logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

W drodze do Tombstone

Jeśli w dzieciństwie bawiliście się w kowbojów i Indian, a dziś z przyjemnością oglądacie westerny, to mam dla Was dobrą wiadomość - powstaje polska gra bitewna o starciach na Dzikim Zachodzie. Zacznijcie odkładać na bilet do Tombstone!

Zasady Tombstone pozwolą nam odtwarzać walki między niewielkimi grupami liczącymi ok. 5-10 modeli. Każdego z naszych desperados będziemy tworzyć od podstaw, przyznając mu umiejętności i wyposażenie wedle uznania. Wśród umiejętności znajdziemy typowo bojowe - obsługę broni krótkiej i długiej, walkę wręcz czy celne strzelanie na dalekie dystanse - oraz takie, bez których kowboj nie byłby kowbojem, jak chociażby jazda konna.

Jeśli chodzi o ekwipunek, to do wyboru będziemy mieli wszystkie najważniejsze typy broni używanej w okresie od 1865 do 1905 roku, od indiańskich łuków po Colty i Winchestery. Do tego kowboje będą przy sobie nosili dodatkowe przedmioty, jak na przykład butelkę whiskey, z której łyk zwiększy ich odwagę, ale utrudni celowanie.

W grze nie będzie podziału na frakcje - to od nas będzie zależeć, czy nasz bohater będzie dobry, zły czy brzydki. Wyjątkiem będą Indianie, którzy będą mieli bonusy do niektórych umiejętności, ale zapłacą za to utrudnionym dostępem do wyposażenia.

Kolejność aktywacji członków naszej bandy będzie zależna od inicjatywy każdego z nich, ale w krytycznej sytuacji będziemy mogli spróbować wyprzedzić przeciwnika. Walka z kolei będzie oparta na rzutach procentowych z dodatkiem rzutu k12 określającego, jak poważna jest rana.

Obok typowych strzelanin przewidziane są napady na banki czy dyliżanse, odbijanie kumpli z więzienia i inne westernowe rozrywki. Będzie można także poprowadzić swoją bandę w kampanii.

W planach jest już dodatek przenoszący grę w XVIII wiek, kiedy to w Ameryce Północnej ścierali się Anglicy, Francuzi oraz indiańscy sojusznicy obu kolonialnych potęg. Wprowadzone w nim nowe zasady pozwolą toczyć większe starcia.

Podręcznik zostanie wydany drukiem, choć termin i cena nie są jeszcze znane.

Gra przeznaczona jest dla skal od 15 do 54mm. W skali 28mm małe posse można złożyć już za około 50 zł.

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia zdjęć z testów na naszym profilu na FB oraz na blogu Yoriego, a także do przeczytania relacji na Portalu Strategie: pierwszej i drugiej.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes