logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 24 grudnia 2017

Witam Was w drugi dzień Bożego Narodzenia i zapraszam na nieco spóźnione okołoświąteczne wydanie Niszowej Niedzieli. Jak można się było spodziewać, uwzględniłem w nim parę nowości w świątecznych klimatach. A co poza nimi? Dwie postaci z gier wideo, alternatywne figurki dla fanów mrocznego 40. tysiąclecia, nieco drugiej wojny światowej, trochę modeli w skali mikro, małe, uzbrojone zwierzaczki… Czyli wszystko to, co zwykle trafia do moich zestawień.

 

15 grudnia

Dziś zaczniemy od dwóch figurek postaci o komputerowym rodowodzie. Pierwszą z nich jest legendarny pogromca smoków z dalekiej północy, którego usługi oferuje Brother Vinni's Miniatures.

Drugi wirtualny bohater ma niedługo trafić do oferty Klukva Miniatures: to niegdysiejszy wampir, zdradzony przez swojego pana.

Kolejna nowość jest skierowana do wszystkich fanów Gwardii Imperialnej z 40. tysiąclecia, którym zawsze marzył się wyjątkowy regiment. Anvil Industry wydało mnóstwo zestawów części inspirowanych mundurami z okresu od XVIII do początków XX wieku, które pozwalają stworzyć własne, unikatowe siły.

16 grudnia

Teraz przejdziemy do pierwszej z zapowiedzianych pozycji świątecznych. Ral Partha Europe ruszyła ze zbiórką Wicked Wonderland, której celem jest sfinansowanie wydania modeli morderczego Mikołaja i jego sługusów: krwiożerczych elfów, lodowych golemów i dzikich pingwinów.

18 grudnia

HQ Resin przygotowało świetny zestaw wyposażenia pracowni czarnoksiężnika – w komplecie z sową!

Nieco bardziej makabryczne elementy pola bitwy przygotowała firma White Tree Miniatures, która poszerzyła ofertę modeli do Afterglow o dwa zestawy znaczników trupów: jeden z niemal całymi ciałami, drugi z bardziej zdekompletowanymi.

19 grudnia

Na krótko przed rozpoczęciem przerwy świątecznej (trwającej do 8 stycznia) West Wind Productions zaprezentowało pomalowane figurki trzech postaci ze zbiórki na maszyny kroczące z alternatywnej wersji II wojny światowej.

20 grudnia

Drugi zestaw świątecznych modeli serwuje nam Wyrd Games, które przygotowało specjalną wersję zestawu startowego Rasputiny do Malifaux. (Zestaw zapowiedziano już wcześniej, ale dopiero w środę pokazano pomalowane modele).

Na początku nadchodzącego roku do oferty Flytrap Factory mają wrócić pierwsze modele z serii Netherworlds Edge, czyli uzbrojone myszy, szczury, króliki, żółwie i inne małe zwierzątka. (Prezentowane z tej okazji zdjęcia pochodzą sprzed kilku lat, ale nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem zdjęć tych zwierzaczków).

Nowe zestawy na początek 2018 roku oficjalnie zapowiedziała też firma Battlefront, która rozpoczęła przedsprzedaż sił włoskich do Flames of War. Wśród nich znajdziemy plastikowe czołgi M14/41 i działa samobieżne Semovente da 75/18 (na jednej ramce), działa ppanc 47 mm i haubice 100 mm, trzy zestawy metalowych bersalierów i sporo żywicznego wsparcia.

21 grudnia

Następnego dnia nowozelandzka firma udostępniła film, w którym jej pracownicy przedstawiają plany na dalszą część roku. Obok Włochów wśród zapowiedzi znajdziemy:
– podręcznik opisujący siły imperium brytyjskiego w Afryce Północnej, a wraz z nim między innymi plastikowe czołgi Valentine i Churchill (te drugie także w wersjach CS i AVRE),
– dodatkowe siły na front wschodni (można spodziewać się plastikowych pojazdów niemieckich i rosyjskich, bo zapowiedziano je do Tanks),
– wojska kanadyjskie, francuskie, holenderskie i australijskie do Team Yankee (w tym modele plastikowe: Leopard 1, AMX-30, AMX-10P i Gazelle),
– nowe wersje podręczników o wojnie w Wietnamie i konfliktach arabsko-izraelskich do Team Yankee, a wraz z nimi plastikowe T-55,
– podręczniki do Team Yankee i Flames of War w różnych wersjach językowych, w tym po polsku.

Podobny materiał wypuściło związane z Battlefrontem Gale Force Nine, które planuje wydawać nowe gry i dodatki osadzone w uniwersach Star Trek, Dr Who, Firefly i Dungeons & Dragons. Wśród konkretnych zapowiedzi znalazły się rozszerzenia z figurkami doktorów i ich towarzyszy oraz z brakującymi członkami załogi Serenity.

22 grudnia

Twórcy Gangs of Rome zrobili fanom przedświąteczną niespodziankę i na grupie na FB udostępnili elektroniczną wersję podręcznika do tejże gry.

Grudniowa fala nowości od Oddziału Ósmego była nieco bardziej urozmaicona od listopadowej. Znalazły się w niej dwa zestawy współczesnej chińskiej piechoty, dwa radzieckie samoloty z II wojny światowej (dwupłatowy myśliwiec I-15 i bombowiec Tu-2), trójpłatowy Fokker Dr.I z I wojny światowej i kawalerzyści w bikornach z czasów wojen napoleońskich.

Rosyjska firma Artel „W” Miniatures, która już kilka razy pojawiła się w moich zestawieniach, uruchomiła w końcu stronę internetową z własnym sklepem. Oprócz wydanych wcześniej figurek można w nim zamówić także widoczną poniżej Lady Distaff, agentkę inkwizycji o wielu talentach.

23 grudnia

Wróćmy teraz do II wojny światowej, ale w nieco większej skali. Rubicon Models pochwaliło się ramkami do nadchodzącego zestawu T-26. Jest ich tylko dwie i pół, a mieszczą aż osiem wariantów tego czołgu – miejmy tylko nadzieję, że nie kosztem poprawności.

24 grudnia

Na sam koniec wracamy do kampanii Wicked Wonderland. Cel podstawowy osiągnięto już dzień po rozpoczęciu zbiórki, a tydzień później zaprezentowano model worka z niebezpiecznymi prezentami.

I tym świątecznym akcentem kończymy ostatni przegląd nowości w tym roku. Z tej okazji chciałbym Wam wszystkim życzyć szczęśliwego Nowego Roku!

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes