logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 25 marca 2012

Nieco uśpione dwa tygodnie w stajniach gigantów rynku growego wykorzystały mniejsze wydawnictwa. Działo się sporo i w bardzo wielu dziedzinach. Zapraszam do przejrzenia całkowicie subiektywnego zestawienia ciekawostek rynkowych z ostatnich dwóch tygodni. Będą laleczki, będą plansze, będzie ogólne geekowanie.

 

12 marca

Żywica i żywicopodobne materiały stopniowo zastępują metal w ofercie coraz większej ilości wydawców. Po Manticu, Privateer Press czy Games Workshop do tego grona, przynajmniej częściowo, dołączył amerykański wydawca Reaper Miniatures. Linia Reaper Bones obejmuje póki co dwanaście produktów, z których wszystkie są plastikowo-żywicznymi wersjami metalowych figurek. Wygląda na to, że szczegółowość rzeźb na tym nie ucierpiała, a cena jest zwyczajnie powalająca - za pojedynczego pieszego ludka zapłacimy 2$, za ogra czy trolla - 2,5$, a za zestaw sześciu koboldów - 3,5$.

'Garażowy' wydawca gier bitewnych i fabularnych Ganesha Games wprowadził do sprzedaży nowy produkt - Tales of Blades and Heroes RPG, czyli szybką i nieskomplikowaną grę fabularną opartą na mechanice gry bitewnej Songs of Blades and Heroes. W przygotowaniu również podręcznik dla mistrza gry, zatytułowany Tales of Beasts and Perils.

13 marca

Amerykańsko-chińska firma Wargames Factory skoczyła na główkę w klimaty Drugiej Wojny. Plastikowa niemiecka piechota w dwóch smakach - 28 i 15mm - prezentuje się zacnie. Warto zwrócić uwagę na tych Niemiaszków choćby dlatego, że w przeciwieństwie do podobnego produktu Plastic Soldier Company, ludki 28mm nie są li tylko powiększoną wersją ludków 15mm.

14 marca

Mantic Games zaprezentował, co konkretnie znajduje się w zestawie piechoty Korporacji do Warpath. Kosmiczni biznesmeni wyglądają bardzo sycąco, a zamówienia zostały już rozesłane do dystrybutorów i klientów przedsprzedaży.

15 marca

Na targach dystrybutorskich GAMA amerykański wydawca Fantasy Flight Games zaprezentował nową grę planszową na licencji Warhammera 40k - Relic. Konkretnych informacji brak, ale na pudełku wyraźnie widać, że gra wykorzystuje "Talisman Game System". Czeka nas więc Magia i Miecz z czaszkami?

Na targach GAMA zagościł również mariaż Cool Mini Or Not oraz Soda Pop Miniatures, odpowiedzialny za figurkową grę planszową Super Dungeon Explore, w której bohaterowie rodem z 16-bitowych konsolowych jRPGów bezlitośnie młócą Bogu ducha winne smoki, koboldy i inne pokraki. Oprócz dodruku podstawki (która wyprzedała się na pniu) na przełom kwietnia i marca zapowiedziano serię dodatków z nowymi herosami i potworami. Według najnowszych informacji rozszerzenia nie będą zawierać butelki wody.

Jakby tego było mało, francusko-amerykański wydawca Days of Wonder przyleciał na targi GAMA z zapowiedzią kolejnego rozszerzenia do recenzowanej na naszych łamach gry Small World. Small World Realms trafi do sprzedaży w czerwcu i będzie zawierał 26 modularnych elementów planszy, dzięki którym Mały Świat będzie za każdym razem unikalny. Ponadto otrzymamy broszurę z unikalnymi scenariuszami modyfikującymi rozgrywkę.

16 marca

Spartan Games w natarciu. Wszystkie trzy ichnie gry - Uncharted Seas, Dystopian Wars i Firestorm: Armada - zostaną dopieszczone nowymi zabawkami. Od steampunkowych bunkrów i wież strażniczych po alternatywne wersje okrętów międzygwiezdnych, każdy znajdzie coś dla siebie. Premiera nowości zapowiedziana na 4 kwietnia, a więc tuż tuż.

W amerykańskim sklepie internetowym The Warstore ruszyła przedsprzedaż nowości z Perry Miniatures. Najbardziej ekscytującym produktem jest bez wątpienia zapowiadany od dawna plastikowy zestaw Mounted Men-At-Arms, czyli późnośredniowieczna ciężka jazda. Mnogości zastosowań nie trzeba tłumaczyć.

17 marca

Raging Heroes, wydawca o dość specyficznej estetyce modeli 'alternatywnych', zaprezentował swój nowy produkt - Blood Vestals, czyli wkurzone elfie laski. Będą odlewane w metalu, przedsprzedaż rusza lada dzień.

18 marca

Po Korporacji przyszedł czas na podejrzenie kolejnej nowej frakcji z Manticowego Warpath - tym razem mówimy o kosmicznych szczurach. Nie moje klimaty, ale na pewno znajdą swoich amatorów.

19 marca

Wil Wheaton (znany szerokiej publiczności jako Wesley Crusher ze Star Trek: Next Generation oraz śmiertelny wróg Doktora Sheldona Coopera z Big Bang Theory) uchodzi za swoistego orędownika geek kultury. Jego nowy projekt, realizowany z pomocą znanej z webserialu The Guild Felicią Day, to internetowy show Tabletop, w którym Wheaton będzie promował świadomość społeczną nt. gier 'bezprądowych'. Gośćmi programu będą mniej lub bardziej znani internetowi celebryci, jak choćby profesjonalni gracze w e-pokera. Pierwszy odcinek rusza drugiego kwietnia.

22 marca

Privateer Press uraczył graczy zapowiedzią kolejnego Dużego Cosia. Nazwa bestyjki - Siege Animantarax - mi osobiście kojarzy się z Pokemonami, a sam model z kreskówkami z lat 80tych w rodzaju "Kontratak Laserowych Cyber Dinozaurów z Kosmosu", ale dla fanów Warmachine/Hordes to z pewnością gratka. Gratką nie jest niestety cena - za turbożółwia przyjdzie zapłacić 95$...

23 marca

Warlord Games, brytyjski gigant historycznego plastiku w skali 28mm, opublikował zdjęcia plastikowego zestawu Ruined Hamlet, który można sobie zamówić w przedsprzedaży za 35 funtów. Makietka o tyle ciekawa, że niemal całkowicie uniwersalna - będzie się świetnie prezentować na polach bitew od fantasy, przez średniowiecze po Drugą Wojnę.

Puppetswar naciera z nowymi produktami. Cyber-motory z Cyber-dzidami to niekoniecznie moje klimaty. Ponadto można już zamawiać Cyber Stawonogi. Wszelkie podobieństwa są ewidentnie przypadkowe.

I to by było tyle. Dajcie znać, czy interesuje Was takie 'rozszerzone' zestawienie wiadomości, ze szczyptą nowinek wykraczających poza figurkowe ramy.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes