logotype

Niszowa Niedziela - 10 grudnia 2017

Na początku wybierania najciekawszych pozycji do dzisiejszego przeglądu odniosłem wrażenie, że jest ich jakby mniej niż w ciągu poprzednich czterech tygodni. Jednak patrząc teraz na gotowy tekst widzę, że byłem w błędzie, a niniejsze zestawienie nie odbiega od innych ani pod względem liczby, ani różnorodności. Zapraszam zatem do zobaczenia miniaturowych pojazdów z odległej przyszłości, pozaziemskich trójnogów walczących z trójpłatowcami, niepokojącego renifera, damy o trzech twarzach, otaczanych czcią zwłok rycerza i wielu innych nowości ze świata gier bitewnych.

27 listopada

Crooked Dice pracuje nad nowymi monstrami rodem z pulpowego science fiction lat 60. i 70.: nieszczęśnikami zarażonymi przez tajemnicze rośliny z kosmosu!

28 listopada

Z kolei projektanci z Ares Games sięgnęli po nieco starszą klasykę fantastyki naukowej i przygotowali grę Tripods & Triplanes. Jak chyba nietrudno się domyślić, opowiada ona o nowej inwazji Marsjan, którzy zaatakowali Ziemię w maju 1918 roku. W obliczu nowego zagrożenia wojujące narody zawarły zawieszenie broni i wspólnie stanęły do walki z najeźdźcą, rzucając przeciwko niemu najnowszy zdobycze techniki – w tym samoloty.
Pod koniec listopada ruszyła zbiórka na wydanie nowych starterów, akcesoriów i modeli trójnogów. Jeśli chodzi o samoloty, to w grze występują modele z Wings of Glory, wcześniejszego tytułu tego wydawnictwa.

Obok ratowania planety lub ludzkości na liście klasycznych celów przygód jest też ratowanie księżniczki. Do takiego scenariusza nieźle nada się ostatnia listopadowa rzeźba Keva White'a – choć może niekoniecznie w środkowej wersji.

Ci z Was, którzy woleliby raczej podbić Imperium Rzymskie, powinni zajrzeć do sklepu Victrix Limited, w której niedawno pojawił się plastikowy słoń bojowy. Może nie oszałamia wielkością, ale słoń to zawsze słoń!

29 listopada

Ze starożytności przenosimy się do 40 tysiąclecia – ale nie w wersji oficjalnej. W gronie firm produkujących zamienniki do Wh40k Wargame Exclusive wyróżnia się sporą ofertą kobiecych wersji znanych jednostek (nierzadko także roznegliżowanych). Najnowszą pozycją w ofercie jest imperialna zabójczyni chowająca się za nędznymi resztkami jakiejś ściany.

Listopadowe nowości od Oddziału Ósmego także mają mocny posmak odległej przyszłości. Znajdziemy wśród nich pięć pojazdów opartych na tym samym kadłubie: bojowy wóz piechoty, odkryty transporter, samobieżną haubicę, samobieżny moździerz i pojazd z miotaczem płomieni. Jedyną historyczną nowością zeszłego miesiąca są brytyjskie działa 18-funtowe z I wojny światowej.

30 listopada

Ostatnią nowością listopada 2017 jest wybór zielonoskórych postaci od Lost Kingdom Miniatures, który obejmuje doświadczonego orkowego wojownika, szamankę tejże rasy, goblińskiego zabójcę i dwa małe gobliny na jaskiniowej bestii.

1 grudnia

Czy pierwszy dzień grudnia to nadal za wcześnie na świąteczne figurki? Na pewno nie uważają tak pracownicy Warploque Miniatures, którzy tego dnia zapowiedzieli wydanie czterech specjalnych modeli. Dwa z nich przedstawiają Saint Nicklegriffa wraz z małym gryfem Coodolfem, a pozostałe na razie były tajemnicą do pojawienia się w sklepie (patrzcie niżej).
Zapowiedzi nie obejmowały jednak tylko specjalnych figurek, lecz także latającego gremlina, boglińskich procarzy, potwora złożonego z pozostałości rozbitych statków i dodatek do gry Arcworlde.

Całkowicie nieświąteczne modele pojawiły się za to w ofercie Crooked Dice. Zestaw Children of the Fields, bo o nim mowa, to kolejna propozycja do przygód w klimatach horroru.

2 grudnia

Pierwszą z pozycję związaną z II wojną światową dostarczyła dzisiaj firma JTFM Enterprises, która do oferowanych pojazdów radzieckich dodała czołg lekki T-60 ze szprychowymi kołami.

3 grudnia

Pora na kolejną nowość z Polski i w skali 1/600. Od zeszłej niedzieli w sklepie Assault Publishing można kupić statki Ziemskiego Imperium Postludzi, trzeciej frakcji z gry Shadows in the Void.

Wprowadzona w VI edycji WFB jednostka Grail Reliquae wprowadziła powiew świeżości (jakkolwiek by to nie brzmiało w odniesieniu do trupa) do dość monotonnej armii Bretonii. Teraz nieznana mi wcześniej firma Norba Miniatures proponuje własną wersję tej jednostki. Może nie jest ona tak udana jak oryginał, ale mimo to zdołała przyciągnąć moją uwagę.

7 grudnia

I wracamy do świątecznych figurek. Jak się okazało, zapowiadany sześć dni wcześniej, tajemniczy zestaw od Warploque Miniatures przedstawia orkową wersję Mikołaja z wyjątkowo małym goblińskim... znaczy się boglińskim pomocnikiem.

Następny gwiazdkowy model przyszykowała rodzima firma Rotten Factory. Oto przed Wami bardzo dziwny i nieco straszny Reni.

Spośród produktów Brother Vinni's Miniatures zawsze najbardziej podobały mi się postaci z serii Fallout, ale w dzisiejszym zestawieniu firma zasłużyła na wzmiankę za sprawą całkiem dynamicznej Meduzy.

8 grudnia

Choć w miniaturowych światach fantasy żyje wiele różnych istot inteligentnych, to armie nekromantów składają się w znacznej większości z ożywionych ciał ludzkich. Jeśli przeszkadza Wam to i cały czas szukacie wskrzeszonych przedstawicieli innych ras, to zajrzyjcie do oferty Scotia Grendel, gdzie pojawiły się dwa nowe zestawy orkowych szkieletów (i cztery nowe samoloty odrzutowe, ale te nie są już tak interesujące).

9 grudnia

Tak się jakoś stało, że zupełnie przegapiłem rozpoczętą 11 listopada zbiórkę na naprawdę klawe modele orków, goblinów i innych zielonoskórych. Na szczęście poszła całkiem nieźle, a w sobotę pokazano kilka nowych modeli (moimi faworytami są obżartuch i dowódca strzelców), dzięki którym mogę wspomnieć o kampanii bez łamania założeń NN.

Na sam koniec zostawiłem dziś drugą nowość do gier o II WŚ. Infamous JT konsekwentnie pracuje nad nowymi modelami żołnierzy AK z Powstania Warszawskiego, czego ostatnim dowodem jest gotowy powstaniec w zdobycznym niemieckim mundurze i z polskim pistoletem maszynowym Błyskawica.

I to ostatnia pozycja na dziś. W następnej odsłonie serii zobaczymy, jakie nowości pojawiły się na rynku w ciągu dwóch tygodni bezpośrednio poprzedzających Boże Narodzenie.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes