logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 25 listopada 2018

W tym tygodniu figurkowa część internetu pełna była informacji o najróżniejszych promocjach na czarny piątek czy czarny weekend. Jak się jednak okazuje, oprócz nich był także sporo zapowiedzi i nowości, spośród których już tradycyjnie wybrałem te, które uznałem za najciekawsze. Dziś ponownie przeważa fantasy, choć w dość nietypowych wydaniach: azteckim, oldschoolowym czy futbolowym. Oprócz tego mamy też łotrów z odległej galaktyki, mordercze kolorowe kucyki, małego powstańca, wielkiego ksenomorfa i wyjątkową przywódczynię Van Saarów. Zapraszam do lektury!

13 listopada

Na swoim profilu na FB CP Models pokazało zdjęcie trzech 28 mm najemników/zbirów sci-fi wyrzeźbionych przez Marka Evansa. Wzorów jest więcej i mają niedługo trafić do sprzedaży.

14 listopada

Wyrd Games opublikowało listę zestawów na czarny piątek, wśród których znalazła się bardzo nietypowa alternatywna wersja ekipy gremlina Ulixa.

Z kolei Jamie Tranter zaprezentował rzeźbę młodego łącznika z powstania warszawskiego inspirowaną pozowanym zdjęciem z okresu.

15 listopada

AntiMatter Games szykuje nowy zestaw startowy dla dwóch graczy do gry ShadowSea, w którym znajdzie się między innymi widoczny poniżej Starożytny Mech Strażniczy – bardzo fajny konstrukt do najróżniejszych frakcji inspirowanych kulturami Ameryki Środkowej.

A skoro przy tych kulturach jesteśmy, to zajrzyjmy do Antediluvian Miniatures, które niedawno zaprezentowało drugą rzeźbę ożywionego wojownika-jaguara z kampanii Conquerors of Mictlan.

Na Kickstarterze wystartowała zbiórka The Goblignomic Wars, której celem jest ufundowanie produkcji klimatycznych, oldschoolowych figurek gnomów, goblinów i Huldra (ciekawe połączenie elfów, wampirów i ghuli).

Ekipa Mad Cars pokazała dziesięć nowych zdjęć odlanych modeli, między innymi Scooby'ego Doo z towarzyszami i Meksykanów na skuterach.

Warlord Games wypuściło nową ekipę do Test of Honour, która składa się z tytułowych wojowników z filmu Siedmiu Samurajów.

19 listopada

Trzy dni później firma opublikowała na swojej stronie tekst poświęcony walkom powietrznym nad Stalingradem. Na samym jego końcu możemy zobaczyć zdjęcie dwóch nowych samolotów niemieckich do Blood Red Skies: Messerschmitta Bf 110 i Focke-Wulfa Fw 190.

Fantasy Flight Games zapowiedziało dwa nowe zestawy do Star Wars: Legion – Jyn Erso i rebelianckich komandosów z Łotra Jeden.

Trzymając się tematyki filmowej (choć dość luźno), zajrzyjmy do Khurasan Miniatures, które powiększyło swoją ofertę „kosmicznych demonów” o hybrydę obcego z dinozaurem. Model znajdziemy w dwóch liniach: 15 mm i 6 mm sci-fi.

W sklepie Demented Games pojawił się Carter, bardzo ładny steampunkowy poszukiwacz przygód do gry Twisted Game.

Na stronie Tabletop World można już zamówić kilkupiętrowy, szczegółowy i niestety drogi sklep kupca w skali 28/32 mm. W ramach bożonarodzeniowej promocji do każdego budynku dołączany będzie zestaw elementów wnętrza.

21 listopada

Najnowszy model od Brother Vinni's Miniatures przedstawia dobrze wszystkim znanego łowcę potworów spod znaku wilka.

W ostatnią środę Kev White pokazał dwie nowe, skończone rzeźby: wojowniczkę Blaize, towarzyszkę stworzonego pewien czas temu Blaine'a…

…oraz Mariku Yuri, przywódczynię osobistego gangu Van Saarów prowadzonego przez autora. Niestety, model powstał wyłącznie na jego użytek i nie trafi do sprzedaży.

22 listopada

W połowie września pisałem o futbolowej drużynie jaszczuroludzi, którą zapowiedziało Warploque Miniatures. W czwartek ruszyła zbiórka na wydanie tych modeli, która okazała się niezłym sukcesem – w jeden dzień nie tylko osiągnięto podstawowy cel, ale i cztery stretch goals.

Antediluvian Miniatures przygotowało trzeciego, ostatniego (na razie?) nieumarłego wojownika-jaguara.

Przy okazji ogłoszenia o czarnopiątkowych promocjach Splintered Light Miniatures wrzuciło zapowiedź nowego zestawu 15 mm figurek fantasy.

23 listopada

Oferta Rotten Factory powiększyła się o trzech dość wszechstronnych kultystów, którzy nadadzą się nie tylko na wyznawców bogów Chaosu.

Na fanpage'u francuskiego oddziału Warlord Games pojawiła się zapowiedź Warlords of Erehwon, nowej gry fantasy autorstwa Ricka Priestleya. Wraz z zasadami wypuszczone zostaną zestawy orków i szkieletów zawierające plastikowe figurki zakupionego przez WG Wargames Factory.

24 listopada

Zestawienie zamykamy nowymi żołnierzami radzieckimi w zimowych strojach maskujących, które przygotowuje Rubicon Models. Jeden zestaw będzie zawierać trzech idących wojaków, a drugi – trzech strzelających.

Kolejny przegląd nowości pojawi się za dwa tygodnie, a w międzyczasie zapraszam na podsumowanie drugiego etapu VII edycji Modelarskiej Mobilizacji, a może również jakąś minirecenzję.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes