logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Maelstrom przestaje sprzedawać Flames of War

Wczoraj na stronie znanego i lubianego sklepu Maelstrom Games pojawiła się informacja, że firma Battlefront Miniatures, znana przede wszystkim jako producent Flames of War, zrezygnowała ze współpracy ze sklepem i skreśliła go z listy dystrybutorów swoich produktów.

 

Dzień wcześniej, w czwartek, na stronie Battlefront Miniatures pojawiła się notka następującej treści:

"Battlefront Miniatures Ltd z siedzibą w Auckland, Nowa Zelandia, oświadcza, że Maelstrom Games z siedzibą w Mansfeld, Zjednoczone Królestwo, nie jest już dystrybutorem naszych produktów. Dotyczy to wszystkich marek i linii produktów sprzedawanych przez Battlefront Miniatures Ltd.

Z efektem natychmiastowym Maelstrom games [sic] nie będzie już naszym dystrybutorem. Każdy klient, który zamówił z wyprzedzeniem produkty jeszcze nie dostarczone powinien skontaktować się z Maelstrom, by potwierdzić możliwość  dostarczenia tych produktów, lub skontaktować się bezpośrednio z nami, by zostać skierowanym do alternatywnego dostawcy."

"Battlefront Miniatures Ltd of Auckland, New Zealand announces that Maelstrom Games of Mansfield, United Kingdom is no longer a retailer of its products. This applies to all brands and ranges sold by Battlefront Miniatures Ltd.
 
With immediate effect Maelstrom games will no longer be one of our retailers. Any customer who has advance orders for product yet to come out should contact Maelstrom to confirm their ability to supply or contact us directly and we will put you in touch with an alternative supplier."
 

Mający swą siedzibę w Nottinghamshire Maelstrom jest sklepem bardzo popularnym także wśród graczy spoza Wielkiej Brytanii, a to za sprawą olbrzymiego asortymentu, niskich cen oraz częstych promocji. To przez te ostatnie firma Battlefront zdecydowała się zerwać umowę ze sklepem. Z opublikowanego przez Maelstrom oświadczenia wynika, że kłopoty zaczęły się na początku tego roku. Jedenastego stycznia sklep otrzymał list od Gordona Davidsona, dyrektora Battlefront Europe (europejskiego oddziału firmy), w którym ten zgłaszał zastrzeżenia do częstych zniżek na produkty swojej firmy. Według listu Battlefront Miniatures zezwala swoim dystrybutorom na zniżki co najwyżej 10%, a Maelstrom często przekraczał tę granicę. Zdaniem Roba Lane'a, dyrektora zarządzającego Maelstrom Games Ltd, sklep nie złamał żadnego z punktów umowy z Battlefront. Mimo to w połowie stycznia firma zmieniła warunki współpracy z Maelstrom i postępowała według nich do zeszłego czwartku.

W obecnej sytuacji Maelstrom oferuje wszystkie towary Battlefront Miniatures ze zniżką -25% aż do wyczerpania zapasów. Ze zniżki można skorzystać po wpisaniu specjalnego kodu, który dostępny jest wraz z instrukcją jego zastosowania w oficjalnym oświadczeniu sklepu (patrz link poniżej - strona 5). Poza tym wszystkie złożone już zamówienia na produkty Battlefront zostaną w miarę możliwości zrealizowane, a jeśliby okazało się to niemożliwe, wszelkie opłaty zostaną zwrócone.

W ten oto sposób miłośnicy Flames of War z całego świata stracili chyba najtańsze źródło oryginalnych modeli. O powodach tej decyzji wolę się nie wypowiadać, mam tylko nadzieję, że żadna inna firma nie pójdzie w ślady Battefront i nadal będziemy mogli korzystać z usług Maelstrom.

Pełny tekst oświadczenia Roba Lane'a, dyrektora Maelstrom Games:
http://www.maelstromgames.co.uk/downloads/Public_Statement_Regarding_Battlefront_Miniatures.pdf

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes