logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Śmiech Mrocznych Bogów - Turniej WFS

Witam szanowne państwo-draństwo! 11 czerwca 2016 roku w godzinach od 9:00 do 20:00 w klubie Inny Wymiar w Katowicach przy ulicy Dębowej 49 odbędzie się drugi turniej gry bitewnej Warheim FS pod nazwą Śmiech Mrocznych Bogów. Wydarzenie zgromadzi graczy nie tylko ze Śląska, ale i z całej Polski – w ciągu całodniowych rozgrywek na bitewnych stołach zmierzą się w walce o zwycięstwo, nagrody i przede wszystkim dobrą zabawę.

Warheim FS to figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy stworzonym przez brytyjską firmę Games Workshop. Warheim FS nie jest jednak oficjalnym produktem brytyjskiej firmy, a niekomercyjnym fanowskim projektem.

W dużym skrócie i uproszczeniu mechanika Warheim FS to przede wszystkim odświeżenie zasad gry Mordheim o wybrane reguły siódmej i ósmej edycji gry Warhammer Fantasy Battle oraz najpopularniejsze zasady domowe (home rules) – ale nie tylko. Wplotłem w grę także kilka pomysłów i patentów zapożyczonych z innych systemów, które występują w grze jako opcjonalne zasady zaawansowane i dobrze spełniają swoje zadanie, jakim jest urozmaicenie rozgrywki.

Akcja gry została przeniesiona z Mordheim o nieco ponad 500 lat do przodu i osadzona na północnych rubieżach Imperium, bezdrożach i osadach skażonych w czasie Burzy Chaosu plugawym dotykiem Mrocznych Potęg.

Gra przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy, a do rozgrywki potrzebne są figurki i makiety najlepiej w skali 28 mm oraz znane z rozgrywek WFB kostki i miarka z podziałką w calach. Więcej informacji o Warheim FS znajdziecie tutaj.

W trakcie turnieju Śmiech Mrocznych Bogów każdy z graczy rozegra 5 scenariuszy, z których każdy będzie poświęcony jednej z Potęg Chaosu: Slaaneshowi, panu nieprawych przyjemności, Nurglowi, władcy rozkładu, Khornowi, panu Krwi, Tzeentchowi, mistrzowi przemian, i Duchowi Chaosu Niepodzielnego.

Zasady uczestnictwa i plan wydarzeń dostępny jest na forum Azylium. Zainteresowanych turniejem, zaplanowanymi scenariuszami i tłem fabularnym zachęcam do zapoznania się z umieszczonymi na forum Azylium scenariuszami.

Na zakończenie mam przyjemność poinformować, że do grona sponsorów dołączyło kilka zagranicznych firm produkujących figurki, bitsy i artykuły związane z grami bitewnymi. Dziękuję za udzielone wsparcie!

Z relacją z poprzedniego turnieju Piekło pocztowe... możecie zapoznać się na naszym portalu lub na łamach Danse Macabre.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes