logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 14 maja 2017

Przyznam szczerze, że zastanawiałem się, czy przygotowywać dzisiejsze zestawienie, bo pomagam przy przygotowywaniu kilku atrakcji na nadchodzący konwent Gladius… Ale zebrałem już wcześniej sporo ciekawych pozycji i nie ma co z nimi czekać. Zapraszam zatem do pierwszej majowej Niszowej Niedzieli, w której znajdziecie silną reprezentację brytyjskich sił z II wojny światowej, a także wątki fantastyczne, kolonialne, filmowe, serialowe i wreszcie mocny słowiański akcent na sam koniec.

 

3 maja

Do Turf War Z, nowej gry od Studio Miniatures, obok drużyn zostaną wydane także modele bohaterów specjalnych. Jak się okazuje, postaci te będą zaczerpnięte ze znanych filmów sensacyjnych, czego świetnym przykładem są twardy glina i kubański mafioza widoczni poniżej.

4 maja

W poprzednim zestawieniu wśród zdjęć z Salute 2017 znalazły się czołg T-64 i transporter BTR-60 do Team Yankee. Jak się okazuje, to nowości do nadchodzącego podręcznika Red Thunder jest jeszcze więcej. Ba, nawet są wśród nich trzy plastikowe zestawy radzieckiej piechoty z lat 80.

Szukacie centralnego punktu do makiety katakumb? A co powiecie na sarkofag rycerza lub króla? Właśnie takie modele pojawiły się w ofercie HQ Resin w zeszłym tygodniu.

5 maja

Twórcy Saber & Blood stworzyli prototyp swojej gry, który można zobaczyć na ich profilu na FB.

Wracamy na chwilę do Turf War Z. W poprzedni piątek ruszyła zbiórka na zasady i modele do tej gry, a przy tej okazji pokazano gang Latynosów i limitowaną figurkę dostępną za darmo w ramach kampanii.

Tereny zamieszczone w majowym biuletynie 4Ground są dość zróżnicowane, ale wszystkie bardzo ciekawe. Moją uwagę przykuły przydrożny amerykański bar i opuszczone miasteczko z Dzikiego Zachodu.

Nieznana mi wcześniej firma TTCombat wypuściła ładny, żywiczny model Banshee.

6 maja

Na Kickstarterze trwa zbiórka na wydanie podręcznika do gry fantasy Strongsword wraz z nowymi figurkami ludzi, koboldów, większych potworów, a w przyszłości może również innych frakcji (liczę na kawalerię niziołków!). Z kolei na profilu firmy Westfalia Miniatures, która odpowiada za grę i modele, można zobaczyć między innymi dowódcę koboldów.

7 maja

Jeśli potrzebujecie małych detali do ozdobienia leśnych podstawek i terenów, rzućcie okiem na grzybki od Mini Monsters.

9 maja

W ostatnich miesiącach wyszły dwa tytuły pozwalające rozgrywać starcia między kolonizatorami a tubylcami w XIX-wiecznej Afryce – Congo i Death in the Dark Continent – a wraz z nimi pojawiają się też stosowne figurki. Przykładem tego niech będą obrońcy stacji Rorke's Drift od braci Perrych.

12 maja

Jeśli wśród czytelników są fani Pieśni lodu i ognia lub jej telewizyjnej adaptacji (a jestem tego pewien), to mam dla nich ciekawą wiadomość. Cool Mini or Not planuje wypuścić grę figurkową osadzoną w uniwersum tej serii. Więcej możecie przeczytać w tej zapowiedzi.

Pora zacząć krótką serię nowości w realiach II wojny światowej, którą zakończę to zestawienie (no, prawie). Warlord Games wydaje kolejne nowości do kampanii Sea Lion, a wśród nich znalazły się opancerzona ciężarówka Armadillo i oddział ochotniczej formacji Local Defense Volunteers (później nazwę zmieniono na Home Guard). Ten drugi zestaw nada się też na różnych gorzej uzbrojonych partyzantów albo bojowników w alternatywnych scenariuszach pokroju A Very British Civil War.

Oprócz tego do sklepu firmy dodano nieco późniejszą, eksperymentalną broń zwaną The Great Panjandrum. Takie wielkie pary kół napędzanych rakietami miały torować drogę brytyjskim wojskom lądującym na plażach Europy, lecz w praktyce okazały się dość niebezpieczne z powodu całkowitego braku kontroli nad kierunkiem poruszania się.

13 maja

Zostajemy przy Brytyjczykach, ale odchodzimy od tematu eksperymentalnych broni czy inwazji na Wyspy. Plastic Soldier Company szykuje zestaw 20 mm piechoty walczącej w Afryce Północnej.

14 maja

Jeszcze raz wracamy do Warlorda: oto dwie agentki do Sea Lion, które świetnie nadadzą się także do różnych pulpowych przygód. Na profilu firmy trwa obecnie konkurs na imiona dla obu pań.

Jeśli w Waszej postapokaliptycznej bandzie brakuje wojaka w słowiańskim przykucu, to Klukva Miniatures przychodzi z pomocą.

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że do następnego wydania Niszowej Niedzieli uporam się ze wszystkimi gladiusowymi zobowiązaniami – a tymczasem zapraszam na drugi raport z kampanii Zbieracze Rdzy, który pojawi się w nadchodzącym tygodniu.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes