logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 października 2011

Wakacje skończyły się dobrych parę tygodni temu, a wraz z nimi powoli kończy się letnia posucha wydawnicza. Wolno, ale widocznie wzrasta aktywność producentów, a pierwsze tego oznaki zobaczyć możecie w dzisiejszym wydaniu Niszowych Nowości. Zapraszam!

10 października

Na początek coś zabawnego. Firma Ammon Miniatures kontynuuje wydawanie mocno niepoważnych modeli, dostarczając nam skrzyżowanie królika i Rambo oraz pluszowego misia, który został uszyty chyba gdzieś w Teksasie.

11 października

Pozostajemy przy zabawnych figurkach. Choć do Halloween jeszcze dwadzieścia dni, Ścibor zaserwował nam orka-przebierańca.

12 października

Nasz rodzimy Oddział Ósmy nie spoczął na laurach i zaprezentował prototypy kolejnej pozycji ze swojej linii 15mm figurek w klimatach sci-fi: rebeliantów/bojowników.

Z kolei Tabletop World wydał kolejny przepiękny teren do gier: składający się z mnóstwa elementów, pełen detali cmentarz, idealny do skirmishów w klimatach fantasy lub horroru. Kilka dni później firma ogłosiła, że znajdujące się w tym zestawie mauzoleum można kupić osobno, co powinno ucieszyć tych, którzy wolą urządzić nekropolię po swojemu.

14 października

Ku mojemu zadowoleniu panowie z Warlord Games nadal pracują nad figurkami armii japońskiej, na co dowodem jest wydany właśnie model średniego czołgu Typu 97 Chi-Ha. Jeszcze tylko znajdę dobre zasady do walk na Pacyfiku i składam zamówienie.

Wracamy do modeli fantastycznych. Maelstrom Games odkryło swoje plany na końcówkę 2011 i początek 2012 roku, wśród których, obok szkiców, znalazły się trzy niemal gotowe rzeźby. Pierwszą z nich, przewidzianą na grudzień, jest kolejny minotaur – Ckaarakk. Dwie pozostałe – Elrika Longaxe'a oraz Kraana – dostaniemy na dobry początek nowego roku.

17 października

Nieznane mi dotąd Blackball Games błyskawicznie zdobyło moją sympatię, wypuszczając figurkę Istoty z Głębin. Rzadko widuję tak dobre rzeźby w cthultystycznych klimatach, a wszystko wskazuje na to, że firma zamierza się specjalizować w takich modelach. Życzę powodzenia i czekam na kolejne, równie dobre nowości.

18 października

Jak dotąd Eureka Miniatures kojarzyło mi się głównie z poprawnymi figurkami, którym jednak brakowało trochę do świetności. Ich najnowsza linia modeli inspirowana Beowulfem zdawała się potwierdzać tę opinię – z jednym wyjątkiem. Panowie z Eureki poprosili rzeźbiarza Jody'ego Siegela z Imbrian Arts o stworzenie modelu celtyckiego bohatera Cú Chulainna, czego efekt podziwiać można poniżej.


Kolejna nowość należy do kategorii figurek, na których widok zaczynamy się zastanawiać nad zdrowiem psychicznym autorów. Oto przed Wami Coblin, czyli... wielka, ożywiona kolba kukurydzy. Do zamówienia od Bailey Records.

21 października

Na koniec odchodzimy od figurek na rzecz nowych materiałów do tworzenia makiet. Na początek nowy zestaw do tworzenia leśnych podstawek od firmy Basecrafts. W jego skład wchodzi aż 10 pudełeczek, które zawierają zieloną posypkę, porosty w dwóch kolorach, kawałki łupka oraz imitacje liści, ziemi, kory i gałęzi.

Elementy fototrawione kojarzyły mi się dotąd z akcesoriami do modeli pojazdów i emblematami od Forge World. Antenociti's Workshop zastosował tę metodę do produkcji elementów makiet, i to dość nietypowych, bo... pokryw studzienek kanalizacyjnych. Wyszło im to nieźle, choć, jak zwykle z elementami fototrawionymi, cena jest bardzo niefajna.

22 października

Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale dzień później niemiecka firma PK-Pro zaprezentowała swoje fototrawione pokrywy. Są wśród nich dwa ładne, ozdobne wzory, które na dodatek można kupić osobno – choć oczywiście swoje kosztują.

I na tym kończymy dawkę nowości z dni 10-23 X. Zapraszam za dwa tygodnie na kolejną dawkę nowości!

Źródła

http://ammon-miniatures.com/
http://sciborminiatures.com/
http://www.strategie.net.pl/

http://www.tabletop-world.com/
http://www.warlordgames.com/
http://banelegions.maelstromgames.co.uk/
http://blackballgames.bigcartel.com/
http://eurekamin.com.au/
http://achesoncreations.com/
http://www.basecrafts.com/
http://www.antenocitisworkshop.com/
http://www.pk-pro.de/

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes