dodatkowymi metalowymi figurkami i elementami terenu.

Empress Miniatures dalej kontynuuje prace nad figurkami amerykańskich marines z wojny w Wietnamie. Firma przygotowała własne wersje bohaterów Full Metal Jacket, w tym sierżanta Hartmana.

30 maja

Dzień później w sklepie Empress Miniatures pojawiły się dwa nowe zestawy współczesnych chińskich żołnierzy. Pierwszy zawiera snajpera w nietypowej pozie, żołnierza ze strzelbą i dwóch z erkaemami, drugi – lekki karabiny maszynowy z obsługą i dwóch żołnierzy z granatnikami automatycznymi.

1 czerwca

Przegląd czerwcowych nowości zaczynamy od Antediluvian Miniatures, które pokazało zdjęcia rzeźby dimetrodona (jeszcze nieskończonej).

2 czerwca

Bear's Head Miniatures zakończyło zorganizowało niedawno małą zbiórkę na produkcję figurek Einsteina i Lovecrafta. Jednym z celów dodatkowych były cztery rzeźby malutkich Gwiezdnych Pomiocików, które możecie zobaczyć poniżej.

3 czerwca

Do świata gry Twisted zawitały dwie nietypowe mumie: gnijąca i skarabeuszowa.

4 czerwca

We wtorek Corvus Belli zaprezentowało czerwcowe nowości, spośród których najbardziej spodobała mi się szamanka do Aristei.

I jeszcze raz wracamy do lovecraftowskich klimatów. Modiphius szykuje nową bestię, która wesprze siły niemieckie w Achtung, Cthulhu!

5 czerwca

Zostajemy przy nowościach od Modiphiusa, ale przenosimy się w zupełnie inne klimaty. Firma opublikowała zdjęcia figurek z zestawu startowego do Elder Scrolls: piątki Imperialnych, piątki Gromowładnych, czterech draugrów i trzech szkieletów z łukami.

W przeddzień 75. rocznicy lądowania w Normandii Warlord Games rozesłało biuletyn, który oprócz informacji o nowych produktach zawiera scenariusze do Bolt Action, Cruel Seas i Blood Red Skies.

Tereny do Gier zaprezentowały kolejny ciekawy budynek z serii Archetypiczna wioska: młyn wodny.

Prawie na sam koniec zestawienia zaglądamy do pracowni Borisa Woloszyna, który na zlecenie niemieckiej firmy Elladan wyrzeźbił fantastyczną wojowniczkę

6 czerwca

…a dla Westfalia Miniatures stworzył drugiego humanoidalnego insekta (jego kolegę z prawej prezentowałem już we wcześniejszym wydaniu NN).

7 czerwca

Na zakończenie dzisiejszego przeglądu wracamy do Warlord Games, które powiększyło ofertę niemieckich pojazdów o 4,7 cm Pak (t) auf Pz.Kpfw. 35 R (f), czyli francuski czołg przerobiony na niszczyciel czołgów z czechosłowacką armatą.

I to by było na tyle. Zapraszam w następny weekend na relację w tegorocznej edycji Gladiusa!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes