logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 24 maja 2020

Dziś zapraszam na najnowsze wydanie Niszowej Niedzieli o nieco wcześniejszej porze – co wcale nie odbija się na jego zawartości. W przeglądzie znajdziecie dwadzieścia siedem nowości i zapowiedzi, jak zwykle w najróżniejszych klimatach. Z modeli historycznych zobaczycie wyczekiwany przeze mnie czołg z II WŚ, XVI-wiecznych najemników, a nawet armatę używaną w połowie XIX wieku w Ameryce Południowej. Jeśli zaś chodzi o pozycje fantastyczne (tradycyjnie liczniej reprezentowane), to moją uwagę zwróciły między innymi nowa linia 10 mm wojsk fantasy, limitowany smok zamieszkujący bagna, zmutowane kraby, człowiek-tygrys (i to wcale nie dziki!) czy nowe zasady autorstwa MKG.

11 maja

Na start coś dla miłośników sci-fi w mikroskali: turecka firma Iliada Game Studio przygotowała cztery zestawy elementów (drzwi, drzwi i bramy, wywietrzniki oraz – sądząc po kodzie – okna) do waloryzacji budynków w skalach 6 i 3 mm.

W sobotę 9 maja przegapiłem niestety wirtualny dzień otwarty Mantic Games, ale na szczęście dwa dni później na oficjalny blogu firmy opublikowano jego podsumowanie. Z zapowiedzianych modeli najbardziej przypadły mi do gustu widoczna poniżej Studnia dusz i nowy, ośmioramienny potwór do armii monstrów z innego wymiary.

12 maja

A skoro mowa o potworach, to Spellcrow pokazał ukończoną rzeźbę bardzo zdenerwowanego minotaura.

W międzynarodowy dzień pielęgniarek do sklepu Empress Miniatures dodano 28 mm figurkę kanadyjskiej sanitariuszki z II wojny światowej, którą Paul Hicks wyrzeźbił na podstawie fotografii przedstawiającej babcię swojej znajomej. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany brytyjskiemu National Health Service.

13 maja

Trzymamy się II WŚ, ale przechodzimy do bardziej bojowych tematów. Warlord Games wypuściło kolejny plastikowy zestaw stworzony wspólnie z Italeri, który pozwala zbudować włoskie czołgi M13/40 i M14/41 lub działa pancerne M40 da 75/18 i M41 da 75/18.

14 maja

Crooked Dice pochwaliło się na FB pierwszymi odlewami mechanicznych dzieci i rybich kultystów.

Kev White wziął na warsztat pierwszą wyrzeźbioną przez siebie figurkę i na jej podstawie stworzył metalowego barbarzyńcę – a pięć dni później pokazał drugi wariant tej postaci, z gitarą i cylindrem.

Z kolei Boris Woloszyn (do którego zajrzymy dzisiaj trzy razy) pochwalił się skończoną rzeźbą ciężko opancerzonego rycerza.

Wracamy do mikroskal, ale tym razem w klimatach fantasy. Seb Games ogłosiło, że pracuje nad linią 10 mm wojskami szczuroludzi i jaszczuroludzi.

15 maja

Ekipa Spellcrowa szykuje sporego, 28 mm krasnoludzkiego golema. Tu możecie zobaczyć go z przodu, a tutaj – z tyłu.

Do firmy Diehard Miniatures przyszły odlewy bagiennego smoka Abraxa. Modele przygotowano dla uczestników jednej z kampanii crowdfundingowych firmy, ale ponieważ egzemplarzy jest nieco więcej, można go też kupić normalnie.

Oferta Warsenal powiększyła się o wyjątkowo ładne budynki w klimatach bliskowschodnich przeznaczone do Infinity (choć łatwo będzie je zaadaptować też do innych gier, niekoniecznie sci-fi).

W poprzednim przeglądzie nowości wspomniałem o średnim czołgu T-28 w skali 1/72 od Zvezdy, a teraz rosyjska firma zaprezentowała model tego pojazdu w skali 1/100. Co ciekawe, w pudełku znajdziemy dwa różne warianty wieży: wczesny z armatą KT-28 i późny z Ł-10.

16 maja

Przenosimy się do nieco późniejszego okresu i zmniejszamy skalę: TimeCast Models wkrótce wypuści radzieckiego T-64BWbrytyjskiego Chieftaina z pancerzem Stillbrew, oba w skali 1/144.

A teraz dla odmiany cofamy się w czasie i powiększamy figurki: w niedawnym poście firma braci Perrych pokazała zdjęcia brazylijskiej artylerii z wojny paragwajskiej oraz nowych figurek napoleońskich i zdradziła, nad czym jeszcze pracuje.

Wracamy do klimatów fantastycznych i zaglądamy do pracowni Pawła Góreckiego z Rotten Factory, który przygotował zmutowanego cyrkowego akrobatę.

Mutanty proponuje nam również Modiphius, ale w tym przypadku są to bezkręgowce, które urosły pod wpływem promieniowania (fanom nowszych odsłon serii Fallout nie trzeba ich zresztą przedstawiać).

Khurasan Miniatures z kolei serwuje nam ludzi-gady, którzy przybyli z kosmosu – i niestety przywieźli ze sobą między innymi bomby neutronowe.

Brigade Models wypuściło dwa nowe kosmiczne myśliwce: brytyjskiego Valkyrie i polskiego Rokitę (pierwszy polski statek z linii Squadron Commander).

Miłośników większych starć w przestrzeni kosmicznej zachęcam do zapoznania się ze Stars and Steel, najnowszą grą Assault Publishing Studios, w której każdy gracz dowodzi kilkoma eskadrami złożonymi z niszczycieli, krążowników i pancerników.

17 maja

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do Borisa Woloszyna, który wyrzeźbił dla Westfalii człowieka-tygrysa.

Powracamy do epoki muszkietów – tym razem za sprawą firmy Brigade Games i jej kampanii crowdfundingowej This Very Ground, w ramach której możemy sobie sprawić figurki uczestników wojny francusko-indiańskiej.

19 maja

Crooked Dice zapowiedziało nowe elementy terenu do budowy tajnego centrum dowodzenia wywiadu lub siedziby superzłoczyńcy do rozgrywek w klimatach pulpowo-szpiegowskich.

Oprócz 28 mm figurek Spellcrow pracuje też nad kolejnymi 10 mm oddziałami do Argatorii, jak na przykład elitarna, ciężkozbrojna wersja Liagulian.

20 maja

Druga i ostatnia kampania kickstarterowa w dzisiejszym zestawieniu zwie się Winged Death, jest prowadzona przez Knightmare Miniatures i ma na celu sfinansowanie produkcji trzech metalowych, oldskulowych zjaw na wielkich, podgniłych ptaszyskach.

23 maja

Prawie na sam koniec zerkamy po raz trzeci do warsztatu Borisa, gdzie możemy wypatrzyć wojowniczkę wyrzeźbioną na potrzeby zbiórki, którą będą współorganizować Westfalia i Archer Inventive.

A ostatnią pozycją na dziś są 15 mm landsknechci, których szykuje Khurasan.

Tradycyjnie zapraszam na kolejny odcinek Niszowej Niedzieli za dwa tygodnie, a także na inne teksty o bitewniakach, które ukażą się w międzyczasie.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes