logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 1 września 2013

Witam w kolejnej odsłonie Niszowej Niedzieli. Dla jednych pierwszy września to koniec wakacji, dla innych początek Kampanii Wrześniowej. Twórcy gier chyba wzięli to sobie do serca i pomimo tego, że odbył się GenCon, tak naprawdę poza zapewnieniami o planach na przyszłość czy artami niewiele nowinek ujrzało światło dzienne.

 

12 sierpnia

Lead Adventure – Zaczniemy od LA i ich kolejnego zestawu w klimatach post-apokalipsy. Tym razem dostaniemy zestaw południowców – który, jeśli zdecydujemy się kupić w ich sklepie komplet, wyjdzie nas 15% taniej niż w częściach.

Burn In Designs – Firma ta wydaje po raz kolejny zestaw budynków, tak jak poprzednio w skali 6mm. Wszystkie części to drewno oraz tworzywo sztuczne cięte laserem.

Stoelzel's Structures – Dla wszystkich fanów gier RPG, bądź po prostu modelarzy kartonowych (a wierzę, że tacy się jeszcze uchowali) istna posiadłość szaleństwa, do tego z ukrytymi przejściami czy podmienianymi obrazami (ze zwykłych na te plugawe).

13 sierpnia

Creative Gamescapes – Czyli zapowiedź terenów idealnych do rozgrywek w Infinity bądź Space Hulk (w tej wersji będzie wymagana akurat dodatkowa praca). Minusy? Cóż, to kolejny projekt z Kickstartera czekający na ufundowanie.

21 sierpnia

Dark Age Games – Dark Age to nic innego jak skirmish osadzony w bardzo ciekawym post-apokaliptycznym uniwersum na odległej planecie. Do tego tuzin ćwiekowanych skór i horda mutantów. Niestety, gra nie przyjęła się specjalnie nawet na Zachodzie. Twórcy jednak nie odpuszczali i wydawali kolejne modele, teraz z kolei przyszła pora na darmowy pdf z nową edycją zasad.

Mantic – Pamiętacie Deadzone? Mantic wreszcie zrobił pierwsze z części, z których można będzie budować tereny. Produkt diabelnie uniwersalny i naprawdę dobrze się prezentujący.

Corvus Belli – Na wspomnianym we wstępie GenConie pojawiła się oczywiście ekipa od CB. Jeśli chcecie sprawdzić, co takiego może czekać na Was w przyszłości (a są to między innymi dwa TAGi do Nomadów), zapraszam na Wargaming Trader – stronę, na której znajdują się zdjęcia z konwentowej prezentacji.

24 sierpnia

Terragnosis – Firma prezentuje nam model do swojej gry, w której to w potyczkach biorą udział niewielkie grupy herosów. Luzacki styl tej figurki bardzo do mnie przemawia.

25 sierpnia

Mad Robot Miniatures – Wszystkich fanów bitzów zapraszam do zapoznania się z nową linią broni wydaną przez MRM: uzbrojenia futurystycznego, ale bez przesady.

26 sierpnia

Mantic – Dreadball doczekał się naprawdę dużych zawodników zajmujących kilka hexów. Niestety, zawiedli mnie swoim brakiem detalu. Z zaprezentowanej piątki na szczególną uwagę zasługują poniższy mech oraz wariacja robota-motocykla.

Megalith Games – Siły Nordgaardu do Godslayera zasila kolejny watażka wraz z grupą elitarnych wojowników. Modele te rzeźbił Ścibor i niestety warlord został wyrzeźbiony na jedno kopyto wraz z wojownikami. A szkoda, bo zupełnie nie czuć, że jest on liderem bandy.

27 sierpnia

Hasslefree Miniatures – HM z kolei zaprezentowało nam walkera. Po prostu walkera. Model o tyle ładny, co prosty.

DarkHammer Miniatures – Jeśli jesteście fanami Dalekiego Wschodu, to ta demoniczna bestia powinna zaspokoić wasze gusta estetyczne. Niestety Bloodlust Tyrant jest modelem limitowanym, więc jeśli już ktoś chce się na niego szarpnąć, powinien się pośpieszyć, zostało go jeszcze około 150 sztuk.

Megalith – Godquester, czyli najbardziej elastyczna dowodząca dla Halodynes z Godslayera, nabiera kształtów. Muszę przyznać, że model póki co idealnie oddaje art z podręcznika.

31 sierpnia

Spellcrow – Nasza rodzima firma znów perfekcyjnie wstrzeliwuje się ze swymi bitzami. Premiera nowych Marines i tarcze dedykowane Salamandrom. Przypadek? Tak czy inaczej, tarcze są fenomenalne i niejeden wojownik z niejednego systemu z chęcią by je przygarnął.

Werewoolf Miniatures – WM z kolei wydało zestaw konkwistadorów. Idealne modele, jeśli ktoś chciałby zrobić sobie armię wzorowaną na Estalii.

1 września

Prodos Games – Twórcy Warzone Ressurection częstują nas z kolei modelami Behemotha oraz Judicatora. O ile ten drugi nie porywa, to ogromna bestia wywołała u mnie równie ogromne zainteresowanie.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do kolejnej Niszowej Niedzieli już za dwa tygodnie. Trzymam kciuki żeby wszystko ruszyło jakoś do przodu.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes