logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 lipca 2017

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się tyle nowości, że mogłem w nich spokojnie poprzebierać i nawet być nieco wybredniejszym niż zwykle. Ostatecznie do poniższego zestawienia trafiło 17 różnych pozycji, z czego mniej więcej połowa to modele historyczne – trochę w ramach nadrabiania po poprzednim wydaniu, gdzie zdecydowanie ich zabrakło. Ale oczywiście znalazło się też coś z fantastyki i science fiction, a dodatkowo pojawiła się także pewna mniej popularna skala (trochę mikro, ale nie do końca). Zainteresowani? W takim razie zapraszam do lektury.

11 lipca

Zaczniemy od bardzo nietypowej zbiórki na Kickstarterze. Celem kampanii Hand of Glory jest wypuszczenie linii metalowych 28 mm modeli fantasy z wymiennymi dłońmi. W zamyśle umożliwi to nie tylko zmianę uzbrojenia, ale także np. wyraźne oznaczanie modelu przenoszącego artefakt będący celem gry. Niestety efekt pozostawia wiele do życzenia: większość póz wypada mało atrakcyjnie (co szczególnie doskwiera przy głównych bohaterach), a dłonie wydają się strasznie wielkie. Jednak sądząc po aktualnie zebranej kwocie, nie wszystkim to przeszkadza.

12 lipca

Komentarz do pierwszej pozycji był nieco długi, to teraz będzie krótko. Reaper Miniatures szykuje czwartą serię Bones, a na zachętę firma zaprezentowała chatkę na kurzych stopach. Bomba!

Na wojnie liczy się nie tylko liczebność wojsk, ich wyszkolenie czy wyposażenie, lecz także rekonesans. Wiedzą o tym dobrze krasnoludy z Wood Axe, które zbudowały balon do wypatrywania nieprzyjaciela.

14 lipca

Jeśli lubicie figurki 10 mm (a wiem, że wśród czytelników jest przynajmniej jeden fan), to pewnie ucieszy Was, że w dzisiejszym zestawieniu pojawią się aż dwie nowości w tej skali. Pierwszą są trolle od czeskiej firmy Trolls Under the Bridge.

Zanim 23 lipca demoniczna kampania Antediluvian Miniatures dobiegła końca, udało się osiągnąć jeszcze kilka dodatkowych celów, a twórcy zaprezentowali kilka nowych rzeźb. Spośród nich zdecydowanie najciekawszy jest… „odrzutowy” kot – oczywiście oparty na rycinach z epoki (nie polecam tej lektury miłośnikom zwierząt).

Dotarliśmy już do wątków historycznych, a teraz przeniesiemy się w zdecydowanie bliższe nam czasy. Oferta modeli do Bolt Action ostatnio poszerza się głównie o zestawy przeznaczone do gry z dodatkiem Sea Lion, wśród których znalazła się wspominana już wcześniej drużyna marynarzy. Figurki te idealnie nadają się nie tylko do obrony Wielkiej Brytanii przed inwazją, lecz także do gier w klimatach typu pulp.

W pulpowych grach świetnie sprawdzi się również para tajnych alianckich agentów od Gorgon Studios.

17 lipca

W ostatnich dwóch zestawieniach zabrakło modeli Keva White'a, ale dziś znowu mam przyjemność pokazać Wam nową rzeźbę jego autorstwa – dzielną wojowniczkę z Północy.

18 lipca

Drugą nowością w skali 10 mm są prezentowani już wcześniej barbarzyńcy od SpellCrow, którzy trafili niedawno do sprzedaży.

A skoro już jesteśmy przy warszawskich firmach, to trzeba też wspomnieć, że Hexy Games rozpoczęło zbiórkę na grę planszową Star Scrappers: Cave-In. Jeśli gra wydaje się Wam ciekawa, ale przed udzieleniem wsparcia finansowego wolelibyście ją przetestować, twórcy przygotowali wersję papierową do samodzielnego wydruku.

19 lipca

Powróćmy do pozycji historycznych. Do kin wszedł właśnie film Dunkierka, a Empress Miniatures przygotowuje drużynę żołnierzy z Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego – w tym bardzo ładne rzeźby obsługi Brena i strzelca z Thompsonem.

Z kolei Crooked Dice proponuje nam modele nieco innych Brytyjczyków: trójkę uzbrojonych modsów na skuterach, którzy trafią do sprzedaży 1 sierpnia.

20 lipca

W czwartek Oddział Ósmy zaprezentował porcję nowych, lipcowych modeli. I tu niespodzianka – tylko dwa zestawy są historyczne (myśliwce F-8 Crusader i wozy zabezpieczenia technicznego M88 i M578), a pozostałe przedstawiają siły Draah'z, nowej frakcji sci-fi, która powszechnie wykorzystuje silniki antygrawitacyjne.

Po takim zaskoczeniu nie pozostaje nic innego, jak tylko pozostać przy modelach historycznych aż do końca zestawienia. I tak oferta JTFM Enterprises poszerzyła się o BTR-40, pierwszy radziecki transporter opancerzony z prawdziwego zdarzenia, a także jego wersję przeciwlotniczą, BTR-40A. Oba wykonano w skali 1/56.

21 lipca

Kolejny ciekawy zestaw do Bolt Action zawiera dwóch niemieckich żandarmów z wiernym psem i niezawodnym motocyklem. (Choć polecam też zwrócić uwagę na brytyjską skrzynkę pocztową, budkę telefoniczną i budkę policyjną.)

Ale Warlord Games to nie tylko Bolt Action. Firma wydaje nowe modele także do innych tytułów, czego przykładem jest nowa frakcja do Test of Honour. Na jej czele stoi Banzuiin Chōbei, na wpół legendarny wojownik, który miał bronić zwykłych ludzi przed samurajami.

I tyle nowości chyba na dziś wystarczy. Do zobaczenia wkrótce!

Komentarze   
#1 Dominig 2017-07-26 14:45
Czy wojowniczka północy to 28mm? Widziałbym ją w swojej bandzie do Sagi. Bardzo podobają mi się te figurki 10mm od Spellcrow, wiadomo już czy będą do tego zasady? Fajnie by było w końcu zobaczyć jakiś żyjący system fantasy pozwalający na rozgrywanie dużych bitew.
Cytować
#2 Sarmor 2017-07-26 15:49
Wojowniczka jest w 28mm (jak zresztą większość figurek Keva - czasem tylko rzeźbi większe).

Do 10mm figurek SpellCrowa mają być zasady, podobno niedługo pierwsza wersja pojawi się w internecie.
Cytować
Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes