logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 16 października 2016

Witam i zapraszam na drugie październikowe zestawienie figurkowych nowości. Dziś w Niszowej Niedzieli znalazło się wyjątkowo dużo kampanii crowdfundingowych. Cóż, taki widać znak czasów – pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie skończą się pomyślnie i bez żadnych przygód. A jakie modele znajdziecie poniżej? Będzie sporo fantasy, trochę czołgów różnej wielkości, a nawet pierwsza figurka na tegoroczne Halloween.

 

4 października

Odnoszę wrażenie, że od momentu wydania Frostgrave znacznie wzrosła liczba nowych modeli poszukiwaczy przygód – co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę popularność nowej gry Ospreya. I tak we wtorek 4 października wystartowała zbiórka pt. Warbands of the Cold North, której celem jest sfinansowanie produkcji miniaturowych magów, wojowników, złodziei i barbarzyńców z północy.

Następna zbiórka również kierowana jest do miłośników gier fantasy, a szczególnie do osób tęskniących za III edycją WFB. Firma Diehard Miniatures planuje stworzyć modele do kilku frakcji, zbierając środki na każdą z linii w ramach osobnej kampanii. Na początek wybrano Eru-Kin, którzy są stylizowani na starych Slannów.

5 października

Z myślą o Malifaux stworzono już całkiem sporo różnych elementów terenu: domki na bagnie, plac zabaw, cyrk… A co powiecie na pociąg podróżujący między wymiarami?

6 października

Najnowszymi nowościami do Afterglow są nie modele, a znaczniki przedstawiające znalezione na polu bitwy fanty oraz zastawione przez Myśliwego pułapki. Te drugie szczególnie przypadły mi do gustu.

7 października

Kolejną pozycją dla czytelników lubiących starsze edycje WFB jest szczurzy czarnoksiężnik od Ramos Gallery.

A jeśli szukacie nietypowych krzyżówek ludzi ze zwierzętami, to może przypadną Wam do gustu pawianoludzie oferowani przez firmę Gary Hunt Miniatures.

Obowiązkowy model Keva White'a jest związany ze wspomnianą dwa tygodnie temu kampanią na Kickstarterze. Na swoim profilu rzeźbiarz zaprezentował prototyp wskrzeszonej wojowniczki Ksenii.

10 października

Po solidnej porcji pozycji fantastycznych pora na coś historycznego. Jeśli lubicie grać w gry w rodzimym języku, to pewnie ucieszy Was wieść o rozpoczętej przez Wargamera zbiórce na polską wersję Tanks! Początkowym celem jest wydanie zestawów początkowych oraz dodatków z Shermanami i Pantherami/Jagdpantherami – kolejne zestawy dodatkowe mają ukazać się dopiero, jeśli kwota zostanie przekroczona o 1/4.

11 października

Dość już było o trwających kampaniach, pora na jakąś ukończoną. W maju 2014 roku Jeremy'emu Glenowi udało się zebrać środki na linię wielkich potworów fantasy, a teraz wreszcie możemy podziwiać je w żywicy!

12 października

Rubicon Games zazwyczaj prezentuje rysunki lub komputerowe projekty planowanych modeli, lecz tym razem na stronie firmy na FB pokazano testowe wydruki dwóch wersji Shermana: M4 i M4A2.

13 października

I wracamy do fantastyki, choć tym razem w straszniejszym wydaniu. Anvil Industry przygotowało sporego (38 mm) wilkołaka, którego można złożyć zarówno w wersji zwykłej, jak i science fiction.

14 października

MaxMini także przygotowało model dla miłośników klimatów grozy: czarnoksiężnika.

16 października

Dzisiejsze zestawienie zakończymy akcentem pancernym – i to jakim! Do sklepów ma niedługo trafić model Sturmtigera w skali 1/100 przygotowany przez rosyjską Zvezdę. Wyrzutnia rakiet kalibru 380 mm robi wrażenie, ale prawda jest taka, że model ten nie bardzo przyda się na miniaturowym polu bitwy (chyba że jako cel ataku… albo uczestnik wielkiej bitwy w sali gimnastycznej).

I tak dotarliśmy do końca kolejnej Niszowej Niedzieli. Do zobaczenia wkrótce!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes