logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 19 lutego 2017

Zbierając nowości do dzisiejszej Niszowej Niedzieli odniosłem wrażenie, że tych naprawdę ciekawych nie było wcale tak wiele. Udało się co prawda zebrać solidny komplet, ale musiałem się nieco naprzeglądać internetu, a i obyło się bez zwyczajowego odrzucania. A może to po prostu ja jestem taki wybredny? Jakby nie było, poniższe zestawienie jest ciut mniej różnorodne niż zwykle, choć i tak jest niezły rozstrzał: dominują fantasy oraz II wojna światowa (a szczególnie jedna firma, o której wspominam od niedawna), ale znalazło się też miejsce na kapkę horroru, steampunku i klimatów dalekowschodnich. Miłej lektury!

6 lutego

Zaczniemy od wspomnianej na wstępie firmy. Jest nią Stoessi's Heroes, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wypuściło aż sześć nowych modeli, z czego do dzisiejszego zestawienia trafiły cztery (niemiecki as pancerny w dwóch wersjach nie wydał mi się aż tak ciekawy). Pierwszy z nich przedstawia podporucznika Hiroo Onodę, który ukrywał się na Filipinach aż do 1974 roku.

7 lutego

Po dłuższej przerwie do Niszowej Niedzieli powraca SpellCrow, który wydał dwa elfy w płaszczach i ze sztyletami (wzór pierwszy i drugi) – w sam raz na tajemniczych zabójców lub zwiadowców.

8 lutego

Jeśli szukacie modeli orków o ludzkich proporcjach, a jednocześnie wyraźnym barbarzyńskim wyglądzie, rzućcie okiem na zbiórkę firmy Ridgeback Miniatures.

Preferujecie bardziej karykaturalnych zielonoskórych? W takim razie może Was zainteresować zbiórka, której pierwotnym celem jest ponowne wydanie modeli sprzedawanych kiedyś pod marką Heartbreaker. Na początku chodziło tylko o gobliny oraz artylerię dla goblinów, orków i szczuroludzi autorstwa Keva Adamsa i Tima Prowa, ale liczba zestawów znacząco wzrosła, ponieważ udało się zebrać prawie dziesięciokrotność wstępnej kwoty.

10 lutego

Po ciężkim czołgu KW Warlord Games we współpracy z Italeri przygotowały plastikową wersję jego zastępcy – IS-2. Tym razem zestaw pozwala złożyć tylko jedną wersję czołgu (na dodatek późną, tzw. IS-2m albo IS-2 m. 1944), ale podobnie jak poprzednio w pudełku znajdziemy też kalkomanie (oprócz radzieckich także polskie i czechosłowackie), materiał na znaczniki, kartę ze współczynnikami i standardową ramkę radzieckiej piechoty.

A skoro jesteśmy w temacie sowieckich wojsk pancernych, to kolejne modele od Stoessi's Heroes przedstawiają sierżant Mariję Oktiabrską: stojącą i siedzącą na czołgu. Muszę powiedzieć, że mam co do niej mieszane uczucia. Po pierwsze, postać ta jest moim zdaniem wyłącznie wytworem propagandy. Po drugie wielki, płaski klucz i wystawiony środkowy palec psują wygląd stojącej figurki - choć mimo to widzę w niej świetny materiał na pulpowe bohaterki.

12 lutego

Trzymamy się tematu II wojny światowej, ale znacząco zmniejszamy skalę. Pendraken Miniatures przygotowuje 10 mm modele trzech belgijskich pojazdów pancernych, które będą prawdziwą gratką dla miłośników nietypowych konstrukcji z okresu międzywojennego.

14 lutego

Fenris Games szykuje kampanię crowdfundingową poświęconą nieumarłym, której główną atrakcją ma być poniższy wskrzeszony smok – chyba najlepszy model z tej kategorii, jaki widziałem (choć nieumarłe smoki to dość nieliczna grupa, a jeździec jest bardzo sztywny). A jakby tego było mało, to ma do niego dołączyć kawaleria oraz ożywione ciała bestioludzi i trolli.

16 lutego

Ostatnia prezentowana dziś figurka od Stoessi's Heroes przedstawia podpułkownika Charlesa Carpentera, który zasłynął ze zniszczenia kilkunastu niemieckich pojazdów pancernych z bazook… podwieszonych pod skrzydłami lekkiego samolotu obserwacyjnego L-4 Grasshopper (takie dozbrajanie nie było ponoć wcale rzadkie). Miniaturowa wersja oficera wydaje się dość luźnie nim inspirowana, ale będzie idealna do przygód w klimatach pulp.

17 lutego

Warlord Games rozpoczęło przedsprzedaż Test of Honour, nowej gry, która pozwoli graczom objąć dowodzenie nad grupkami japońskich żołnierzy z samurajem na czele. Zestaw startowy obejmuje niezbędne karty, znaczniki i kości oraz 5 samurajów i 30 ashigaru (a w ramach przedsprzedaży także dodatkowy, metalowy model), a oprócz niego dostępne są dodatkowe pudełka z roninami, konnymi samurajami, zamaskowanymi mnichami i uzbrojonymi nędzarzami. Figurki to w większości plastikowe modele od Wargames Factory z metalowymi elementami i postaciami specjalnymi. Jeśli opis ten brzmi interesująco i chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcam do przeczytania wydanych wcześniej darmowych zasad podstawowych.

A na koniec powrócimy do fantastyki. Najpierw chciałbym Wam pokazać nowego wilkołaka od Borisa Simiano. W tym przypadku nieco większa skala nie powinna przeszkodzić w użyciu figurki do gier w 28 mm.

18 lutego

Ostatnia wiadomość ucieszy zapewne miłośników fantastycznych wersji epoki wiktoriańskiej. Osprey Publishing przygotowuje się do wydania trzeciego dodatku do In Her Majesty's Name, który nosi krótki tytuł Gothic. Z tej okazji North Star Military Figures wznowiło sprzedaż pięciu figurek wydanych z okazji premiery IHMN.

Tradycyjnie na zakończenie zapraszam do regularnego odwiedzania naszego portalu. Tym razem jednak mam konkretniejszą zapowiedź: zajrzyjcie do nas we wtorek, albowiem szykujemy pancerną niespodziankę!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes