logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 5 marca 2017

Za oknem mamy już wiosnę, słońce, a chwilami nawet letnie temperatury, zaś na rynku figurek… coż, w zasadzie bez zmian. Podobnie jak ostatnio pojawiło się sporo nowości, więc było w czym przebierać, aby wybrać te najciekawsze do Niszowej Niedzieli. W dzisiejszym zestawieniu ponownie – a nawet w jeszcze większym stopniu – królują klimaty fantasy i II wojny światowej. Na szczęście w przypadku tych drugich udało się wyjść poza Stoessi's Heroes (choć znowu prezentuję kilka pozycji tej firmy) i Warlord Games, bowiem w ciągu ostatnich dwóch tygodni nadeszły dobre wieści dla miłośników mikroskal i moich ulubionych 15 mm. Ale od początku…

20 lutego

A zaczniemy od nieco niespodziewanej zapowiedzi. Fireforge Games, znane dotychczas z plastikowych figurek średniowiecznych wojsk, pochwaliło się na FB pracami nad zestawem części, które pozwolą „ufantastycznić” rycerzy od tej firmy (albo od innej, co kto lubi).

Tego samego dnia na Kickstarterze ruszyła druga zbiórka firmy Lead Adventure. Po załodze statku kosmicznego przyszedł czas na krasnoludy – również rzeźbione przez Igora Karpowa w jego charakterystycznym, oldschoolowym i pełnym detali stylu.

21 lutego

Następna nowość również wyszła spod ręki rosyjskiego rzeźbiarza. Na swoim profilu na FB firma Klukva Miniatures pochwaliła się świetną rzeźbą średniowiecznego lekarza/alchemika z charakterystycznym „dziobem”.

Pora na pierwszą ze wspomnianych nowych rzeźb od Stoessi's Heroes. Przedstawia ona Nancy Wake, zasłużoną działaczkę francuskiego ruchu oporu i agentkę SOE.

22 lutego

Warlord Games również nie próżnuje: w ostatnim biuletynie pojawiły się zapowiedzi samobieżnego działa przeciwlotniczego Wirbelwind i australijskich komandosów z peemami Owen.

24 lutego

Cztery dni przed końcem miesiąca Oddział Ósmy zaprezentował lutowe nowości, na którą składają się: amerykańskie samoloty odrzutowe F-105 i F-5E, współczesny chiński bwp ZBD-03, węgierski czołg Turan I, samobieżne działo przeciwlotnicze Nimrod i działo samobieżne Zrinyi II (wszystkie trzy z czasów II wojny światowej) oraz dwa zestawy pruskiej landwehry z epoki napoleońskiej.

25 lutego

Drugi nowy model od Stoessi's Heroes prezentowany dzisiaj przedstawia porucznika Josepha Glovera wraz z Myrtle – kurą, która ukończyła szkolenie spadochroniarskie, a potem uczestniczyła w operacji Market Garden, gdzie niestety poległa (więcej można przeczytać tutaj).

26 lutego

W Niszowej Niedzieli prezentowałem już modele postaci z filmu Monty Python i Święty Graal, a dziś dzięki Macrocosm Miniatures mam przyjemność zaprezentować… figurki rycerzy z tegoż filmu wyrzeźbionych jako krasnoludy.

Lubicie rozgrywać starcia z czasów II wojny światowej w skali 1/300 lub 1/600? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość: Pendraken Miniatures zamierza wydać w tym roku trzecią edycję gry Blitzkrieg Commander.

27 lutego

Na FB pojawiły się zdjęcia z prezentacji nadchodzących modeli do gry Dust 1947. W tym roku mają się pojawić kolejne nowości do Luftwaffe, chińskie oddziały Związku Sino-Sowieckiego, Pustynne Skorpiony, czyli wojska alianckie złożone z Australijczyków, Francuzów i Brytyjczyków, siły japońskiej marynarki, a na sam koniec… zupełnie nowa frakcja kultystów Cthulhu.

28 lutego

Ostatnia na dziś figurka Stoessi's Heroes przedstawia postać znaną chyba wszystkim pasjonatom II wojny światowej: majora Richarda Wintersa ze 101. DPD, bohatera książki i serialu Kompania Braci.

1 marca

Ku własnemu zaskoczeniu dwa tygodnie temu nie wspomniałem o żadnej figurce Keva White'a. Dziś jednak nie zabraknie jego prac, a to za sprawą widocznej poniżej Królowej Mrozu.

Jeśli szukacie kawalerii do swojej armii żywych trupów, ale nie przepadacie za kościotrupami na końskich szkieletach, rzućcie okiem na nadchodzących konnych draugrów od Fenris Games.

A na koniec solidna porcja modeli wojsk z czasów II wojny światowej – a konkretnie walk w Afryce Północnej. Battlefront Miniatures przedstawiło plan wydawniczy związany z 4. edycją Flames of War. Wbrew plotkom, jakoby firma miała przestać robić plastikową piechotę (moim zdaniem najlepsze z ich produktów) na liście znalazły się trzy zestawy brytyjskich i niemieckich figurek.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes