logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 17 września 2017

Jeśli chodzi o przygotowywanie Niszowej Niedzieli, ostatnie dwa tygodnie były wręcz idealne: bez większych trudów zgromadziłem osiemnaście nowości i zapowiedzi ze świata gier bitewnych. Znalazło się wśród nich trochę modeli historycznych (i to bez II wojny światowej!), fantastyczne siły z alternatywnej wersji Wielkiej Wojny, postaci z serialu animowanego, monstra z klasyki literatury science fiction czy modele ze światów popularnych gier fantasy (oficjalne lub nie). Zainteresowani? W takim razie zapraszam poniżej.

 

5 września

Pierwsza pozycja dzisiejszego zestawienia spodoba się wszystkim tym, którzy mają sentyment do oglądanych w dzieciństwie amerykańskich kreskówek z lat 80. Boris Woloszyn wyrzeźbił figurki sześciu postaci z kultowej serii He-Man. Na razie nie wiadomo, czy trafią one do sprzedaży, ale autor obiecuje niedługo napisać coś na ten temat.

6 września

Obok figurek postaci z Fallouta, oferta Brother Vinni's Miniatures znana jest głównie z mniej lub bardziej roznegliżowanych postaci kobiecych. Większość z nich nie jest jakaś szczególnie dobra, ale najnowsza pozycja, kobieta-dżin, jakoś przypadła mi do gustu.

Firma Trolls under the Bridge oferuje nie tylko bardzo bliskie oryginałom zamienniki oddziałów z Epic 40k, lecz także alternatywne modele do Warmastera. Najnowszą propozycją z tej drugiej kategorii są barbarzyńcy z dalekiej północy.

8 września

Nurt weird war skupia się przede wszystkim na II wojnie światowej, ale twórcy sięgają również po inne konflikty. Przykładem tego może być seria Dark World War od Slave 2 Gaming, która łączy I wojnę światową z horrorem. Niedawno w ofercie firmy pojawili się ożywieni żołnierze brytyjscy i pruscy, szybkie zombie oraz kierujący nimi wszystkimi demon. Niestety, modele wykonane są w skali 18 mm, więc znalezienie pasujących normalnych wojsk (poza sklepem S2G) może być kłopotliwe.

Kolejna pozycja jest zdecydowanie bardziej historyczna, choć jej użycie w grze o II WŚ wymagałoby drobnego nagięcia realiów. Zvezda zaprezentowała drugi z tegorocznych pojazdów lądowych z serii Art of Tactic: radziecki czołg ciężki IS-3. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy model trafi do sklepów.

Pora na obowiązkową (no, prawie) nową rzeźbę Keva White'a. Tym razem jest to wiking ze sporym młotem i innymi narzędziami.

Gale Force 9 szykuje kolejną serię figurek ze świata Dungeons & Dragons, która będzie nosiła nazwę Tomb of Annihilation. Żaden ze mnie znawca świata lochów i smoków, więc wymienione w opisie nazwy niewiele mi mówią, ale wiem jedno: pierwsza zaprezentowana postać idealnie nadaje się na dowódcę armii ciemności.

9 września

Z kolei 4Ground przygotowuje zrujnowany dom z amerykańskich przedmieść, w sam raz do świata owładniętego przez żywe trupy czy wojnę nuklearną.

10 września

Pora zacząć krótką serię nowości związanych z Frostgrave: Ghost Archipelago. Zaczniemy od pary ghuli, które możemy napotkań zarówno na tropikalnych wyspach, jak i w zamarzniętym mieście.

11 września

Dzień po pokazaniu ghuli wystartował Nickstarter Ghost Archipelago, gdzie można zobaczyć zdjęcia modeli bohaterów, stronników i potworów. Spośród tych wszystkich rzeźba najbardziej przypadły mi do gustu czarodziejka parająca się magią burz i jaszczur z żaglem na grzbiecie.

12 września

Pierwszy model specjalny dostępny w ramach wspomnianej wyżej przedsprzedaży przedstawia jaszczuroczłowieka. Co ciekawe, powstał on podczas projektowania plastikowego zestawu tejże rasy, który ma się ukazać w 2018 roku.

13 września

Kończymy temat Ghost Archipelago i wracamy do nowych terenów. Gonzo z Black Grom Studios pokazał projekt kolejki wąskotorowej wraz z wagonikami transportowymi.

Następna pozycja do urozmaicenia makiet przeznaczona jest dla fanów Dalekiego Wschodu. TTCombat poszerzyło swoją ofertę o zestaw złożony z pomnika Buddy, dwóch figur psów, czterech latarń i dwóch beczek sake.

14 września

A jeśli brak Wam postaci, które mogłyby walczyć w powyższej scenerii, to rzućcie okiem na japońskich bandytów do Test of Honour. Nowy zestaw składa się wyłącznie z metalowych figurek, a ponadto zawiera książeczkę z dodatkowymi zasadami i scenariuszami.

Po długiej przerwie w zestawieniu pojawia się Khurasan Miniatures, które w ostatni czwartek wprowadziło nową serię: siły lądowe z wojny w Wietnamie. Na razie mamy do wyboru jedynie amerykańską piechotę bez kamizelek przeciwodłamkowych, transporter M113 i żołnierzy armii Wietnamu Północnego. W przygotowaniu są Amerykanie we wspomnianych kamizelkach i Wietnamczycy z Viet-Congu.

15 września

Na krótko przed końcem NN wracamy na nasz lokalny rynek, gdzie White Tree szykuje potężnego mutanta, który ma trafić do sprzedaży już jutro (tj. w poniedziałek 18 września).

Nowości do Dark Age rzadko zwracają moją uwagę, ale w najnowszej partii znalazł się wyjątek: wielka, potworna pajęczyca.

Tworzycie własną, miniaturową Arrakis, ale brakuje Wam najważniejszego elementu tamtejszej fauny? Zajrzyjcie do sklepu Alternative Armies, gdzie niedawno pojawiły się czerwie – i to w dwóch rozmiarach. Zdaniem producenta nadają się do skal 28 i 15 mm, ale ja widziałbym je raczej w mikroskalach.

I tak doszliśmy do końca dzisiejszej Niszowej Niedzieli. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes