logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 21 czerwca 2020

Cześć i czołem! W dzisiejsze deszczowe popołudnie zapraszam na kolejne wydanie Niszowej Niedzieli, mojego subiektywnego przeglądu bitewniakowych nowości. Poniżej znajdziecie łącznie dwadzieścia pięć najróżniejszych pozycji, od magów, smoków, olbrzymów i zrujnowanych budynków w klimatach średniowiecznego fantasy, poprzez brytyjskie wojska z II wojny światowej, żołnierzy/agentów/najemników z niedalekiej przyszłości czy bywalców fantastycznej karczmy, aż po kawalerię na morsach, przerażające widmo zająca oraz pożerające ludzi grzyby. Miłej lektury!

8 czerwca

W poprzednim przeglądzie wspomniałem o zwiastunie oficjalnych terenów do Frostgrave przygotowanych przez Kromlecha i Tabletop Scenics. Zgodnie z zapowiedzią w następny poniedziałek makiety trafiły do sprzedaży i teraz możemy przyjrzeć się poszczególnym produktom – a także poznać ich ceny.

Boris Woloszyn wrzucił na swój fanpage zdjęcie czarodzieja przygotowanego jeszcze w zeszłym roku. To jeden z modeli z linii klasycznych bohaterów i złoczyńców, którą wkrótce wypuści firma Knightmare Games.

Do oferty firmy Lucid Eye zawitały dowódczyni Amazonek, przewodząca barbarzyńcami Matka Wilków oraz… skrzydlata małpa.

Crooked Dice zaprezentowało pomalowaną czwórkę ryboludzi z nadchodzącego, trzeciego już zestawu. W przeciwieństwie do poprzednich wzorów, nowe rzeźby nadadzą się nie tylko do XX-wiecznych rozgrywek, ale też do wcześniejszych epok.

9 czerwca

Kilka firm oferuje już armie niziołków, ale TTCombat idzie o krok dalej i przygotowuje siły złożone z niziołkowych kobiet wspieranych przez niedźwiedzie i morsy.

Duński sklep King Games rozpoczął zbiórkę Dunkeldorf: The Prancing Peacock, dzięki której chce wypuścić modele pracowników i klientów oberży, a także elementy wystroju takiego przybytku.

Druga kampania crowdfundingowa w dzisiejszym zestawieniu nosi tytuł The Crystal Corruption, a jej głównym celem jest wydanie podręcznika z przygodą do 5. edycji Dungeons & Dragons. Nie znaczy to jednak, że rozszerzyłem tematykę Niszowej Niedzieli na gry fabularne – organizująca zbiórkę firma Anima Games chce też przygotować kilka modeli różnych istot „zarażonych” kryształami i oferuje wspierającym zarówno pliki STL, jak i gotowe figurki.

10 czerwca

Odejdźmy na razie od 28 mm modeli i zajmijmy się mniejszymi skalami. Iliada Games Studios, znane wcześniej z 3 i 6 mm terenów sci-fi, przygotowała kilka 15 mm makiet w klimatach średniowiecznego fantasy.

Spellcrow zapewnił swoim 10 mm barbarzyńcom wsparcie w postaci jeźdźców na Sungalach. W środę firma pokazała zdjęcie gotowych figurek, a dwa dni później dodała je do swojego sklepu.

I wreszcie coś w klimatach science fiction. Vanguard Miniatures poszerzyło ofertę 6 mm wojsk nie-Imperium o oddziały desantowe.

11 czerwca

Pod koniec zeszłego tygodnia twórcy Sybirpunku zaczęli prezentować pomalowane modele do gry Sybirpunk: Ustawka. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą z postaci, Alexa Khudovca.

12 czerwca

Przez ostatnie dwa tygodnie Kev White pracował głównie nad trzema rzeźbami ludzi z niedalekiej przyszłości. Pierwsze dwie możecie zobaczyć poniżej.

13 czerwca

Jak się okazuje, nie wszystkie figurki do Sybirpunku będą całkiem na poważnie, czego dowodem jest Wlad-er z samurajską maską i mieczem energetycznym.

Przenosimy się do Argentyny i jednocześnie wracamy do fantasy – choć nieco nietypowego. Khurzluk Miniatures opublikowało filmik, na którym prezentuje humanoidalnego triceratopsa.

15 czerwca

Nowe antropomorficzne zwierzaki przygotowuje też firma Oathsworn, która wspólnie z Ospreyem wydała Burrows & Badgers. Wkrótce oferta figurek do tej gry ma się powiększyć o psiego strażnika dróg, pomagającego mu czerwia i zjawę zajęczego wojownika.

W najnowszym wpisie poświęconym nowej edycji Frostgrave Joseph A. McCullough przybliżył nieco nowe zasady żołnierzy. Największa zmiana dotyczy podziału na zwykłych najemników i specjalistów, co uniemożliwi między innymi tworzenie drużyn złożonych tylko z jednostek jednego typu.

16 czerwca

Na dwa dni przed końcem kampanii Pride Knights Miniatures, o której pisałem w poprzednich zestawieniach, wspierający odblokowali najbardziej uroczy z celów dodatkowych – figurkę małego wikinga.

17 czerwca

Od małych figurek przechodzimy do wielkich. Firma Greebo Games pokazała gotowy model giganta, którego będzie można kupić w ramach nadchodzącej kampanii Vicious Wildfire: Orcs, Ferocity and Football.

North Star przygotował nowe figurki afrykańskich zwierząt: antylopy, szympansy i lwice z młodymi. W środę firma opublikowała zdjęcie nowych wzorów, a wczoraj zestawy trafiły do sprzedaży.

18 czerwca

Battlefront wypuścił ostatnie zestawy z najnowszej fali wojsk brytyjskich walczących w 1944 roku w Normandii. Są wśród nich myśliwce szturmowe Typhoon, samoloty obserwacyjne Auster, działka przeciwlotnicze Boforsa, czołgi Crusader w wersji przeciwlotniczej (stary model z nową wieżą) i niszczyciele czołgów M10/Achilles (stary wzór).

CP Models dodało ostatnio do swojej oferty kilka nietypowych fantastycznych zestawów, spośród których moimi faworytami są mordercze grzyby z kosmosu.

19 czerwca

Trzecim modelem w klimatach s-f, nad którym ostatnio pracował Kev White, jest widoczna poniżej kapral Bethany.

20 czerwca

Wśród kolejnych plastikowych zestawów, jakie szykuje Wargames Atlantic, są między innymi wielkie pająki. Wcześniej firma pokazała kilka renderów tych bestii, a wczoraj opublikowała zdjęcie pierwszego pomalowanego modelu.

Ku mojemu zadowoleniu Forge of Doom wraca do gry po tym, jak musiała zrezygnować z linii figurek inspirowanych filmami o Conanie. W maju mogliśmy zobaczyć pierwsze szkice nowych postaci, a teraz na fanpage'u firmy znajdziemy zdjęcie niedokończonej wojowniczki wyrzeźbionej przez Igora z Brother Vinni (gotowa figurka będzie ubrana).

Na zakończenie ponownie zaglądamy do firmy Crooked Dice, która zaprezentowała całkiem dużego (7 cm wysokości) nieumarłego niedźwiedzia grizzly.

Pozostało mi już tylko zaprosić Was na kolejne teksty, które ukażą się na naszym portalu. Aby ich nie przegapić, polubcie nasz profil na Facebooku.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes