logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 24 lipca 2016

Przyznam szczerze, że w wakacje nierzadko muszę dokładnie przeszukiwać strony z nowościami, aby znaleźć satysfakcjonującą liczbę pozycji do naszego niedzielnego zestawienia. Tym razem jednak było inaczej: w zeszły weekend ku mojemu miłemu zaskoczeniu pojawiło się tyle ciekawych nowinek, że dzisiejsze wydanie było niemalże gotowe. Potem wystarczyło ciut je uzupełnić, aby dwutygodniowe zestawienie nie obejmowało tylko trzech dni, i proszę - druga lipcowa Niszowa Niedziela gotowa! A co w środku? Tradycyjny zestaw fantasy, s-f i II WŚ tym razem urozmaicony o post-apo, starcia współczesne i XIX-wieczne przygody.

14 lipca

Studio Tomahawk, które wcześniej stworzyło Muskets & Tomahawks oraz Sagę, przygotowuje się do wydania nowej gry o tytule Congo. Dzięki niej będziemy mogli przemienić nasze stoły na lasy i sawanny XIX-wiecznej, skolonizowanej przez Europejczyków Afryki. Podręcznik ukaże się w dwóch wersjach językowych (francuskiej i angielskiej), a kupując go, otrzymamy też zestaw znaczników, dwie talie kart i scenariusze na osobnych kartach stylizowanych na gazety.

15 lipca

Polska firma Tereny do Gier (występująca za granicą jako Terrains4Games) zaprezentowała nowy model fantasy: pokaźnego smoka. Trochę nie odpowiada mi ustawienie szyi i głowy, ale ponoć w przygotowaniu są inne wersje.

Z kolei na oficjalnej grupie Konflikt'47 Russ Charles z Clockwork Goblin pokazał zdjęcie limitowanego modelu dołączanego do kupionych w przedsprzedaży podręczników. Kilka dni później zaprezentowano go także na stronie Warlord Games.

16 lipca

A skoro już mowa o WG, to w sieci pokazały się zdjęcia nadchodzących plastikowych figurek amerykańskich spadochroniarzy. Jeśli przyjrzycie się ramce, zobaczycie na niej kilka nietypowych części, na przykład rękę z maczetą lub gołębia. A jeśli nie jesteście fanami US Army, to może zainteresują Was zapowiedzi kolejnych plastikowych zestawów: brytyjskich spadochroniarzy (mają się ukazać w grudniu lub styczniu) i włoskiej piechoty (początek roku 2017).

Francuska firma Wonderlands Project ruszyła ze zbiórką na zestawy startowe do gry Mauser Earth, która przedstawia fantastyczną wersję I wojny światowej trwającej aż do... 1938 roku. Większość prezentowanych na Kickstarterze modeli jest już dostępna od pewnego czasu, a fundusze mają być przeznaczone na podręczniki, karty postaci czy wykonanie odlewów w żywicy (choć pokazano kilka szkiców nowych postaci). Niestety figurki wykonane w nietypowej skali 1:35.

Kampanię crowdfundingową rozpoczęło także White Tree, które planuje wydanie kolejnej frakcji do Afterglow: Odrzuconych, czyli band mutantów i kanibali. Przy okazji wydane zostaną także karty misji i znaczniki szabrowania.

I powracamy do klimatów fantasy. Microworld Games „stawia pierwsze kroki” w tworzeniu modeli 15 mm (cytując rzeźbiarza) i przygotowuje armię demonów w tej skali. Najnowsze dwa modele są co prawda tak duże, że nadadzą się też do 28 mm, ale najważniejsze jest to, jak się prezentują!

18 lipca

Kolejna nowość jest skierowana dla miłośników nieco starszych i mniej poważnych filmów o II wojnie światowej. W ofercie Company B pojawiła się specyficzna wersja jugosłowiańskiego amerykańskiego Shermana. Woof, woof!

19 lipca

Wydaje mi się, że w moich zestawieniach dawno nie pojawił się żaden gotowy teren. Teraz nadarzyła się okazja, by to nadrobić, bowiem MiniMonsters rozpoczęło sprzedaż bardzo ładnej kuźni (nie ma jej na stronie firmy, ale znajdziecie ją tutaj).

Następnym ciekawym polskim produktem fantasy jest poniższy krasnolud od SpellCrow, który z pewnością… bardzo lubi ryby.

Kolejne produkty od rodzimej firmy już nie są fantastyczne. Oddział Ósmy zaprezentował comiesięczną pulę nowości, a wśród nich rosyjską samobieżną wyrzutnię rakiet TOS-1, holenderski niszczyciel czołgów YPR-765 prat, fiński transporter opancerzony XA-360 (czyli Patrię), dwa zestawy współczesnej amerykańskiej piechoty, brytyjskie czołgi Challenger i Comet oraz napoleoński sztab.

20 lipca

Powracamy do gotowych elementów terenu. Jeśli tak jak ja lubicie Hobbita, to pewnie spodobają się Wam domki oferowane przez Westfalia Fantasy Battles. Górkę trzeba już dorobić samemu.

22 lipca

I na sam koniec wracamy do mikroskali, choć tym razem 6 mm. Trolls Under the Bridge cały czas kopiują dobrze znaną wszystkim stylistykę, a ich najnowszy produkt to dowództwo w prochowcach.

Pozostaje mi już tylko zaprosić na kolejne zestawienie, które ukaże się już w sierpniu – choć oczywiście zachęcam do częstszego odwiedzania naszego portalu, szczególnie że niedługo powinno udać mi się częściej pisać.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes