logotype

Niszowa Niedziela - 27 listopada 2016

W ostatnich dniach strony informacyjne i profile firm zapełniły się informacjami o promocjach z okazji Czarnego piątku (a czasami i całego weekendu). Na szczęście spośród nich znalazły się też wieści o nowych modelach, a i tydzień wcześniej nie brakowało ciekawych nowości. Dzięki temu w dzisiejszym zestawieniu znalazła się standardowa porcja figurek historycznych, fantasy, sci-fi i nieco bardziej pokręconych klimatach.

 

14 listopada

Dzisiejsze zestawienie otwiera Marshalla Silvie, jedna z dwóch nowych postaci do Freebooter's Fate. Od innych kobiet przemierzających niebezpieczne morza odróżnia ją nie tylko wężowy ogon, ale i wzrost – jest od nich dwa razy wyższa!

15 listopada

HQ Resin cały czas pracuje nad nowymi elementami do upiększania naszych pól bitew. Pośród najnowszych znalazła się rzeźba przedstawiająca Śmierć.

16 listopada

Po opracowaniu kilkudziesięciu pojazdów z czasów II wojny światowej Rubicon Models zabrało się za znacznie mniejsze elementy wyposażenia: broń ręczną dla przygotowywanych figurek (na razie chyba głównie załóg pojazdów i obsługi dział).

17 listopada

Kev White pokazał postępy w pracach nad kolejnymi trzema modelami z zakończonej w październiku zbiórki. Moją faworytką spośród nich jest Shayda.

18 listopada

Wracamy do Hexy Shop, gdzie pojawiły się cztery modele postludzkich Biossów, nowej frakcji z uniwersum Star Scrappers.

Z kolei w sklepie Warlord Games można w ramach przedsprzedaży zamówić zestawy startowe Brytyjczyków i Sowietów do gry Konflikt '47. Ciekawe, kiedy angielskie roboty trafią do sprzedaży osobno…

19 listopada

White Tree kontynuuje prace nad zestawami broni do Afterglow, o których wspomniałem dwa tygodnie temu. Dwa kolejne zawierają karabinki szturmowe i narzędzia/rurki do walki wręcz.

22 kwietnia

Uniwersum gry Urban War nigdy do mnie nie przemawiało, dlatego też rozpoczęcie zbiórki na rozgrywające się w tym samym świecie Age of Tyrants szczególnie mnie nie zainteresowało. Jednak ostatnio moją uwagę przyciągnęła jedna z nowych jednostek – Sandrunners.

23 listopada

W ofercie Battlefrontu pojawiły się dwa nowe plastikowe niemieckie pojazdy z czasów II WŚ. Pierwszy z nich to Tygrys, którego wcześniej wydały już PSC i Zvezda (choć ten od BF ma interesujące kalkomanie). Druga propozycja jest znacznie ciekawsza: Sdkfz 234, którego można złożyć we wszystkich czterech wersjach: z armatą 5 cm w wieży prototypowego czołgu Leopard (tzw. Puma), z działkiem 20 mm w otwartej wieżyczce, z krótkim działem 7,5 cm oraz z długą armatą przeciwpancerną 7,5 cm. Oba modele dostępne są w większym zestawie oraz pojedynczo z kartami do gry Tanks!

25 listopada

Na koniec wracamy w rodzime strony. Najpierw znów zaglądamy do radomskiego White Tree, które dodało do oferty następne zestawy broni: pistolety maszynowe i granaty, butelki zapalające oraz amunicję.

Za to łódzki Oddział Ósmy prezentuje listopadowe nowości (wszystkie w skali 1/600): brytyjski czołg Chieftain Mk XI, francuski samolot myśliwsko-szturmowy Super Etendard, chiński zestaw przeciwlotniczy PGZ-95, śmigłowiec Z-19 z tego samego kraju, radzieckie ciężarówki z bronią przeciwlotniczą (2 wersje w zestawie), amerykański czołg M3A3 Stuart i dwa zestawy niemieckiej piechoty z czasów I wojny światowej.

Kolejne wydanie już za dwa tygodnie, a tymczasem zapraszam do lektury innych tekstów na naszej stronie – zarówno nowych, jak i archiwalnych!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes