logotype

Niszowa Niedziela - 4 września 2016

Zaczynając zbierać nowości obawiałem się, czy ich liczby w ostatnich dwóch miesiącach nie da się przedstawić za pomocą sinusoidy: na początku była bardzo duża, przez następne dwa tygodnie spadła, następnie wzrosła, by ponownie zmaleć. Na szczęście jednak byłem w błędzie i pod koniec sierpnia wysypało zapowiedziami, figurkami i zasadami. Zapraszam zatem do przejrzenia subiektywnego wyboru najciekawszych z nich – mam nadzieję, że nieco poprawi humor tym z Was, dla których właśnie skończyły się wakacje.

 

24 sierpnia

Dziś zaczniemy od nowości dla miłośników hipotetycznych starć z końca II wojny światowej (być może nieco wydłużonej). JTFM Enterprises zaprezentowało wstępną wersję modelu brytyjskiego czołgu ciężkiego A39 Tortoise (Löwe i Königstiger dla porównania). Moim zdaniem 1/56 to nieco za duża skala, by wystawiać takie monstrum, ale co kto lubi…

26 sierpnia

Microworld Games przeniosło w daleką przyszłość dwie dobrze znane rasy fantasy: oto ogry i szczuroludzie… w kosmosie! (I w 6 mm.)

28 sierpnia

Khurasan Miniatures zapowiada wydanie jednego z najpopularniejszych amerykańskich pojazdów pancernych wyprodukowanych po II WŚ: transportera M113. Na razie dostępna będzie tylko wersja podstawowa z dwoma wariantami błotników i falochronu, ale w przyszłości mają pojawić się też inne modele.

29 sierpnia

Pewien czas temu w naszych zestawieniach pojawiały się modele do Blackwater Gulch, gry w klimatach westernu, do której wprowadzono później elementy fantasy i horroru. W zeszłym tygodniu na Kickstarterze ruszyła zbiórka na wydanie drugiej edycji gry (zestawu z podręcznikiem, specjalnymi kośćmi, kartami łupów i postaci) oraz trzech pięcioosobowych gangów. Najhojniejsi otrzymają także specjalny model Diabła z Jersey.

30 sierpnia

Ostatnimi czasy Kev White prezentuje wiele rzeźb nagich postaci wszelkich płci i kształtów. Poniżej możecie zobaczyć jedną z nich, która wywołała drobną awanturę na profilu rzeźbiarza (a raczej wywołał ją sposób prezentowania opinii przez jednego z komentatorów).

Jeśli z dwóch wojen światowych wolicie tą pierwszą, to pewnie zainteresuje Was rzeźba brytyjskiego żołnierza pokazana przez Flytrap Factory.

31 sierpnia

Oczywiście wspomniany Tommy nie może walczyć sam ze sobą, dlatego następnego dnia dołączył do niego Fritz.

Przyszła pora na pierwszą nowość od naszych rodzimych firm. SpellCrow zaprezentował kolejne rzeźby w skali 10 mm: murek, płot, barbarzyńcę i reptilianina (czy raczej sprzymierzonego z nimi żaboczłowieka).

1 września

Twórcy Umbra Turris nie zapomnieli też o miłośnikach figurek 28 mm. Oto czterech młodych leśnych elfów – a w przygotowaniu jest także piąty.

Przyznam, że pewien czas temu przestałem obserwować nowe produkty Mantic Games. Teraz jednak Brytyjczycy zaskoczyli mnie podręcznikiem do historycznej wersji Kings of War, w którym znajdziemy pełne zasady gry, 30 list armii i nowe zasady.

Wrócimy teraz na chwilę do Keva White'a, który wyrzeźbił zadowolonego z siebie barbarzyńcę wraz z dwoma… hm… dodatkami?

Kolejną firmą, która pojawia się w tym zestawieniu dwukrotnie, jest JFTM Enterprises. Pierwszą wrześniową nowością, jaka pojawiła się w ich sklepie, jest ciężki samochód pancerny T18 Boarhound, który w bardzo niewielkiej liczbie był wykorzystywany bojowo przez Brytyjczyków.

2 września

Dzisiejsze zestawienie zakończymy nowymi elementami do makiet od HQ Resin: beczkami, wielką czaszką i szczurami.

Komentarze   
#1 blackout_sys 2016-09-05 09:24
Przepraszam bardzo, czy to dobre miejsce i czas, żeby pomarudzić trochę o Modelarskiej Mobilizacji?
Cytować
#2 Sarmor 2016-09-05 15:20
Zastanawiałem się, kiedy ktoś o niej napisze i czy będziesz to Ty. :)
Niestety obecnie nie mam głowy do organizacji takich rzeczy, ale jeśli będą chętni na udział w październiku-li stopadzie, to chętnie zorganizuję.
Cytować
#3 ja 2016-09-08 09:47
Można by pomyśleć nad MM, wziąłbym udział :)
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes