logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Necromunda powraca!

Dziś na Warhammer Community, oficjalnym portalu z zapowiedziami Games Workshop, pojawiła się informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów 40. tysiąclecia. Firma z Nottingham wyda nową edycję Necromundy, nastawionej na kampanie gry typu skirmish przedstawiającej walki gangów na tytułowej planecie.

Na razie niewiele jeszcze wiadomo o nowej wersji, która będzie nosić tytuł Necromunda: Underhive. W oficjalnej zapowiedzi przedstawiono jedynie ogólny zarys rozgrywki z myślą o odbiorcach nie pamiętających poprzednich edycji, a także pokazano grafikę, która wygląda na okładkę nowej edycji.

Oprócz tego zaprezentowano pierwsze modele frakcji, które zostaną wydane wraz z zasadami (zapewne w zestawie startowym). Pierwszą z nich jest dom Goliath, czyli zgraja napakowanych twardzieli, którzy najbardziej cenią sobie brutalną siłę. Figurki członków tego gangu były już w zestawie startowym do pierwszej edycji Necromundy.

Drugim z odświeżonych gangów będzie dom Escher, który w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych frakcji składa się wyłącznie z kobiet. Gardzą one mężczyznami, a w szczególności właśnie Goliatami.

Zaprezentowane modele do obu frakcji pochodzą z plastikowych, wieloczęściowych zestawów, które pozwolą graczom dobrać wyposażenie swojej bandy wedle własnych preferencji. Escherki i Goliaci wraz z samą grą mają ukazać się w listopadzie tego roku. Później wydane zostaną modele do pozostałych gangów – według plotek w planie wydawniczym uwzględniono już sześć frakcji, a więc wszystkie znane z podstawowej edycji gry (Escher, Goliath, Orlock, Delaque, Cawdor, Van Saar). Po nich mają pojawić się bandy spoza hive city (czyli mutanci, dzikusy, żądni wrażeń bogacze i fanatyczni wyznawcy Imperatora), a następnie zupełnie nowe gangi.

Wedle internetowych plotek modele do Necromunda: Underhive będą wydawane w taki sam sposób, jak figurki do nowej wersji Blood Bowsl: każdy gang dostanie plastikowy zestaw podstawowy, a wszelkie postaci specjalne będą dostępne w żywicy.

Oryginalne zasady Necromundy oparte były na 2. edycji Warhammer 40k – podobnie zresztą jak wydana niedawno gra Shadow War: Armageddon. Jednak według krążących obecnie po sieci informacji Necromunda: Underhive ma bazować na najnowszej, 8. edycji Wh40k. Dodatkowo pojawiły się też pogłoski, że gra będzie korzystać z pełnego zestawu współczynników wprowadzonego w 1987 roku w Rogue Trader (1. edycji Wh40k). Jeśli ta ostatnia pogłoska się sprawdzi (co wydaje mi się mało prawdopodobne), do gry wrócą trzy cechy: Intelligence, Will Power i Cool (ta ostatnia wskazuje na opanowanie postaci, a nie jej przebojowość).

Źródła:
Breaking News: Necromunda Returns!
The Fanatic Podcast

Zdjęcia gołych modeli w wyższej rozdzielczości: Escherki, Goliaci.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes