logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zvezda - zapowiedzi na 2016

Podobnie jak pod koniec zeszłego roku, w sieci pojawił się katalog firmy Zvezda na nadchodzący rok 2016. O ile poprzednim razem nowości były dość różnorodne — modele przedstawiały wojska z czasów napoleońskich, II wojny światowej i z początku lat 90. — tym razem nowości są monotematyczne. Firma postanowiła skupić się na wydawaniu pojazdów z okresu wielkiej wojny ojczyźnianej, uzupełniając ofertę o kilka nader ciekawych pozycji? Jakich? Tego dowiecie się poniżej.

 

Art of Tactic – Sowieci

W ofercie sowieckich pojazdów naziemnych w skali 1/100 pojawi się sporo istotnych pojazdów pancernych z późniejszego etapu wojny:

- T-34/76 z F-32,
- T-34/85,
- SU-152,
- IS-2,
- ISU-152,
- SU-100.

Podejrzewam, że część z tych modeli będzie należała do tego samego przedziału cenowego, co obecnie Tygrys i T-35. Moimi kandydatami są cięższe pojazdy – IS-2, SU-152 i ISU-152 – choć mam obawy, że los ten spotka również T-34/85 i SU-100. Ponieważ większość tych pojazdów jest już dostępna w plastiku (jedynym wyjątkiem jest SU-152), przy cenie około 25 zł nie będą bardziej atrakcyjnym wyborem od produktów PSC czy Battlefrontu.

Oprócz sześciu pojazdów pancernych Sowieci otrzymają również dwa samoloty, które zapowiedziano już na 2015 rok, ale jeszcze nie zostały wydane:

- I-16,
- Ła-5.

Trzecim spóźnionym zestawem jest jedyny zestaw piechoty – radziecki sztab.

Art of Tactic – Niemcy

III Rzesza również otrzyma potężne wsparcie pancerne, w tym trzy rzadziej spotykane pojazdy:

- Jagdpanther,
- Elefant,
- Panther Ausf. A,
- Koenigstiger,
- Sturmtiger,
- Jagdtiger.

Ponownie wydaje mi się, że część zestawów będzie droższa – kto wie, czy nawet nie wszystkie? Jednak w przeciwieństwie do pojazdów radzieckich będą to nadal ciekawe propozycje, ponieważ poza Panterą i Jagdpanterą są obecnie dostępne wyłącznie w metalu lub żywicy.

Na rok 2016 przesunięto także jeden jedyny zestaw piechoty – niemiecki sztab.

Art of Tactic – Kursk

Oprócz nowych modeli linia Art of Tactic powiększy się o kolejny większy zestaw, który pozwoli rozegrać bitwę na Łuku Kurskim.

Skala 1/72

W katalogu są też dwie pozycje dla grających w skali 1/72: SU-100 i Koenigstiger (ten drugi niestety dopiero w 2017 r.).

A dla tych, których bardziej interesują konflikty współczesne, Zvezda zamierza przygotować model ciężkiego wozu bojowego BMPT Terminator.

Pełny katalog można znaleźć pod tym adresem. Oprócz wymienionych powyżej pozycji są w nim też zapowiedzi nowych samolotów w skali 1/72, pojazdów oraz figurek w skali 1/35, statków w skalach 1/200 i 1/350 (w tym linia World of Warships) oraz modeli na licencji Disneya (wśród których jest imperialny niszczyciel z Gwiezdnych Wojen).

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes