logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Stół w 7 dni - marsjańskie fortyfikacje - dzień 1

Nikt nie lubi przepłacać za wysyłkę paczki - należy zatem zadbać, by zmieściło się w niej jak najwięcej skarbów. Dlatego oprócz zaprezentowanych kilka dni temu modeli od Zvezdy, zdecydowałem się również na zamówienie kilku makiet, by zrobić z nich stół do gier science fiction. Zapraszam na relację z pierwszego dnia prac!

 

Projekt 2 - marsjańskie fortyfikacje - założenia projektu

Tym razem własnego rzeźbienia będzie znacznie mniej, w zasadzie prócz wzniesień, pagórków i skał wszystko jest gotowe. Cel główny to wymalowanie i wymodelowanie całego tego bałaganu tak, by mógł imitować bazę na Marsie. Schemat kolorystyczny to beton (przybrudzony czerwonym pigmentem) i poniższe zdjęcie:

Schemat malowania i plan prac

Malowanie, tak jak mówiłem, skupi się wokół szaroburego betonu i czerwonawej powierzchni Marsa. Plan (bardzo ogólny) wygląda następująco:

 • dzień 1 - sklejenie głównych elementów,
 • dzień 2 - dodanie podstawek i wykonanie wzniesień,
 • dzień 3 - piasek i kamienie - teksturowanie,
 • dzień 4 - główne kolory - szary i czerwony, drybrush,
 • dzień 5 - kolory dodatkowe (srebrny, błękit)
 • dzień 6 - wash i pigmenty,
 • dzień 7 - wykończenia, detale, poprawki.

To tak z grubsza. W planach mam wykonanie:

 • 2 dużych elementów fortyfikacji z wzniesieniami,
 • 2 małych fortyfikacji z wzniesieniami,
 • 1 wzniesienia "pustego",
 • 4 elementów fortyfikacji,
 • 2 małych elementów fortyfikacji zniszczonych + 5 elementów terenu z bitwy o Maccrage (Aquilla Lander).

Łącznie daje to 16 elementów terenu, co pozwoli zapchać stół 48x48, lub spokojnie zapełnić 48x72 cale (makiety będą na pewno stosowane w Warhammerze, więc pewnie nawet nie będą używane wszystkie naraz).

Prace zacząłem już w weekend, co można było zauważyć na naszym Facebooku (po prawej okienko, zachęcam do polubienia nas). Wszystkie elementy wyciąłem z ramek i opiłowałem.

A dzisiaj posklejałem główne elementy - ozdobniki i korytarze dodam jutro, gdy wieżyczki zostaną umocowane na podstawkach.

I zdjęcie pokazujące skalę modeli - na 1 planie Space Marine, przy portalu tyranidzka Malanthrope.

Oraz zbliżenia na portal - smaczek tego projektu. Zestaw zawiera więcej elementów (prócz dużego portalu jest jeszcze projektor i 4 wieże więcej) niż pokazałem poniżej - wolę jednak 3 mniejsze tereny niż jeden wielki.

Rzecz jasna nie wszystko jest złożone na sztywno - daszki razem z umieszczonymi na nich elementami są zdejmowalne. Dzięki temu portal będzie można zamontować na 3 różnych terenach, a do samych wież władować obsługę/strzelców. Fotka poniżej.

Dziękuję za uwagę i zapraszam jutro na kolejny raport!

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes