logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 29 maja 2016

Spis treści

Po dłuższej przerwie zapraszam ponownie na podwójną, czterotygodniową Niszową Niedzielę! Dziś w pierwszej części dominować będą zbiórki na gry planszowe w najróżniejszych klimatach, a następnie pojawi się solidna dawka nowości figurkowych. Znajdziecie tam klasyczne czołgi z czasów II wojny światowej, współczesne zabawki pancerne w różnych rozmiarach, krasnoludy, kosmicznych piratów, wielkie gady i znacznie więcej ciekawych modeli!

 

2 maja

Wyrd Miniatures – Wyrd wypuścił modele klasycznych masterów znanym z pierwszej edycji Malifauxa. Jest w tym tylko jeden haczyk: figurki te są do zdobycia jedynie w ramach tak zwanych „Mystery Boxes”, czyli oficjalnych Wyrdowskich nagród turniejowych.

6 maja

Giochix – Wszystkich fanów filmów klasy B oraz serii gier Resident Evil powinien zainteresować nowy projekt, jaki znalazł się na Kickstarterze. Kompleks laboratoryjny? Jest. Wirus, który powoduje powstawanie z martwych oraz mutuje swoje ofiary w pokraczne bestie? Jest. Kilku nieugiętych bohaterów z całym arsenałem śmiercionośnych broni? Są. Do tego dochodzi tykający zegar, bo na znalezienie antidotum nie ma zbyt wiele czasu.

9 maja

Brigade models – Osobiście nie jestem wielkim entuzjastom gier w niewielkich skalach… Ale zawsze, kiedy natrafię na tereny w tej skali, jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak takie tak małe elementy są w stanie wyglądać aż tak dobrze. Przykładem mogą być na przykład te 6 mm konstrukcje.

11 maja

Awaken Realms – Jedna z gier video z naszego rodzimego podwórka, która została gorąco przyjęta na świecie, doczekała się kampanii crowdfundingowej mającej przenieść ją na nasze stoły. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o This War of Mine, to zapewne zostaniecie zaskoczeni oryginalnym pomysłem: opowiada ona o losie cywili w państwie objętym wojną.

13 maja

Victory Point Games – Pora na kolejną kampanię na Kickstarterze, tym razem z klasycznym podejściem do tematyki fantasy. Kilku bohaterów sprzymierza się, by powstrzymać upadek królestwa, za którym stoi nekromanta wraz z zastępami żywych trupów.


16 maja

Czy ktoś coś mówił o mikroskalach? Oddział Ósmy pokazał zdjęcie swoich malutkich, 3 mm czołgów z osobnymi wieżami, które można przykleić w wybranej przez siebie pozycji. Jak Wam się to widzi?

19 maja

Miłośników współczesnych pojazdów w nieco większej skali ucieszy fakt, że Battlefront ma zamiar wydać niedługo kolejną frakcję do Team Yankee: wojska RFN. Niemcy dostaną aż trzy plastikowe pojazdy – czołg Leopard 2, bwp Marder i helikopter BO-105P, a do tego samobieżny zestaw przeciwlotniczy Gepard i figurki piechoty (a sądząc po rozpisce, nie jest to pełna lista zabawek).

20 maja

W mojej części będzie tylko jedna zbiórka na Kickstarterze, za to dotycząca bardzo nietypowego okresu. EMP Games zbiera środki na wydanie modeli z okresu powstania bokserów, zarówno samych rebeliantów, jak i walczących z nimi wojsk kolonialnych czterech różnych krajów.

22 maja

Jeśli lubicie dwie parzyste części przygód Szalonego Maksa, to z pewnością spodoba Wam się nowy pojazd od Khurasan Miniatures. Aż chce się napaść i zagarnąć całą benzynę!

23 maja

Pora na podwójną dawkę nowości od Northstar Military Figures. Uważny pewnie dobrze wiedzą, że niedawno wydano dodatek do Frostgrave wprowadzający kapitanów. Teraz pojawiły się także oryginalne figurki tych bohaterów, spośród których najciekawiej prezentuje się egzotyczny wojak w masce.

A jeśli wolicie klimaty science fiction, to polecam Waszej uwadze nadchodzący skirmish od Osprey Publishing pod tytułem Rogue Stars. Do tej gry również będą dostępne figurki wyprodukowane przez Northstar.

25 maja

Skoro już jesteśmy w temacie gier s-f, to może zaciekawi Was nowy, bezpłatny polski system Sanctum Mortalis. Ja podręcznik mam już na dysku i tylko czekam na wolną chwilę, aby się z nim zapoznać.

27 maja

Wróćmy do gier historycznych. Warlord Games wespół z Italeri przygotowują plastikowy model czołgu Churchill. Zestaw ma zawierać części umożliwiające złożenie aż siedmiu wariantów wieży – nie przypominam sobie, żebym spotkał się kiedyś z tak dużą różnorodnością.

Z II wojny światowej przeskakujemy do fantasy. W sklepie SpellCrow pojawił się nowy Krasnolud Północy, bardzo klimatyczny i oldschoolowy.

28 maja

I na koniec kolejny model od Khurasan Miniatures powinien spodobać się fanom pulpu. Oto najbardziej znany dinozaur, Tyranosaurus Rex, wyrzeźbiony w skali 28 mm zgodnie z obecnym stanem wiedzy o tym gadzie – czyli z piórami.

Do zobaczenia za dwa tygodnie! Oczywiście nie zapomnijcie zaglądać do nas częściej, nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się coś ciekawego.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes