logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 13 maja 2018

Jeśli chodzi o przygotowania do Niszowej Niedzieli, ostatnie dwa tygodnie były bardzo nietypowe: mnóstwo ciekawych nowości samo wyświetliło mi się na FB i nie musiałem ich szukać po innych zakątkach Internetu – co nie znaczy, że tego nie robiłem! Tymi sposobami wybrałem ostatecznie dwadzieścia pozycji, wśród których znalazły się postaci z brytyjskich filmów grozy, bohaterowie i scenografia z najpopularniejszej space opery wszechczasów, nieprzyjemni mieszkańcy odludnych zakątków Ameryki, Niemcy starający się wykorzystać potęgę Wielkich Przedwiecznych i ambitne plany jednej z polskich firm.

30 kwietnia

W ostatni dzień zeszłego miesiąca Oddział Ósmy zaprezentował nowe modele na maj: wsparcie dla wydanych w lutym sił RPA. Sześc nowych zestawów zawiera opancerzony samochód rozpoznawczy Rooikat, lekką ciężarówkę Samil 20, odporny na miny transporter Casspir, haubicoarmatę G5, samobieżną haubicoarmatę G6 i samobieżną wyrzutnię rakiet Valkiri (udającą zwykłą ciężarówkę Unimog).

1 maja

Na samym początku nowego miesiąca firma Crooked Dice wystartowała ze zbiórką Children of the Fields, dzięki której chce sfinansować wydanie modeli inspirowanych brytyjskimi filmami z nurtu folk horror. Kampania idzie całkiem nieźle, dzięki czemu wybór figurek poszerzył się również o wysuszonych zombie, mordercze kruki czy bardzo niepokojące dzieci.

crooked

2 maja

Pamiętacie 3-upy amerykańskich żołnierzy ze stoiska Warlord Games na Salute? Nieco niespodziewanie 2 maja ruszyła przedsprzedaż odświeżonego zestawu piechoty US Army. Ciekawe, czy pozostałe starsze plastikowe figurki (brytyjska piechota, komandosi i rosyjscy żołnierze) również doczekają się nowych wersji.

3 maja

Warploque Miniatures szykuje nowego elfickiego dowódcę do drugiej edycji gry ArcWorlde – ale świetnie nada się on również na tancerza wojny w Starym Świecie lub dzikiego elfa w dowolnym innym uniwersum.

4 maja

A skoro przy rzeźbach fantasy jesteśmy, to warto rzucić okiem na film pokazujący smoka wyrzeźbionego przez Keva White'a (choć bestia nie jest jeszcze gotowa).

Cmentarz to niezbędna scenografia dla armii nieumarłych, jak i gry w klimatach horroru. Hammerlot Games zbiera środki na produkcję nowych, bardzo ładnych nagrobków, w tym wersji z wychodzącymi spod ziemi „mieszkańcami”.

Jak można się było spodziewać, wraz z wydaniem Star Wars: Legion na rynku zaczęły pojawiać się tereny z odległej galaktyki. Micro Art Studio, na przykład, proponuje zabudowania z pustynnej planety leżącej daleko od jądra galaktyki.

5 maja

Inna polska firma produkująca elementy makiet, Tereny do Gier, ogłosiła, że pracuje nad linią produktów, z których będzie można budować wioski na okres od średniowiecza po II wojnę światową i w skalach 1/100, 1/72 i 1/56. Pierwsze próbki będzie można zobaczyć na tegorocznym Gladiusie.

7 maja

Oferta Titan Forge powiększyła się o zupełnie nową armię, Smocze Imperium. Do wyboru mamy kilka oddziałów piechoty i jazdy, rydwany, kilka typów artylerii i całą galerię bohaterów, z których moją uwagę przykuła… gejsza na wielkim karpiu?

Z kolei Reaper Miniatures dodało do serii Bones 11 nowych modeli: mantykorę, dużego żywiołaka powietrza, szubienicę, awatara wiedzy, ożywiony wrak okrętu, łuk, kolumny i ołtarz z cmentarza, kolejnego ducha (Całun Śmierci!) oraz dwóch żołnierzy w pancerzach wspomaganych, które mocno przywodzą mi na myśl serię Starcraft.

8 maja

Dwa zestawienia temu wspomniałem o nowym dodatku do Dracula's America, który pozwoli graczom przenieść rozgrywki na południe Stanów. W zeszły wtorek pokazano pierwszą bandę z nowego podręcznika: członków Kościoła Dagona.

Jeśli lubicie gry lotnicze i alternatywną historię, zajrzyjcie do sklepu Scotia Grendel, gdzie pojawiły się trzy odrzutowce III Rzeszy – bombowiec Arado Ar 234 i dwa „papierowe” myśliwce, Lippisch P.13 i Junkers EF 128 – w sam raz do przedłużonej II wojny światowej. Oprócz nich firma wydała amerykański myśliwiec Douglas F4D, dwa zestawy hobgoblinów i mordercze haggisy (niestety figurki 28 mm są znacznie mniej udane).

Niestety, przyszła pora na smutną wiadomość. Po prawie 8 latach działalności Assault Publishing kończy działalność. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już żadnych nowych gier Marcina Gerkowicza – na dokończenie czekają rozszerzenia do PMC 2640 i Shadows in the Void, a być może ukażą się też kolejne tytuły.

9 maja

Czas wrócić do nowości… Po bardzo udanej zbiórce na grę planszową Nemesis jej twórcy kończą przygotowywanie prototypów modeli i szykują się do odlewania.

Modiphius Entertainment pracuje nad kolejną falą nowych modeli do Achtung Cthulhu, wśród których znajdzie się widoczna poniżej piątka członków Czarnego Słońca. Figurki są całkiem ciekawe, choć mogłyby mieć więcej elementów wskazujących na to, że walczą po stronie III Rzeszy.

10 maja

Po sporej wielkości smoku przyszła kolej na mniejszą rzeźbę Keva White'a. Widoczny poniżej niewolnik-strażnik powstał w przerwach od „prawdziwej pracy”… i niedługo dostanie partnera oraz pana/panią na tronie.

Tereny do Gier mają naprawdę ambitne plany: obok wspomnianej wioski firma pracuje nad dwiema grami (lechickim skirmishem i systemem o walkach w niedalekiej przyszłości), linią bloków z HDF w pięciu różnych skalach oraz 15 mm siłami Wojska Polskiego z 1985 roku. W celu sfinansowania tego ostatniego projektu wystartują zbiórki na Kickstarterze i Wspieram.to, a podstawowy cel obu będzie obejmować drużynę piechoty zmechanizowanej, SKOT-y, T-55AM i trzy inne pojazdy.

11 maja

Kilka dni po zaprezentowaniu wyznawców Dagona twórcy Dracula's America opublikowali zdjęcie kolejnej frakcji: kanibali z zapomnianych zakątków USA.

Z kolei na oficjalnym profilu North Star Military Figure zamieszczono zdjęcia nowych partyzantów od Crusader Miniatures – w sam raz na okupowane tereny ZSRR lub Jugosławii.

A na sam koniec znów przeniesiemy się do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Fantasy Flight Games zapowiedziało dwa kolejne rozszerzenia do Star Wars: Legion – oddział imperialnych zwiadowców i najsłynniejszego łowcę nagród w całej znanej galaktyce.

Tradycyjnie już przypomnę, że kolejne wydanie Niszowej Niedzieli ukaże się za dwa tygodnie, a tymczasem zapraszam na inne teksty (choć jeszcze nie wiem, co pojawi się na portalu w nadchodzącym tygodniu).

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes