logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelarska Mobilizacja - I edycja ruszyła!

Z dniem wczorajszym zakończyły się zapisy na pierwszą edycję Modelarskiej Mobilizacji. Jakie projekty będziemy mogli śledzić w jej ramach? Zapraszam do zapoznania się ze zgłoszeniami.

 

 

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło od xardasa, znanego części z nas z Forum Strategie.

"Tematem mojej pracy będzie armia polska z okresu przed złotym wiekiem wojskowości szlacheckiej - jest to brakujące ogniwo między armią polsko-litewską spod Grunwaldu, a tą walczącą pod Kircholmem.
I.Kopijnicy
II.Strzelcy
III.Rac lub artyleria
IV.Piechota lub tabor"

Drugi był szajus, który zajmie się ambitnym projektem makiety miasta do Infinity.

"Mam w planie skończyć do kwietnia swój stół do Infinity, z którym już się męczę trochę, bez większych zwycięstw. Nie wiem jeszcze jak rozplanuję pracę, ale mam nadzieję, że jakoś się to uda wszystko do kupy poskładać.

Generalnie myślę, żeby zrobić to w taki sposób, żeby najpierw zrobić wszystkie budynki, potem przeszkadzajki, a na koniec malowanie.
Czyli:
pierwszy etap: budynki,
drugi etap: więcej budynków,
trzeci etap: małe rzeczy aka przeszkadzajki,
czwarty etap: malowanie tego wszystko.

Właśnie przyszła mi do głowy chora myśl jak urozmaicić cały projekt mojego miasta i muszę powiedzieć, że będzie to stanowiło nie lada wyzwanie. Dobra do rzeczy, mam zamiar zrobić miasto całe porośnięte bujną zielenią, podobne do tego z filmu "Jestem legendą" albo z nadchodzącej gry "The last of us". Myślę, że będzie to stanowiło ciekawą odskocznię od szaroburych, zniszczonych miast."

Trzeci z projektów także dotyczyć będzie Infinity, a jego wykonawcą będzie współtwórca portalu - Zenon.

"Moim tematem na MM jest-> Japońska armia sektorowa wycofująca się pod naporem sił Shasvastii. Chcę dokończyć kilka modeli z JSA i zabrać się za sektorówkę Kombinatu. Jak to widzę? Otóż:
1 etap: Dokończenie startera JSA.
Dwa razy Butai, Kempeitai oraz Damaru.
2 etap: Podstawki, montaż oraz podkładowanie Shasvastii.
Podstawki mają być inspirowane twórczością pana Gigera. Niestety nie jestem w stanie podać dokładnej listy modeli na tę chwilę gdyż jeszcze kilka muszę nabyć. Przed 19 jednak na spokojnie to zrobię.
3 etap: Malowanie obcych.
Malowanie ww.
4 etap: Rodzynki, czyli Sphinx oraz noctifer z ML.
Praca nad TAGiem oraz Noctiferem z wyrzutnią rakiet."

Czwartym uczestnikiem jest Don_Silvarro, który podejmie swój dawny projekt złych elfów oparty głównie na modelach Mantica.

"Ja się zajmę swego rodzaju powrotem do korzeni - dwadzieścia osiem milimetrów, kwadratowe podstawki, klocki piechoty, klimaty fantasy. Celem jest stworzenie grywalnej armii złych elfów fantasy. Opieram się głównie na modelach firmy Mantic Games, ale pewnie będę kompletował w tej armii wszelkie lalki, które mi się spodobają. Podobnie jest z wybranym zestawem reguł - nie buduję armii pod jedne konkretne zasady, chciałbym, żeby była używalna w wielu grach - Kings of War, Warhammer FB, potencjalnie Armies of Arcana czy skirmishe fantasy w rodzaju SoBH-a.

Oto, na jakim etapie się prace:

Zakończone są: regiment włóczników, balisty i czarodziejka. Regiment kawalerii w trakcie, reszta bohaterów i regiment zwadźców/tancerzy ostrz/korsarzy/piratów/bukanierów/jak tam zwał elfa z dwoma bijakami są w stanie surowym.

W pierwszym etapie wykończę jazdę - muszę pomalować tylni szereg, rozjaśnić szmatki oraz wykończyć movement tray."

Piąty projekt to powrót gier historycznych, a to za sprawą Przemosa, także znanego z Forum Strategie.

"Planuję wykonać Panzergrenadier Gepanzerte Kompanie w 15mm a przynajmniej jej elementy.

W skład będą wchodzić:
- HQ na SdKfz 251,
- 1 pluton grenadierów na SdKfz 251,
- 1 pluton pionierów na SdKfz 251,
- 1 pluton StuG III G.

Etapy planuję następująco:
I - podkład pod część SdKfz 251 (część już go posiada), przyklejenie części podstawek piechoty,
II - kolejne SdKfz 251 spodkładowane, kolejne podstawki przyklejone,
III - malowanie StuG III G, wstępne malowanie SdKfz 251 i podstawek piechoty,
IV - detale na piechocie i pojazdach."

Szósty z uczestników, Telchar, podejmie się stworzenia bandy Hegemonii do Neuroshimy: Tactics. Jako przedsmak możemy podziwiać model Kaznodziei, który jednak nie jest częścią konkursowego projektu.

"Moim projektem modelarskim będzie skompletowanie i pomalowanie gangu Hegemonii do Neuroshimy Tactics.

Jedyne co do tej pory kupiłem to starter, resztę modeli będę się starał się dobierać z Portalu choćby po to żeby mieć możliwość zagrania na oficjalnych turniejach. Aczkolwiek z drugiej strony nie chcę wydawać na to zbyt dużo pieniędzy więc i modele innych firm zapewne się pojawią."

Siódmy ze śmiałków, Mekazzz, jako jedyny podjął tematykę gier GW, a konkretniej Wh40k.

"Zachęcony na Cytadeli postanowiłem wziąć udział w Modelarskiej Mobilizacji, bo inicjatywa iście zacna. A skoro konkurs dobry, to i wypada zrobić coś fajnego. Więc postanowiłem stworzyć mały fort i bandę orków pod dowództwem herszta Unigrrhoma da'Mekazzza. A pracę planuję rozłożyć tak:

etap pierwszy: skończyć bandę Nobzów i herszta,
etap drugi: wykonać podłoże i zacząć budować fort,
etap trzeci: ogrodzenie i sztandary Waaagh,
etap czwarty: chata chopaków i siedlisko."

Przedostatni zgłosił się jeden z naszych administratorów, Danny, który zamierza przygotować swoją pierwszą armię do De Bellis Antiquitatis.

"Zamierzam złożyć armię Free Company IV/172 do DBA ze wszystkimi możliwymi opcjami elementów.

Czyli plan na całą edycję wygląda następująco:
7x 3Kn (Knight)
5x 4Bd (Blade)
5x 4Lb/Cb (Longbow/Crossbow)
1x 2Ps (Psiloi)
2x 4Sp (Spear)
1x Art (Artillery)

W pierwszym etapie zamierzam pomalować 4 elementy 4Lb (a dokładniej dwa z łukami, dwa z kuszami, bo mam takie "widzimisię", zamierzam stworzyć armię możliwie uniwersalną do wymieniania z innymi listami, a także dlatego, że wg zasad nie ma różnicy)."

Z drobnym opóźnieniem do konkursu dołączył DE, który weźmie się za kolekcję modeli post-apokaliptycznych.

"Celem mojego projektu będzie pomalowanie tak wielu modeli do generycznego systemu post-apo typu skirmish, ile tylko zdołam. Jako że w skład jednej bandy wchodzi maksimum 10 modeli, a sporo mam już ich pomalowanych, nie ograniczę się do żadnej konkretnej frakcji, choć przeważać będą różnego rodzaju mutanty. Oprócz wspomnianego Warzone w kolejce do pomalowania czekają chłopaki z AT-43, D&D, 40K, Necromundy, NST, i Bóg wie czego jeszcze. Nazbierało się tego trochę przez lata, a i pewnie coś dokupię w trakcie trwania mobilizacji. Co dokładnie i kiedy dokładnie pomaziam, to wyjdzie w praniu. Zacznę od tego, co mam już spodkładowane.

Planuje popełnić co najmniej 5 modeli na poziomie powyżej TT na etap. Jeśli tylko pogoda dopisze, powinno się udać."

Wszystkim uczestnikom Modelarskiej Mobilizacji życzymy powodzenia! Ich prace można śledzić i komentować na forum, a pierwsze ich efekty będziemy mogli podziwiać za dwa tygodnie, kiedy to zakończy się pierwszy etap. Tymczasem zapraszamy na nasze łamy do lektury innych artykułów.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes