logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 3 marca 2019

Zapraszam na kolejne wydanie Niszowej Niedzieli, w którym zebrałem najciekawsze moim zdaniem nowości z końcówki lutego i trzech pierwszych dni marca. Zobaczycie w nim między innymi dwie wyraźnie różne kampanie crowdfundingowe z goblinami, jucznego dinozaura, słynny filmowy wehikuł czasu, koty zarażone przez morderczych kosmitów, przywódcę bandytów prosto z australijskich pustkowi, bardzo nietypowego enta, nowe postaci do II wojny światowej wymieszanej z Mitami Cthulhu i polską wersję cyrku złożonego z wyznawców Papcia Nurgla. Miłej lektury!

18 lutego

Firma Reaper Miniatures powiększyła swoją ofertę o dziewięć nowych zestawów: kultystów Pełzającego, przywódców tegoż kultu, goblińskiego czarnoksiężnika, bagienne szkielety (z wielkim toporem, mieczem i tarczą oraz dwuręcznym mieczem), medyczkę Hazel, halflińskiego poszukiwacza przygód i skarb.

Na Kickstarterze Shieldwolf Miniatures zaczęło zbierać środki na produkcję plastikowego zestawu leśnych goblinów i dodatkowych żywicznych zestawów z bohaterami, monstrami i kawalerią na wielkich żabach.

19 lutego

Dzień później z własną goblińską zbiórką wystartowało Splintered Light Miniatures. Przygotowane przez tę firmę stworki są mniejsze od standardowych 28 mm goblinów – ledwie sięgają do pasa postaciom ludzkim – a jednocześnie mają bardziej proporcjonalną budowę. Oprócz dość konwencjonalnych oddziałów ich twórca, Bob Olley, przygotował też kawalerię na lisach, łasicach i nietoperzach, goblinowe wilkołaki, niedźwiedziołaki i nietoperzołaki, a nawet pół-gobliny, pół-łasice.

20 lutego

Trzecią kampanię crowdfundingową, jaka trafiła do dzisiejszego zestawienia, zorganizowało Blind Beggar Miniatures. W siedem dni firma zebrała ponad 800 dolarów na produkcję sześciu nowych wzorów kosmicznych cywilów: trzech górników i trzech cyborgów.

Na swoim blogu Pedro Ramos zaprezentował nową rzeźbę: goblina z wielkim pędzlem i słoiczkiem (a właściwie słojem) farby.

21 lutego

Z kolei Boris Woloszyn skończył kolejną rzeźbę dla Zealot Miniatures: sporego zielonoskórego szamana.

Pamiętacie uniwersum World of Twilight, które dawno temu pojawiało się w naszych tekstach? W zeszłym tygodniu ruszyła zbiórka na nowe modele z tego świata: faktorię i wielkiego jaszczura transportowego.

Battlefront oficjalnie zaprezentował zdjęcia dwóch limitowanych zestawów, które będzie można otrzymać na tegorocznych turniejach (niestety tylko jeden z nich odbywa się w Europie). Dla grających we Flames of War przygotowano Rommla na francuskim wybrzeżu, a dla fanów Team Yankee – doktora Browna, Marty'ego i ich DeLoreana. Przy okazji zapowiedziano, że w następnym roku specjalny objective do TY będzie przedstawiał libijskich terrorystów.

22 lutego

Skoro już zahaczyliśmy o tematy historyczne, to warto je przez chwilę kontynuować. Warlord Games zapowiedziało trzy nowe zestawy samolotów w skali 1/300 do Cruel Seas: japońskie bombowce pokładowe Aichi D3A, radzieckie szturmowce Ił-2 oraz włoskie dwupłatowce Fiat CR.32.

Khurasan Miniatures przygotowuje wielką małpę jako wsparcie dla swoich 15 mm hobgoblinów – ale taki model będzie miał też mnóstwo innych zastosowań.

Awaken Realms pokazało zdjęcia nowych figurek do planszówki Nemesis, w tym między innymi kota-kosmonautę i kocie potwory.

25 lutego

Wracamy na blog Ramosa, który stworzył specjalnego zawodnika do futbolu w klimatach fantasy: enta przerobionego na procę.

26 lutego

Joseph A. McCullough przedstawił plany dalszego rozwijania gry Rangers of Shadow Deep. Pierwszy dodatek pt. Temple of Madness, który powinien ukazać się już w tym miesiącu, będzie zawierał mnóstwo nowych czarów, złożoną z czterech scenariuszy misję oraz dodatkowe umiejętności, towarzyszy i przedmioty (w dużej mierze związane z czarowaniem). W kolejnym rozszerzeniu, Ghost Stone, znajdziemy 52 unikatowe przedmioty i następną misję, która będzie wymagała różnych drużyn bohaterów (jednej doświadczonej, jednej początkującej). Joseph pracuje też nad trzecim dodatkiem, który wprowadzi krótki scenariusz i zasady nowych zwierzęcych towarzyszy.

27 lutego

Z krainy fantasy przenosimy się na postapokaliptyczne pustkowia. Ekipa Bad Roll Games zaprezentowała model szefa bandytów, którego każdy fan post-apo powinien kojarzyć.

28 lutego

W poprzednim wydaniu NN mogliście zobaczyć metalowe odlewy dwóch rzeźb Any z Gardens of Hecate, które będzie można kupić od Harwood Hobbies. Okazuje się, że figurek będzie więcej: w czwartkowym wpisie możecie zobaczyć cztery kolejne.

1 marca

Mam dobrą wiadomość dla tych, którzy chcieli sobie sprawić recenzowane ostatnio przez QC figurki z serii Rotten Circus – w sklepie Rotten Factory rozpoczęła się ich przedsprzedaż.

W ofercie firmy Spellcrow pojawiło się proste, ale ładne wejście do zrujnowanej świątyni.

Modiphius Entertainment zapowiedziało cztery nowe zestawy do figurkowej wersji Achtung Cthulhu: Indian walczących w szeregach US Army, niemieckich okultystów, brytyjskiego oficera z opętanym towarzyszem i radziecką bohaterkę z widmem.

2 marca

Bracia Perry przygotowali pięć nowych zestawów figurek, które pozwalają stworzyć scenki z obozu brytyjskich wojsk walczących z wojskami Napoleona na Półwyspie Iberyjskim.

Prawie na sam koniec zapraszam do mrocznego 41. tysiąclecia… ale w skali mikro! Vanguard Miniatures przygotowało serwitorów i kapłanów maszyn dla wszystkich, którzy chcieliby zagrać w Epica siłami Adeptus Mechanicus.

3 marca

Dzisiejsze zestawienie zakończymy swojskim akcentem. Michał z Black Grom Studio szykuje większy zestaw makiet, które razem pozwolą nam złożyć bazar. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie pierwszych przymiarek.

I to by było na tyle. Kolejne wydanie NN za dwa tygodnie, a w międzyczasie zapewne pojawi się coś o maciupkich figureczkach i Dalekim Wschodzie.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes