logotype

AWACS: Gulf War - nowa gra od Assault Publishing

Assault Publishing oficjalnie potwierdziło prace nad kolejnym systemem - Arm Weapons and Climb Solo: Gulf War. Jak można wywnioskować z nazwy, gra przedstawiać będzie działania w trakcie I wojny w Zatoce Perskiej (1990-91), a konkretniej starcia w powietrzu.

 

W zestawie z grą znajdziemy:
- broszurkę zawierającą zasady i 6 scenariuszy,
- kolorowe karty z pełnymi "listami armii",
- kolorowe znaczniki,
- komplet kości (5mm do oznaczania amunicji, 12mm do rzutów),
- podstawki pod modele firmy Assault Publishing (32 pod samoloty, 30 pod pojazdy naziemne),
- 62 modele w skali 1/600 od Oddziału Ósmego, w tym kilka świeżo wydanych!

Według zapowiedzi zasady są bardzo proste i opanowanie ich nie powinno stanowić problemu, dzięki czemu może to być dobra pozycja dla osób zaczynających przygodę z grami bitewnymi. Jednak najciekawszą cechą AWACS jest to, że gra przeznaczona jest dla... jednego gracza. Posunięcia przeciwnika będą decydowane dzięki prostym algorytmom reakcji i rzutom kośćmi. Gdyby komuś zabawa samemu nie odpowiadała, istnieje możliwość rozegrania części misji we dwóch.

Skoro już zahaczyliśmy ten temat, według zapowiedzi scenariusze mają być bardzo zróżnicowane - od niszczenia irackiej obrony plot. czy kolumn pancernych po rajdy wąskim kanionem celem zniszczenia wyrzutni SCUDów. Jak łatwo się domyślić, gra stawia raczej na filmową rozrywkę, niż dokładne odzwierciedlenie nowoczesnego pola bitwy.

AWACS: Gulf War ma ukazać się 2 kwietnia tego roku, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tytuł ten będzie pierwszym z serii opisującej najważniejsze konflikty w czasach silników odrzutowych.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes