logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 30 października 2016

Październik dobiega końca, temperatury spadają, a za oknem ciemno i mokro… Ale na szczęście twórcy gier i figurek nie próżnują, pozwalając nam oderwać się choć na chwilę od szarzyzny, a być może i poprawić sobie humor na dłużej, kupując którąś z nowości. A cóż takiego pojawi się w dzisiejszej Niszowej Niedzieli? Będzie kilka nawiązań filmowych, małe zwierzęta do ozdabiania dioram, dobra wiadomość dla miłośników bitew ze starożytności i średniowiecza, a nawet trochę potwornej nagości (żeby nie było, że nie ostrzegałem!).

 

17 października

Na początek gratka dla miłośników krasnoludów i… Monty Pythona. W ramach zbiórki Dwarves at Arms firm Macrocosm przygotowuje krasnoludzką wersję Czarnego Rycerza, a w dalszych planach także króla Artura i jego wiernych poszukiwaczy Świętego Graala.

18 października

Kontynuujemy temat filmowych figurek za sprawą Wargames Illustrated. Najnowsze modele z serii Giants in Miniature przedstawiają dwa Bękarty Wojny – choć moim zdaniem nie są szczególnie podobni z twarzy.

Na profilu Oddziału Ósmego pojawiły się zdjęcia październikowych nowości, wśród których znalazły się współczesne rosyjskie czołgi T-80UD i T-14, niemieckie specjalistyczne wersje M113, włoski samolot treningowy MB-339 oraz mieszanka pojazdów z II wojny światowej: ciągnik Sdkfz 6, czołg zwiadowczy Stuart Recce, działo samobieżne Semovente 90/53 i czołg średni Typ 89 Chi-Ro.

20 października

Rosyjska firma Brother Vinni znana jest przede wszystkim z dwóch typów figurek: postaci mocno inspirowanych serią Fallout i modeli nagich kobiet. Ich najnowszy produkt, River Fear, należy do tej drugiej kategorii.

21 października

Zapewne większość naszych czytelników kojarzy Corvus Belli przede wszystkim jako producenta Infinity, jednak firma ta swego czasu produkowała również bardzo dobre modele starożytnych i średniowiecznych wojsk w skali 15 mm. Teraz zestawy te wrócą na rynek za sprawą Totentanz Miniatures, które będzie je robić na licencji.

23 października

Pamiętacie o serii Wrzesień 1939 od First to Fight? Wydawca ogłosił, że w listopadzie do sklepów trafi pierwszy numer z zasadami zapowiadanej od dawna gry oraz kartami aktywacji dla strony polskiej. Łącznie zeszytów z zasadami ma być pięć; będą się ukazywać niezależnie od numerów z modelami.

26 października

Pewien czas temu moją uwagę zwróciła firma Flytrap Factory i przygotowywana przez nią linia Caveman vs Wild złożona z modeli prehistorycznych postaci i zwierząt wyrzeźbionych w kreskówkowej stylistyce. A skoro mowa o prehistorii i filmach animowanych, to nie mogło zabraknąć wiewióra.

27 października

HQ Resin przygotowało kolejne żywiczne zwierzęta do waloryzacji makiet: koty, myszy i wybór różnych ptaków.

W poprzednim zestawieniu pokazałem model nieumarłej wojowniczki przygotowywany w ramach trwającej zbiórki Hasslefree. Od czwartku na stronie Keva White'a można zobaczyć tę postać w wersji ze skórą i resztkami mięśni.

W wydanych pewien czas temu plastikowych kultystach do Frostgrave wielu graczy dostrzegło świetny materiał na wyznawców Chaosu i innych zabijaków z mrocznej przyszłości. North Star Military Figures nie pozostało bierne i wydało zestaw dodatkowych głów oraz rąk z bronią palną.

29 października

Dwa dni później ta sama firma zaprezentowała kosmicznego poszukiwacza przygód (wraz z małym pupilem) do nadchodzącej gry Rogue Stars od wydawnictwa Osprey.

I tak doszliśmy do końca dzisiejszego zestawienia. Co przyniesie początek listopada, dowiemy się za dwa tygodnie!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes