logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 19 sierpnia 2018

Ostatnio nieco zaniedbałem stronę – trzeba trochę pokorzystać z lata pomimo braku urlopu – ale przeglądu nowości nie wypadało sobie darować, szczególnie gdy tak nimi obrodziło! Znów jest wśród nich silna reprezentacja fantasy, tym razem z miłośnikami lodów, nieumarłymi najeźdźcami czy małym rycerzem na wiewiórce, a oprócz nich także 15 mm nowości z czasów zimnej wojny, mniejsze i większe oślizgłe potwory, przydatne roboty, różnorodne XX-wieczne nowości w skali mikro, świeży pomysł na sprzedaż podstawek i oczywiście obowiązkowe pozycje z II wojny światowej.

6 sierpnia

Pewien czas temu HQ Resin wypuściło kilka figurek mieszkańców średniowiecznego miasteczka. Teraz dołączyły do nich kolejne postaci: pastereczka, mnich, trędowaty, chłop i dwóch strażników miejskich.

 

7 sierpnia

Na zlecenie Westfalia Miniatures Boris Woloszyn wyrzeźbił Alrika Immerdara, postać z niemieckiej gry fabularnej Das Schwarze Auge wydanej po raz pierwszy w 1984 roku.

North Star Military Figures zapowiedziało nową linię cthultystycznych figurek, zaczynając od widocznych poniżej Istot z Głębin (czy też hybryd). Modele można było zobaczyć już wcześniej na forum Lead Adventure – a jeśli wczytacie się w ten wątek, znajdziecie również informacje o kolejnych stworach z opowieści Lovecrafta.

8 sierpnia

Na stronie Warlord Games w końcu pojawiły się zdjęcia ramki brytyjskiej piechoty walczącej w Afryce w latach 1940–3. Podobnie jak w przypadku Afrika Korps w zestawie znalazł się moździerz i karabin przeciwpancerny. Jednak moją uwagę przyciągnęło bogactwo główek: oprócz charakterystycznych hełmów można także wybrać berety oraz dwa rodzaje turbanów.

A oprócz tego w biuletynie tejże firmy pokazano limitowane figurki przygotowywane specjalnie na dzień otwarty Warlord Games.

Na otwartej grupie Bears Head Miniatures można obejrzeć odlewy nowych modeli tej firmy, spośród których najciekawszy jest zbrojny duszek na wiewiórce.

9 sierpnia

Trzymając się dziwnych modeli fantasy, zaglądamy do Greebo Games, które przygotowuje limitowany zestaw z krasnoludzkim sprzedawcą lodów i jego klientami: hobbitem, goblinem i… smokiem.

Z drobnym opóźnieniem Oddział Ósmy zaprezentował lipcowe nowości: współczesny austriacki bojowy wóz piechoty ASCOD Ulan, niemiecki czołg Pzkpfw IV Ausf. J z czasów II WŚ, dwa zestawy niemieckiej piechoty, działa polowe 7,7cm FK 96 i brytyjski myśliwiec Bristol F.2B z I WŚ.

10 sierpnia

Oferta Copplestone Castings powiększyła się o kilka nowych 28 mm pojazdów sprzed II WŚ: trzy wersje czołgu FT (wieża Berlieta, wieża Giroda i pojazd dowodzenia), oraz samochody pancerne Rolls Admiralty 1914 i 1920, Austin (wersje rosyjska i brytyjska), Jeffery Quad i Crossley India Pattern.

Wracamy do klimatów średniowiecza i fantasy. Mini Monsters również przygotowało nowe figurki mieszkańców miasteczka: kata, barmankę, kupca i karczmarza.

Na blogu The Renaissance Troll możecie przeczytać co nieco o Gods of Fire, nowym dodatku do Ghost Archipelago, który ma się ukazać we wrześniu. Zawarto w nim między innymi zasady plemion zamieszkujących wyspy, nowe potwory i trzy kampanie.

Khurasan Miniatures pracuje nad nową serią złych mieszkańców lasów, do których należy widoczna poniżej czarownica.

Nie wiem, czy to jakaś nowa moda, ale firma GobboTown Games, która wydała grę Cthulhu: Xothic Wars, pracuje nad sporych rozmiarów modelem tytułowego bóstwa.

Przyszła kolej na modelarsko-grową ciekawostkę: w ofercie GamersGrass pojawiły się zestawy gotowych podstawek – pomalowanych i z pokrytych trawką oraz śniegiem.

13 sierpnia

Kolejne ciekawe modele Borisa Woloszyna powstały na potrzeby Dwarven Forge i ich zbiórki na modularne zestawy terenów. Widoczne poniżej modele jaszczuroludzi, jaszczuroczłeka-zombie i demonicznego psa zostały odblokowane po przekroczeniu kwoty 2,5 mln dolarów!

Do sklepu internetowego Otherworld Miniatures dodano osiem nowych produktów: towary, dwa zestawy skrzyń ze skarbami, posąg Seta, nową wersję Rycerza Śmierci, ifryta, szczurołaka i szczurołaczycy.

14 sierpnia

Na stronie Beasts of War opublikowano zapowiedź amerykańskich i radzieckich zestawów do zimnowojennej wersji gry Tanks. Będzie ich całkiem sporo: Amerykanie będą mogli wystawić M60, M1, kilka wersji LAV i M113 oraz Humvee z wyrzutniami TOW, zaś Rosjanie – T-72, T-64, T-62, T-55, BMP-1 i BMP-2 (oba wozy bojowe w ramach jednego blistra).

Z okazji Święta Wojska Polskiego w sklepie Terenów do Gier można kupić przedpremierowo żywiczne modele BWP-1 i SKOT-a.

15 sierpnia

Wracamy do Khurasan Miniatures, które niedługo wyda siedem pomocnych robotów.

Z kolei ekipa HQ Resin szykuje zestaw elementów do przygotowania makiety wsi w trakcie żniw.

17 sierpnia

W tym tygodniu na stronie Warlord Games pojawiły się kolejne pustynne nowości: jeepy Long Range Desert Group (pierwszy i drugi), wóz dowodzenia Guy Lizard (używany także we Francji) i samochód pancerny Lanchester 6x4 (również na wyposażeniu jednostek w Malezji).

18 sierpnia

A na zakończenie tego zestawienia została nam zapowiedź nowych figurek od Antediluvian Miniatures: ożywionych konkwistadorów!

Tradycyjnie zapraszam na kolejne teksty, które ukażą się na stronie w okolicach tego weekendu – przygotuję recenzję ciężkich czołgów… albo raport z pancernego starcia.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes