logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zvezda - zapowiedzi na 2015

Kilka dni temu w internecie pojawił katalog modeli Zvezdy na rok 2015. Czemu warto o tym wspominać na stronie o grach figurkowych? Bo znajdziemy w nim kolejne zestawy do Art of Tactic, które na pewno ucieszą miłośników Flames of War, serii Battlegroup, systemów napoleońskich w 1/72 oraz współczesnych starć w 15mm.

 

II wojna światowa

Zacznijmy od modeli żołnierzy i artylerii z okresu II wojny światowej w skali 1/72, które przydadzą się graczom w Battlegroup Kursk, Barbarossa i Blitzkrieg. Zvezda znów przygotowała ciekawe zestawy mogące stanowić świetne uzupełnienie istniejących sił. Są to:
- radziecki sztab,
- niemiecki sztab,
- brytyjski sztab z początku wojny,
- radziecka obsługa lotniska,
- niemiecka obsługa lotniska,
- rumuńska piechota (figurki stanowiły część zestawu Bitwa o Dunaj, którego w katalogu brak),
- brytyjscy sanitariusza,
- radzieckie działo polowe ZiS-3,
- niemieckie działo przeciwpancerne Pak 40.

Z kolei miłośników Flames of War i innych gier w 15mm ucieszą nowe czołgi w skali 1/100:
- T-60,
- Panzer IV Ausf. F2 (tj. z długolufowym działem 75mm),
- Panzer VI Tiger,
- M4 Sherman,
- M3 Lee,
- M3 Stuart.

Do tego Rosjanie dostaną skromne wsparcie myśliwskie w postaci Polikarpowa I-16 i Ławoczkina Ła-5 (oba w skali 1/144). Na sklepowych półkach pojawi się także zbiorczy zestaw Bitwa o Stalingrad, jednak jego zawartość nie jest póki co znana.

Czasy współczesne

W porównaniu do II wojny światowej, nowości do hipotetycznego konfliktu między ZSRR a USA w latach 90 są skromne i wszystkie zostały już zapowiedziane w 2014 roku. Wśród nich są:
- ciężarówka Ural,
- zestaw przeciwlotniczy ZSU-23-4 Szyłka,
- haubica samobieżna 2S1 Goździk,
- haubica samobieżna M109A2.

Co więcej, w katalogu brakuje dwóch wcześniejszych zapowiedzi dla Stanów Zjednoczonych: ciężarówki M35 oraz zestawu przeciwlotniczego Vulcan. Zrezygnowano z nich czy też na stronie zabrakło miejsca?

Wojny napoleońskie

Pod koniec tego roku do sprzedaży weszły dwa pierwsze zestawy piechoty z okresu wojen napoleońskich: rosyjskiej i francuskiej. Teraz obie armie dostaną wsparcie w postaci kawalerii, dowództwa (kawalerii i piechoty) oraz armat.

Osobiście bardzo cieszę się, że Zvezda rozwija swoją linię Art of Tactic, a zwłaszcza poszerza ofertę pojazdów w skali 1/100. Trzymam kciuki, by pojawiły się one jak najszybciej, a amerykańskie czołgi zostały wydane w wariantach pozwalających na wsparcie nimi sił brytyjskich w Północnej Afryce i radzieckich na Kaukazie.

Pełny katalog Zvezdy można ściągnąć stąd.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes