logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 17 marca 2019

Zapraszam na przegląd bitewniakowych nowości z pierwszych dwóch tygodni marca (minus trzy pierwsze dni miesiąca). Wśród nich znalazło się całkiem sporo pozycji z wojny w Wietnamie, która nieczęsto pojawia się na naszym portalu. A co oprócz tego? Dość skromna dawka fantasy (w tym dwukrotnie w futerkowym wydaniu), obowiązkowe pozycje z II WŚ, malutkie dwupłatowce z I WŚ, przeciwpancerne wsparcie dla Wojska Polskiego, nowe, darmowe zasady od twórcy Frostgrave, debiutanckie zestawy nowego producenta plastikowych figurek i parę innych ciekawostek.

4 marca

Zaczniemy nie od figurek czy systemów, ale od aplikacji dla fanów bitewniaków. Od prawie dwóch tygodni na Kickstarterze można wesprzeć twórców MyMiniReport, apki do szybkiego przygotowywania raportów z figurkowych rozgrywek. Nie jestem jednak pewny, czy produkt ten będzie sukcesem – gotowy program (o ile powstanie) ma kosztować 15€, moim zdaniem nieco za dużo jak na gadżet.

Z cyfrowego świata przenosimy się do Wietnamu. Wargames Illustrated wypuściło dwa nowe modele z serii Giants in Miniature, sierżanta Burnsa i starszego szeregowego Noble'a. Z twarzy figurki niespecjalnie przypominają pierwowzory (Toma Berengera i Charliego Sheena w Plutonie), ale świetnie się nadadzą do urozmaicenia oddziałów US Army.

6 marca

W sklepie Dark Sword Miniatures pojawiło się aż czternaście nowych modeli, a wśród nich wyrzeźbiony przez Keva White'a psi wojownik (będący hołdem dla Chipa, ukochanego pitbulla autora) oraz łowca-leniwiec.

Inną nowością w zwierzęcych klimatach, która zwróciła moją uwagę, jest organizowana przez Greebo Games zbiórka Cutiemals: Northern Clans. Firma przygotowuje słodkie, kreskówkowe figurki alternatywne do gry Blood Bowl – i najwidoczniej świetnie trafiła tym pomysłem, bo w 38 minut od rozpoczęcia kampanii osiągnięto nie tylko cel podstawowy, ale i wszystkie dodatkowe!

8 marca

Michał z Dwarfcrypt.pl zaprezentował pierwsze zdjęcia ramek dwóch pierwszych zestawów od Wargames Atlantic: ludzkich żołnierzy sci-fi i szkieletów w greckich klimatach. Kościotrupy bardzo przypominają te z zestawu Wargames Factory (wznowionego niedawno przez Warlord Games), ale składają się ze znacznie mniejszej liczby części.

 

Joseph McCullough zaprezentował zasady do swojej nowej gry Operation Last Train, w której gracze wspólnie starają się uratować jak najwięcej ludzi z planety opanowanej przez krwiożerczych obcych. Twórca zaleca, aby przed rozgrywką przygotować pulę 100 żołnierzy-ochotników (podczas gry używamy tylko sześciu) i skreślać ich, gdy zginą w boju, a figurek nie używać ponownie – oczywiście do tej gry.
Operation Last Train powstało w celach charytatywnych: zasady są dostępne za darmo, ale autor prosi o przekazanie 3 funtów lub 5 dolarów dla organizacji Save the Children.

Drugą porcję modeli z wojny wietnamskiej znajdziemy wśród lutowych nowości od Oddziału Ósmego, który wypuścił trzy amerykańskie łodzie rzeczne w skali 1/600: ATC „Tango”, MON i ASPB. Oprócz tego oferta firmy powiększyła się o dwa samoloty z I wojny światowej (brytyjskiego RAF R.E.8 i niemieckiego Albatrosa C.III) oraz 15 mm żołnierzy Wojska Polskiego z przeciwpancernym pociskiem kierowanym Fagot.

9 marca

Trzecia wietnamska pozycja wprowadza element fantastyki: ruszyła zbiórka na wydanie zasad i modeli do gry Black Sun. Podczas walki w ruinach starożytnego miasta Angkor Sek amerykańscy żołnierze i wietnamscy partyzanci zostają przeniesieni do innego wymiaru, gdzie napotykają ryboludzi, wielkie stawonogi, a nawet zaginioną niemiecką ekspedycję z 1938 roku! Figurki są dość grubo ciosane, ale obok takiego settingu nie mogłem przejść obojętnie!

10 marca

Po długiej przerwie radomska firma White Tree pokazała nowe figurki do Afterglow: dwóch Emisariuszy, czyli ludzkich (w większości) czcicieli Konstruktów.

Parę wydań NN temu wspomniałem o nowym plastikowym zestawie żołnierzy amerykańskich od Perry Miniatures. Teraz firma na profilu firmy na FB umieszczono zdjęcia ramek i sklejonych figurek.

11 marca

Warlord Games rozpoczęło przedsprzedaż nowego podręcznika do Bolt Action, który opisuje lądowanie w Normandii. Do zakupionych przed premierą książek dołączony będzie model kapitana Colina Mauda, który kierował desantem na plaży Juno, i dwie figurki psów. Czemu dwie? Otóż historycznie Maud miał owczarka niemieckiego, ale w kultowym filmie Najdłuższy dzień wystąpił buldog.

W dzisiejszym przeglądzie pojawiła się już jedna figurka Keva White'a, a teraz pora na drugą – tym razem prosto z profilu rzeźbiarza. Jest nią potężny sierżant Müller z nowojorskiej policji.

12 marca

Ponownie przenosimy się na Kickstartera, gdzie tym razem rzucimy okiem na skromną kampanię Popplewood Miniatures. Firma ta chce wypuścić sześć figurek postaci z USA czasów prohibicji – w sam raz do gier w klimatach kryminału lub horroru.

W dwóch ostatnich zestawieniach pokazywałem metalowe odlewy rzeźby Any z Gardens of Hecate, które ma wypuścić Harwood Hobbies. We wtorek ruszyła kampania crowdfundingowowa na stworzenie właściwych form produkcyjnych, a do prezentowanych wcześniej figurek dołączyły drogowskazy i jelenie czaszki.

13 marca

Przyszła pora na ostatnią nowość wietnamską w tym wydaniu NN. Empress Miniatures poszerzyło swoją ofertę o cztery nowe zestawy amerykańskich marines uzbrojonych w karabiny M16, karabiny maszynowe M60 i granatniki M79.

A oprócz tego w sklepie internetowym tejże firmy pojawiły się także nowe zestawy brytyjskich żołnierzy z samego końca II wojny światowej. Nowe figurki są uzbrojone w peemy Sten, karabiny Lee-Enfield i granatniki PIAT.

14 marca

W czwartek CP Models pokazało sześć nowych rzeźby 15 mm członków załogi statku kosmicznego.

15 marca

GM Boardgames przygotowało model jednego z najsłynniejszych XIX-wiecznych generałów armii amerykańskiej, George'a Armstronga Custera.

Na koniec dzisiejszego zestawienia zajrzymy do pracowni Borisa Woloszyna, który niedawno skończył najemnego halabardzistę dla Zealot Miniatures.

Co następnego pojawi się na naszym portalu? Tego jeszcze nie wiem, ale na warsztacie mam nieco sporo małych czołgów i nieco 28 mm figurek fantasy, a na skrzynce czeka kolejny artykuł Zeki o 3 mm figurkach, tym razem z I wojny światowej.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes