logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 13 września 2020

Z jednodniowym opóźnieniem zapraszam na najnowsze wydanie Niszowej Niedzieli. Jak można się było spodziewać we wrześniu, wśród historycznych pozycji znalazło się coś z 1939 roku – ale jest też i uczestnik słynnego polskiego zwycięstwa, a także średniowieczni jeźdźcy, żołnierze z XIX wieku w skali większej i maciupkiej, powojenne pojazdy wojskowe i parę innych nowości. Jeśli zaś chodzi o szeroko rozumianą fantastykę, tym razem moją uwagę zwrócili między innymi miłośnicy morskich stworzeń, łowczynie w czerwonych kapturkach, zwierzątka gotowe do lotu w kosmos, najróżniejsze trupy z klasycznego świata fantasy, główny antagonista z jednego z Falloutów czy nowe, kameralne zasady w sam raz dla fanów filmowych horrorów.

31 sierpnia

Na zakończenie poprzedniego miesiąca Khurasan Miniatures zapowiedziało 15 mm ptasie demony, które zasilą siły Raumma, hrabiego piekła.

1 września

A już dzień później firma wypuściła trzy zestawy 28 mm europejskich jeźdźców z drugiej połowy XII wieku. To pierwsze modele historyczne Khurasana w tej skali – dotychczasowa oferta obejmowała wyłącznie modele 15 mm.

Pendraken Miniatures wydało pierwszy dodatek do czwartej edycji gry Blitzkrieg Commander (na razie dostępny tylko w wersji elektronicznej na Wargame Vault). Nowa książka nosi tytuł Libertad! i traktuje o wojnie domowej w Hiszpanii.

W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej Hiszpanie ze Steel 72 zaprezentowali 15 rzeźb polskich żołnierzy w skali 1/72.

Przerywamy na chwilę ciąg nowości historycznych, by zajrzeć do pracowni Pawła Góreckiego z Rotten Factory, który prezentuje kolejne modele z nadchodzącej kampanii Rotten Miniatures. Tradycyjnie moją uwagę przyciągnęli głównie zmutowani mieszkańcy portu, jak na przykład koleżka z mackami ośmiornicy.

2 września

Do oferty Seb Games powrócili goblińscy jeźdźcy na pająkach. Nie są to może najpiękniejsze modele, ale moim zdaniem wyglądają dość zabawnie.

W środowym biuletynie z zeszłego tygodnia Warlord Games zapowiedziało zestaw 10 metalowych figurek radzieckiej milicji robotniczej z początku wielkiej wojny ojczyźnianej – a trzy dni później rozpoczęła się przedsprzedaż tego zestawu.

3 września

Early War Miniatures przygotowało kilka nowych modeli australijskich żołnierzy z walki w Grecji, Syrii i Afryce Północnej podczas II WŚ. Większość nowości to pojedyncze figurki (z głowami w hełmach i kapeluszach, do wyboru), ale wśród nich znalazła się też ciężarówka Morris 15 cwt.

Slave 2 Gaming poszerzyło wypuszczoną niedawno linię 15 mm figurek w klimatach ponurego fantasy o ośmiu pielgrzymów, ich żony i dzieci, a także… łowczynie o czerwonych kapturach.

Boris Wołoszyn pokazał kolejnego ciężkozbrojnego wojownika wyrzeźbionego dla Westfalii.

W sklepie Bombshell Miniatures pojawiło się nieco pozycji dla fanów pulpowego sci-fi: księżniczka Auriate, Brak Makster, robot M4RI4, kosmiczne asy (mężczyźni i kobiety), a także trzy zwierzaczki w kombinezonach kosmicznych (dostępne razem lub osobno).

4 września

Kromlech ma nowe propozycje do waloryzacji makiet: drewniane beczki, zamknięte skrzynie, otwarte skrzynie (z których jedna skrywa Necronomicon!), wielkie beczki, prastare grobowce, a nawet chmary szczurów.

Na Kickstarterze ruszyła wspomniana w poprzedniej Niszowej Niedzieli kampania Killer Rabbits 2: Who letteth the hounds out. Firma Skull & Crown ponownie proponuje nam modele wojowniczych zwierząt inspirowane ilustracjami ze średniowiecznych manuskryptów, ale tym razem na warsztat psy – odwiecznych wrogów królików.

Ekipa Tabletop Art zdradziła, że pracuje nad modelami pająków, zarówno przerośniętych, jak i mniejszych.

A teraz zmniejszamy skalę. Firma TimeCast odświeżyła swoje 12 mm modele brytyjskiego transportera FV 432 wraz z wariantami oraz radzieckiego zestawu przeciwlotniczego ZSU-23-4.

5 września

W ciągu tych dwóch tygodni Spellcrow zaprezentował rzeźby 10 mm wojowników z dwóch nowych oddziałów do Argatorii. Pierwszym jest barbarzyńca z rozwianymi włosami i wielkim mieczem.

7 września

Za najmniejsze nowości w dzisiejszym przeglądzie odpowiada wrocławska ekipa GM Boardgames, która przyszykowała francuskich huzarów w czako i kepi.

Rosyjska firma Grabblecast powiększyła swoją ofertę elementów terenu o stalagmity z przerażającej jaskini.

9 września

Nietypowe urozmaicenia pola bitwy proponuje nam także Ye Alchemist – i to po raz drugi. Ten walijski miłośnik figurek rozpoczął drugą odsłonę zbiórki Fatal Fantasy, dzięki której możemy sobie sprawić aż 23 żywiczne i metalowe modele poległych postaci fantasy, w tym rycerza Chaosu, krasnoluda z workami pełnymi złota, mimika, kupca, szkieletów czy olbrzyma (tylko głowę).

Kev White pokazał nieukończoną jeszcze rzeźbę złowrogiego barbarzyńcy, którego nie rzeźbi dla Hasslefree Miniatures – co jednak nie oznacza, że model nie trafi do sprzedaży.

Na profilu Pawła Góreckiego pojawiła się fotka rybaka z pokaźną zdobyczą, czyli  kolejnego mieszkańca doków z nadchodzącej kampanii. (Oprócz nich rzeźbiarz pokazywał też różnych barbarzyńców, więc jeśli interesują Was przybysze z Pustkowi Chaosu, również zajrzyjcie na fanpage Pawła).

Mantic Games opublikowało na YouTube tajemniczy zwiastun nowej gry morskiej fantasy. Szczegóły mają zostać przedstawione w nadchodzącym tygodniu.

10 września

Drugim nadchodzącym oddziałem do Argatorii jest jaszczurza kawaleria na uroczych, pulchniutkich rumakach.

Wracamy do mikroskal, ale tym razem w wydaniu z dalekiej przyszłości. Vanguard Miniatures wparło ludzkie wojska ciężkimi moździerzami i poczwórnymi działami.

Pierwszą z dwóch nietypowych gier, które ukazały się w zeszłym tygodniu, jest Boxed od Lucid Eye. Te darmowe zasady umożliwiają rozgrywanie miniaturowych pojedynków bokserskich, a jeśli nie mamy odpowiednich figurek, w sklepie firmy możemy zamówić gotowy zestaw.

Ekipa RGD Gaming, która zadebiutowała na rynku całkiem niezłymi plastikowymi faunami i centaurami, szykuje trzy kolejne zestawy: Scytów, Amazonki oraz…

11 września

satyrów. Ci ostatni będą, jak widać, postawniejsi od wspomnianych faunów.

Z kolei wspierająca RGD Gaming firma Wargames Atlantic wkrótce przyśle wydanym wcześniej Grognardom posiłki w formie zestawu dowództwa i broni ciężkiej (w kilku różnych wersjach).

Wybór frakcji w grze Fallout: Wasteland Warfare powiększył się o Enklawę, która na start otrzymała zestaw początkowy, żołnierzy z miotaczami płomieni, dowództwo oraz Franka Horrigana znanego z drugiej odsłony komputerowej serii.

Pod koniec tych dwóch tygodni trafiło się jeszcze kilka nowości historycznych. Studio Miniatures wydało sikhijskich artylerzystów i brytyjskie armaty z czasów wojen Brytyjczyków z Sikhami, a także afgańskich wojaków, artylerzystów i rannych z I wojny brytyjsko-afgańskiej.

Paul Hicks przygotował dla Empress Miniatures kilka fantastycznych rzeźb: indyjską władczynię Lakszmi Bai wraz ze służką oraz brytyjskich żołnierzy w tropikalnych mundurach z I wojny światowej i wczesnego międzywojnia.

12 września

Wrzesień kojarzy się głównie z wybuchem II wojny światowej, ale w tym miesiącu (tylko oczywiście 256 lat wcześniej) miała też miejsce bitwa pod Wiedniem. W jej 337. rocznicę Khurasan Miniatures pokazał 15 mm rzeźbę husarza, który wraz z innymi XVII-wiecznymi polskimi wojskami ma przybyć do oferty tej amerykańskiej firmy.

Warploque Miniatures wrzuciło na swój fanpage zdjęcie jeźdźca bez głowy w wersji z fantastycznego świata gry ArcWorlde.

A na sam koniec wspomniana gratka dla fanów horrorów. Black Site Studio wydało grę Don't Look Back, która pozwala rozegrać na stole rasowego slashera. Gracze wcielają się w grupkę nastolatków starających się pokonać sterowanego przez algorytm zabójcę.

I to tyle na dziś. Nie będę nic zapowiadał, bo ostatnio niewiele z tego wynika, ale i tak zaproszę do ponownego odwiedzenia mojego portalu w piątek.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes