logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 5 lipca 2020

Zapraszam na mój subiektywny przegląd bitewniakowych nowości z końcówki czerwca i pierwszych pięciu dni lipca. Dziś zaczniemy od nietypowych stworów fantasy, by potem przejść do różnych uniwersów science fiction (także tego rozgrywającego się dawno, dawno temu), odwiedzić trzy różne fronty II wojny światowej i mniej popularny wschodni front wielkiej wojny, przenieść się do XIX-wiecznej Europy i Ameryki Południowej, zobaczyć mityczne i całkiem prawdziwe potwory morskie, a na koniec znów wrócić do fantasy (które oczywiście przewija się też w środku zestawienia).

22 czerwca

Na dzień dobry mam coś dla fanów Blizzarda. Klukva Miniatures pochwaliło się rzeźbą Nerubianina, pajęczego stwora z uniwersum gier Warcraft.

Trzymając się tematu nietypowych istot fantasy, zaglądamy na Kickstartera, gdzie projektant Ross Hubbard i firma Krakon Games zbierali środki potrzebne do wydania 28 mm figurek żółwioludzi. Kampania zakończyła się pomyślnie w zeszły czwartek.

23 czerwca

Dzień później RBJ Game Company zaczęło zbiórkę 28mm Pig Faced Orcs, której tytuł mówi wszystko – tematem są oldschoolowe modele orków o świńskich głowach. Dla uczestników przewidziano też dwa zwierzątka: ognistego nietoperza i przeuroczą małą świnkę.

Wargames Atlantic pokazało dwa zastosowania dla swoich nadchodzących modeli wielkich pająków. Pierwsza propozycja to zrobienie z nich wierzchowców dla goblinów – potrzebne do tego części znajdziemy w pudełku zielonoskórych, nad którym również pracuje ta firma.

24 czerwca

Drugim pomysłem jest… uzbrojenie pająków w broń sci-fi. Ramki tych stworów będą zawierały karabiny laserowe, przyłbice ochronne i mechaniczne elementy kończyn. (A jeśli ktoś nie ma jeszcze dość tego zestawu, to dzień później twórcy opublikowali zdjęcie mniejszych pajączków i fotkę porównawczą).

Skoro już jesteśmy przy sci-fi, to udajmy się do odległej galaktyki. Fantasy Flight Games zapowiedziało model łowcy głów Cada Bane'a, który w Star Wars: Legion będzie walczył po stronie Separatystów.

Jeśli zaś chodzi o niedaleką przyszłość, to na początku zeszłego tygodnia twórcy SybirPunka pokazali jeszcze trzy nowe modele. Spośród nich moim faworytem jest mała Dina.

26 czerwca

Pora na coś historycznego. Plastic Soldier Company opublikowało kilka stron z nadchodzącego dodatku do gry Battlegroup poświęconego walkom na Dalekim Wschodzie – nie tylko na wyspach Pacyfiku, ale też w Birmie.

Oferta firmy Studio Miniatures powiększyła się o cztery nowe zestawy. Dwa z nich, Ford & Greg oraz Sanjay & Jane, przedstawiają postaci ze szkockiego serialu Still Game, zaś dwa pozostałe, The Bridal Party i The Brotherhood of Penance, przedstawiają dobrze znane postacie tła z filmu Monty Python i Święty Graal.

Wracamy na Kickstartera, gdzie w poprzedni piątek ruszyła zbiórka Undead Skeleton RPG Miniatures - Fantasy Races zorganizowana przez Morgue Miniatures. Szkieletów jest zaledwie czwórka, ale są bardzo ładnie wyrzeźbione i zamiast typowych ludzkich kościotrupów przedstawiają gnomową łowczynię, krasnoludzką wojowniczkę, centaura i drakońskiego maga. (Mam wrażenie, że jakiś czas temu część z nich już tu prezentowałem – ale nie zaszkodzi zrobić to znowu).

27 czerwca

Kolejny dzień, kolejna ciekawa kampania crowdfundingowa. Midlam Miniatures prosi o wsparcie przy wydaniu (czy też prowadzi przedsprzedaż) figurek siedmiu świeżo upieczonych magów, którzy są dorosłymi wersjami młodych adeptów z pierwszej zbiórki tej firmy.

Rubicon Models szykuje plastikowy model czołgu A34 Comet, brytyjskiej konstrukcji z samego końca II WŚ. Wcześniej firma prezentowała trójwymiarowe prototypy i testowe ramki, a teraz pokazała pomalowany i złożony model.

W zeszłotygodniowym biuletynie Warlord Games poinformowało o wypuszczeniu węgierskiego czołgu średniego 41M Turán II z czasów II wojny światowej, a także o rozpoczęciu przedsprzedaży dwóch zestawów hiszpańskiej piechoty z epoki napoleońskich (jednego pudełka z grenadierami i fizylierami oraz drugiego z samymi fizylierami) i dodatku do gry Black Seas zawierającego modele sześciu potworów morskich i zasady do nich.

28 czerwca

Antediluvian Miniatures proponuje nam prawdziwego potwora morskiego sprzed milionów lat: mozazaura. Nowy model, podobnie jak inne figurki prehistorycznych gadów od tej firmy, jest wzorowany na wiktoriańskich wyobrażeniach, które wciąż można zobaczyć w londyńskim parku Crystal Palace.

29 czerwca

Peter Pig powiększył swój asortyment 15 mm niemieckiej piechoty i spadochroniarzy z początku II WŚ aż o 39 nowych zestawów, od zwykłych strzelców przez podoficerów i broń wsparcia aż po poległych czy zasobniki z wyposażeniem.

30 czerwca

Wracamy do XIX wieku, ale tym razem do jego drugiej połowy. Perry Miniatures wypuściło sześć zestawów paragwajskich kawalerzystów z czasów wojny trójprzymierza, czyli konfliktu między Paragwajem a Brazylią, Argentyną i Urugwajem.

Ostatnia kickstarterową kampania w dzisiejszym zestawieniu zwie się The Troll, the Dwarf and the Ogre. Jak nietrudno się domyślić, organizująca ją firma Red Bard Games oferuje nam trzy modele wymienionych istot. Dodam jeszcze tylko, że wszystkie są wykonane w skali 28 mm i dość oldschoolowym stylu, krasnolud jedzie na turze lub podobnym zwierzęciu, a troll ma dwie głowy znanych polityków.

W ostatnich dwóch tygodniach Kev White prezentował wyłącznie rzeźby, nad którymi jeszcze pracuje. Najbliżej ukończenia jest chyba widoczna poniżej Kobieta ze Strzelbą (bo taką na razie nosi nazwę).

1 lipca

Na dobry początek kolejnego miesiąca FootSore North America przygotowało uzbrojonych nurków i żołnierzy w zimowych mundurach z organizacji Naga, raczej nieprzypadkowo przypominającej Cobrę z uniwersum GI Joe.

Z kolei Kromlech postanowił rozpocząć lipiec od wydania sześciu zestawów z drobnymi elementami do urozmaicania makiet. Są wśród nich skrzynie i worki pełne kosztowności, potrawy z tawerny, magiczne księgi, różne przedmioty z biurka maga, towary z rynku i… więcej towarów z rynku.

2 lipca

Khurasan zapowiada, że wkrótce do jego oferty przybędą 15 mm rosyjscy kozacy z 1914 roku (choć z komentarzy pod zdjęciem można się dowiedzieć, jak przystosować ich na kolejne lata I wojny światowej i wojny domowej).

3 lipca

Wsparcie otrzymają także… kosmiczne niedźwiedzie oferowane przez tę firmę. Nowych zestawów będzie kilka, ale na razie możemy obejrzeć tylko jedno nowe działo.

W ostatnich dniach na stronę włoskiej firmy Grimforge zawitały dwa nowe modele. Pierwszym jest fomoriański czarownik

4 lipca

… a drugim Pomidoro, młody pomocnik czarodzieja.

Boris Woloszyn od dłuższego czasu rzeźbi sporego smoka dla Westfalii. Wczoraj w końcu pokazał gotową bestię, która czeka teraz na podstawkę.

I to już koniec na dziś, pozostało mi tylko zachęcić Was do regularnych odwiedzin lub obserwowania fanpage'u TheNode, jeśli nie chcecie przegapić żadnego przyszłego tekstu!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes