logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 19 lipca 2020

Wakacje zaczęły się na dobre, a to – oprócz poślizgów w pisaniu Niszowych Niedziel – może także oznaczać mniejszą aktywność wydawców gier i figurek. Przeglądając nowości pod kątem dzisiejszego wydania faktycznie odniosłem wrażenie, że jest ich jakby mniej, ale nawet jeśli tak było, to nie wpłynęło szczególnie na objętość poniższego przeglądu, który liczy dwadzieścia trzy pozycje. Wśród znaleźli się XIX-wieczni Sikhowie, starożytni Dakowie, bardzo zaawansowane technicznie krasnoludy, nowy zestaw plastikowych wojowników badających miasto Felstad, dziewczyna zwalczająca zombie w dość nietypowym stroju, a nawet zaskakująco liczna reprezentacja postaci z filmów Ridleya Scotta.

6 lipca

Dzisiejsze zestawienie zaczynamy od nowego modelu do rozgrywania współczesnych konfliktów. Khurasan Miniatures przygotowało 15 mm model T-72M, czyli eksportowej wersji słynnego radzieckiego czołgu. Nie ma go jeszcze na stronie firmy, ale na jej fanpage'u pojawiło się zdjęcie pomalowanego egzemplarza.

7 lipca

Obok wielkich pająków i goblinów Wargames Atlantic szykuje zestaw plastikowych krasnoludów w wersji sci-fi. Najpierw firma opublikowała fotki pojedynczego modelu (w tym porównanie z wcześniejszymi modelami ludzkich żołnierzy z przyszłości), potem pokazała kilka kolejnych zdjęć przedstawiających także dowódców czy wojaków z bronią wsparcia, a w ostatni piątek rozpoczęła przedsprzedaż zestawu.

9 lipca

Wracamy do Khurasana, który powiększył swoją ofertę 15 mm modeli wojsk z XXII wieku o trzy pierwsze zestawy korpusu marines Zjednoczonych Systemów: drużynę żołnierzy, broń wsparcia z dowództwem i ciężkiego drona bojowego.

10 lipca

Trzymamy się skali 15 mm, ale przechodzimy do nowości historycznych. Wargamer zaprezentował figurki mameluków do Ogniem i Mieczem, które zostaną wydane w sierpniu wraz z egipskimi janczarami.

Studio Miniatures również przygotowało nowe modele orientalnych wojsk, choć z późniejszego okresu i w większej skali. Od półtora tygodnia w sklepie tej firmy można kupić aż osiem zestawów Sikhów.

Oprócz wspominanego już wcześniej modelu T-28 Zvezda zaplanowała na ten rok jeszcze kilka zestawów piechoty z serii Art of Tactic (w skali 1/72, a nie 1/100 jak pojazdy). Jeden z nich – zawierający niemiecki moździerz kalibru 120 mm – powinien się wkrótce ukazać, bo Rosjanie pokazali już zdjęcia złożonych modeli.

Przyszedł czas na kilka nowości fantasy. Na początek zajrzyjmy do Crooked Dice, by rzucić okiem na rzeźby trzech strażników miejskich przygotowane przez Marka Evansa.

Lucid Eye wypuściło kolejny model Death Dealera z obrazów Franka Frazetty. Najnowsza figurka jest znacznie bardziej dynamiczna od poprzednich i przedstawia wojownika przebijającego włócznią wroga.

Boris Woloszyn ostatnio pochwalił się dwiema większymi rzeźbami. Pierwsza z nich przedstawia olbrzyma przyglądającego się wróżce i ma ponad 10 cm wysokości.

Dla odmiany kolejna propozycja jest znacznie, znacznie mniejsza. Seb Games szykuje 10 mm modele jaszczurzej straży królewskiej – w sam raz dla fanów Warmastera i mieszkańców Lustrii.

11 lipca

Wielkimi krokami zbliża się premiera podręcznika do drugiej edycji Frostgrave, ale to nie jedyna atrakcja, jaka czeka miłośników wycieczek do Felstad. Wraz z zasadami ma się ukazać plastikowy zestaw, który pozwoli nam złożyć ciężkozbrojnych wojowników – kapitanów, rycerzy, templariuszy i innych. North Star najpierw opublikował pojedyncze zdjęcie pięciu przykładowych figurek (widoczne poniżej), a potem bardziej szczegółowe fotki każdego z tych modeli.

Z kolei Grimforge przygotowało jedną, znacznie mniej bojową postać, która trafi do oferty DungeoNext.

Zeszłotygodniowy newsletter Warlord Games zawierał informację o przedsprzedaży pruskich ułanów i huzarów do Black Powder, maciupkich samolocików do Victory at Sea oraz radzieckie i niemieckie lekkie bombowce do Blood Red Skies. Mnie jednak najbardziej zaciekawił zestaw plastikowych elementów terenu do Bolt Action, który zawiera zniszczone meble, budkę strażniczą, szlaban, psa wartowniczego i inne ciekawe modele do urozmaicenia stołu.

14 lipca

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Kev White pokazał tylko jeden model, który uznał za skończony – łowczynię zombie w stroju jednorożca.

Po raz trzeci (i ostatni na dziś) zaglądamy na fanpage Khurasan Miniatures, gdzie firma pokazała spory 28 mm model smoka. Kilka dni później bestia trafiła do przedsprzedaży.

15 lipca

Druga z większych rzeźb Borysa przedstawia kreaturę niemal o połowę mniejszą od olbrzyma (tylko 55 mm do czubka głowy), za to zdecydowanie szkaradniejszą od większego kolegi.

16 lipca

W ostatni czwartek do trzech wspomnianych już strażników miejskich od Crooked Dice dołączył jednooki dowódca.

Brother Vinni wzmocnił siły pułku Jottun o sierżanta, dwóch żołnierzy z karabinami plazmowymi i dwóch z podrasowanymi karabinami laserowymi.

Na stronę Bombshell Miniatures zawitało dwóch cyberdetektywów – a właściwie Deckard i Rachel z Łowcy androidów – wraz ze sztuczną sową.

17 lipca

Obok wspomnianej wyżej pogromczyni żywych trupów Kev pokazał też kilka nieskończonych rzeźb, z których najbardziej przypadł mi do gustu uzbrojony profesor.

Kolejne nowości od Lucid Eye są bardziej statyczne od Death Dealera, ale to nie znaczy, że nie warto im poświęcić uwagi. Pierwszą z nich jest niski hoplita Cranos Żurawiobójca, zaś drugą stanowi duet złożony z niemieckiego strażnika i „psa” z innego świata.

Ostatnią pozycją historyczną w tym przeglądzie jest plastikowy zestaw Daków od Victrix Limited, który wszedł do sprzedaży w ten piątek.

18 lipca

A na sam koniec dzisiejszego wydania NN powracamy do filmów Ridleya Scotta. Firma Black Site Studio, która dotychczas oferowała jedynie tereny, wypuściła pierwsze trzy zestawy 32 mm figurek – Deckarda i Rachel, załogę USCSS Nostromo (bez Kane'a, za to z kotem Jonesem) oraz trzech członków tejże załogi w kombinezonach. Ci, którzy zdecydują się kupić wszystkie modele, otrzymają też figurkę Newt z drugiej części Obcego.

Teraz pozostało mi tylko zaprosić Was na kolejne teksty na naszej stronie. Na zachętę powiem, że planują zrecenzować dwie gry figurkowe, choć nie wiem, czy uda mi się to już w tym tygodniu.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes