logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 16 sierpnia 2020

Witam ponownie w pierwszym prawdziwie sierpniowym wydaniu Niszowej Niedzieli (oczywiście w tym roku). Wśród okrągłych trzydziestu pozycji w dzisiejszym przeglądzie najliczniejszą reprezentację mają – jak zwykle – klimaty fantasy, lecz tym razem stanowią tylko nieco ponad 1/3 zawartości. Nieco mniej liczne są nowości historyczne, które tym razem obejmują starożytność, średniowiecze, XIX wiek (jednak bez wojen napoleońskich), II wojnę światową i okres powojenny. Resztę zestawienia tradycyjny misz-masz sci-fi, pulpu i horroru z literackimi oraz komiksowymi inspiracjami. Miłej lektury!

3 sierpnia

Na dobry początek wybrałem coś dla miłośników klasycznych pulpowych klimatów z lat 20. i 30. XX wieku. We wrześniu Crooked Dice chce wypuścić osiem 28 mm figurek bohaterek i bohaterów przygotowanych przez firmę Bombshell Miniatures. Poniżej możecie zobaczyć zbiorcze zdjęcie prototypów; zbliżenia pojedynczych postaci są powoli publikowane na fanpage'u Crooked Dice.

Lucid Eye Publications również przygotowało kilka pulpowych modeli, choć ze zdecydowanie innych epok. Do oferty firmy zawitali łowca czarownic, wojownik z Tytana i jego towarzyszka, a także egipska królowa – kolejna figurka wzorowana na ilustracji Franka Frazetty.

5 sierpnia

Na stronie Freebooter Miniatures pojawiły się trzy nowości do Freebooter's Fate: modele dwóch sióstr, podstępnej Taurekareki i impulsywnej Turituri, oraz dodatek z 13 scenariuszami (niestety tylko po niemiecku).

Oprócz pulpowych figurek Crooked Dice pracuje też nad nowymi modelami fantasy, w tym różnymi stworami z angielsko-szkockiego folkloru. Jednym z nich jest Redcap, goblin o niezbyt przyjacielskich zamiarach.

Po przerwie Khurasan Miniatures wróciło do linii War in the Extreme, która pozwala rozgrywać starcia na świeżo założonych koloniach w Układzie Słonecznym. Najnowsze zapowiedziane modele przedstawiają południowoamerykańskich kosmonautów.

6 sierpnia

Krakon Games zorganizowało na Kickstarterze kampanię, której tematem są stwory o kamiennej skórze: rekiny lądowe, krwawnikowe kolosy i urocze kamienne żółwie.

7 sierpnia

Następnego dnia wystartował dwie inne ciekawe zbiórki crowdfundingowe w klimatach fantasy. Pierwsza z nich nosi prosty tytuł Fantasy Series 2 i została przygotowana przez firmę Bears Head Miniatures, która chce w ten sposób poszerzyć ofertę o kilka nowych modeli stworów i poszukiwaczy przygód, w tym paru wikingów, nieumarłego niedźwiedzia, człowieka-rekina, a nawet czerwonego kapturka z dwoma wilkami.

Druga kampania zwie się ZOMBIES!! Hordes of the Liche Master!! i jest poświęcona żywym trupom w oldhammerowym wydaniu. Jeśli zdecydujemy się ją wesprzeć, otrzymamy 20 figurek: liczmistrza, kościotrupiego wojownika z płonącą czaszką, dwie zjawy, sarkofag i kilkanaście różnych, dość karykaturalnych zombie.

Joseph A. McCullough napisał nowy minidodatek do gry Rangers of Shadow Deep. W Menagerie – bo tak nazywa się to rozszerzenie – znajdziemy zasady dziewięciu nowych, zwierzęcych towarzyszy dla naszych bohaterów, a także misję złożoną z dwóch scenariuszy.

Wracamy do Crooked Dice i do pulpu – tym razem w horrorowym wydaniu. Firma pokazała zdjęcia czterech nowych mieszkańców Innsmouth: starej matrony, bimbrowniczki, policjanta i boya hotelowego (matrona ma dwie ręce z laskami, ale na zbiorczym zdjęciu ich nie pokazano).

Wreszcie czas na pierwszą pozycję historyczną. Victrix Limited opublikowało zdjęcia testowej ramki 12 mm niemieckiej piechoty z II wojny światowej i przy okazji zapowiedziało kilka dział samobieżnych.

8 sierpnia

Warlord Games dołączyło do grona firm, które stworzyły specjalną figurkę, by wesprzeć brytyjskie National Health Service. Model przedstawia sir Thomasa Moore'a, który zyskał sławę, gdy w kwietniu na swoje setne urodziny zebrał ponad 30 mln funtów na NHS. Podczas II wojny światowej Moore służył w brytyjskich wojskach pancernych w Indiach i Birmie, a teraz możemy kupić jego miniaturową podobiznę w wersji pieszej i jako dowódcę czołgu w zestawie z M3 Lee.

Teraz cofniemy się w czasie nieco dalej, bo do drugiej połowy XIX wieku. Perry Miniatures pokazało ramki i złożone modele z plastikowego zestawu afgańskich wojowników, a także rzeźbę figurki, która będzie dodawana do zamówień na trzy lub więcej pudełka.

Kolejna nowość przedstawia oddziały z jeszcze odleglejszych czasów. Khurasan Miniatures wypuściło nowe zestawy mongolskich jeźdźców z XIII i XIV wieku – z włóczniami i w zbrojach lub bez nich.

Firma Brigade Games pokazała rzeźby trzech latarników. To tylko jeden z kilku zestawów w klimatach pulpowych i cthultystycznych, które można już zamówić w przedsprzedaży.

Boris Woloszyn kontynuuje rzeźbienie postaci z Gwiezdnych Wojen w klimatach fantasy. Po łowcach nagród i szturmowcach przyszła kolej na najsłynniejszego z Sithów.

Vanguard Miniatures wsparło mikroorków z 41. tysiąclecia, wypuszczając 6 mm ciężki bombowiec, który przypomina nieco współczesny samolot transportowy C-130 Hercules.

9 sierpnia

Po żołnierzach Sojuszu Północnego, o których wspomniałem w poprzednim przeglądzie, linia Victorian Science Fiction od Artizan Designs wzbogaci się o kolejnych wojaków z nieznanej na razie armii.

10 sierpnia

Firma Spellcrow dość niespodziewanie pokazała 28 mm Ropuchona, czyli przedstawiciela jednej z ras wymyślonych na potrzeby systemu Argatoria i dostępnych dotąd tylko w wersji 10 mm.

Wkrótce w figurkowej wersji The Walking Dead pojawi się frakcja Szeptaczy, którzy noszą skórę zdartą z twarzy żywych trupów, by nie zwracać na siebie ich uwagi. Więcej na ich temat można przeczytać w nieco późniejszym wpisie na blogu Mantic Games.

Ponownie przenosimy się w czasy II wojny światowej – tym razem za sprawą Rubicon Models, które opublikowało fotki różnych wersji czołgu lekkiego Panzer II, jakie będzie można złożyć z nadchodzących zestawów.

11 sierpnia

W ramach powiększania linii modeli do wojny wietnamskiej firma Empress Miniatures dodała do swojego parku maszynowego 28 mm model czołgu T-54 – a przy okazji dorzuciła znacznie powszechniejszego T-55.

Jeszcze raz udajemy się w daleką i bardzo mroczną przyszłość wraz z Vanguard Miniatures, które tym razem ma coś dla miłośników Battlefleet Gothic: szybką fregatę klasy Jubatus i niszczyciele klasy Zeus.

13 sierpnia

Czasopismo Wargames Illustrated opublikowało dwa filmiki na temat nadchodzących podręczników od Osprey Publishing: Battlesworn, pierwszego dodatku do Oathmark, i drugiej edycji Frostgrave.

14 sierpnia

Po raz czwarty (i już ostatni) zaglądamy na fanpage Crooked Dice, gdzie firma pokazała rzeźby czterech strażniczek miejskich autorstwa Marka Evansa.

Alternative Armies przyszykowało aż 16 nowych wzorów szarych kosmitów z wielkimi głowami. Figurki podzielono na cztery zestawy: dwa zawierające szeregowych żołnierzy, trzeci z porywaczami i ostatni z władcami oraz strażnikami.

15 sierpnia

Microworld Games dzielnie pracuje nad poszerzeniem oferty 3 mm wojsk fantasy, o czym świadczą wrzucone wczoraj na FB fotki nowych krasnoludzkich oddziałów: wojowników, zabójców i artylerii.

A na koniec przeglądu zostawiłem trzy pozycje historyczne. Pierwszą są 15 mm rzymscy legioniści o „heroicznych” proporcjach od Khurasan Miniatures, którzy co prawda trafią do fantastycznej linii Raumm Earl of Hell jako jedna z armii walczących przeciwko piekielnym siłom, ale będą się nadawać także do rozgrywania historycznych bitew.

Studio Miniatures szykuje kolejnych brytyjskich żołnierzy z XIX wieku – tym razem uczestników I wojny brytyjsko-afgańskiej odzianych w zimowe mundury.

Ostatnią nowością na dziś są 28 mm rumuńscy żołnierze z czasów II wojny światowej, którzy na początku września mają trafić do sklepu Crusader Miniatures. Oprócz strzelców dostępni będą także oficerowie, podoficerowie, karabiny maszynowe i moździerze.

I to tyle na dzisiaj. Na kolejne teksty zapraszam w weekend – w tym tygodniu sięgnę pewnie po jakiś 15 mm czołg albo 28 mm model fantasy, które czekają na opisanie.

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes