logotype

Niszowa Niedziela - 2 września 2018

Wakacje już za nami, ale na osłodę zapraszam Was na przegląd figurkowych nowości z ostatnich dwóch tygodni sierpnia. Chyba już tradycyjnie dominują wśród nich II wojna światowa i klimaty fantasy, ale znalazło się miejsce dla postaci z anglosaskich komiksów, bohater z amerykańskiej kreskówki, dziwne tereny z obcych planet, szczury-kamikaze, malownicza wioska oraz inteligentny dinozaur… z kosmosu!

 

21 sierpnia

Zaczniemy od najróżniejszych stworów fantasy od Mierce Miniatures. W ramach wrześniowych nowości firma ta wypuści dwóch chorążych (jaszczurzego i kościotrupowego), mamutoczłeka, oddział torfowych bestii, trzech kraboludzi, dwie wersje wielkich krabopodobnych potworów i dwa olbrzymie szkielety.

A teraz przechodzimy do dziwniejszych pozycji. Widoczny poniżej żabi przemysłowiec baron Krapaud to najnowszy model Ocelot Games, który można nabyć w sklepie Crooked Dice.

23 sierpnia

Z kolei samo Crooked Dice zaprezentowało miniaturową wersję Mumm-Ry, szwarccharaktera z kreskówki Thundercats. Model może przydać się nie tylko fanom serii – świetnie nadaje się na szalonego czarnoksiężnika czy szefa kultystów.

Ze świata kreskówek przenosimy się do komiksów. Warlord Games przygotowało dwa nowe zestawy do gry Strontium Dog: Johnny'ego i Wulfa na morkach oraz trójkę szumowin.

24 sierpnia

W sklepie Mini Monsters pojawił się zestaw książek – w sam raz do biblioteki maga czy zbioru tajemniczych tomów uniwersytetu z Nowej Anglii.

Firma Sarissa Precision przygotowała siedem nowych budynków, z których można złożyć sielankową wioskę do Burrows & Badgers czy jakiejkolwiek innej gry fantasy.

26 sierpnia

Twórcy Burrows & Badgers z Oathsworn Miniatures również nie próżnują: ostatnio stworzyli na przykład bobrzego wojownika.

Pora na coś historycznego. Stoessi's Heroes powiększyło swoją ofertę o dwóch dowódców uczestniczących w walkach podczas operacji Market Garden: Stanisława Sosabowskiego i Heinza Harmela.

28 sierpnia

W zeszły wtorek pomyślnie zakończyła się zorganizowana przez Rebel Minis zbiórka na 28 mm figurki koboldów. Stworki są malutkie – mają około 16 mm wysokości – więc nadadzą się też na psoludzi w 15 mm (a przy zwykłych figurkach 28 mm wyglądają śmiesznie).

Tego samego dnia Fireforge Games udostępniło projekt własnej kampanii crowdfundingowej. Jej celem jest wypuszczenie startera do gry Forgotten Worlds, który będzie zawierał zupełnie nowe, plastikowe figurki pieszych wojowników, łuczników i jazdy oraz nieumarłych wojaków, kawalerzystów i chłopów (moi ulubieńcy).

29 sierpnia

Spellcrow wypuścił cztery nowe zestawy terenów z obcych planet lub innych wymiarów: organiczne bagna, grzyby i dwa wzory wielkich „kaktusów” (pierwszy i drugi; dostępne także w większym zestawie).

Inna polska firma, Strato Minis Studios, pokazała gotowy egzemplarz nowego 15 mm czołgu Eudoros, który na razie można zamówić w ramach przedsprzedaży.

30 sierpnia

Na profilu swojego studia malarskiego Angel Giraldez pokazał pomalowanego Kościeja z Hellboy: The Board Game od Mantica.

A na fanpage'u North Star Military Figures opublikowano zdjęcia nowych postaci do Frostgrave…

…oraz sprzymierzonych z III Rzeszą kozaków w wersji pieszej i konnej przygotowywanych przez Crusader Miniatures (mają się ukazać w połowie września).

Warlord Games wydaje kolejne zestawy sił walczących w Afryce Północnej. W ostatni czwartek do sprzedaży trafiły dowództwa, kaemy oraz średnie moździerze brytyjskie i niemieckie.

31 sierpnia

Dzień później w newsletterze firma ta zapowiedziała nowy zestaw niemieckich spadochroniarzy w tropikalnych mundurach.

Za to North Star zaprezentował jeszcze czwórkę oficerów/podoficerów Armii Radzieckiej, którzy dla odmiany będą częścią oferty Artizan Designs.

Anvil Industry przygotowało dwa zestawy szczurów: zwykłych i uzbrojonych w ładunki wybuchowe (niewątpliwie z myślą o Domu Cawdor z Necromundy).

1 września

Khurasan Miniatures szykuje figurki opierzonych raptorów uzbrojonych w strzelby – czy muszę pisać coś więcej?

A ostatnią pozycją w dzisiejszym przeglądzie jest mag ognia wyrzeźbiony przez Borisa Woloszyna.

Na sam koniec mam małe ogłoszenie: udaję się na spóźniony urlop, więc przez następne półtora tygodnia na stronie będzie cicho. Obiecuję jednak, że po powrocie przestanę się ociągać, a poza kolejnymi tekstami wezmę się także za przygotowywanie konkursu.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes