logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 12 kwietnia 2020

Wszystkiego dobrego z okazji świąt Wielkiejnocy! Ponieważ obecna sytuacja niekoniecznie skłania do świętowania w rodzinnym gronie, udało mi się przygotować dzisiejsze wydanie Niszowej Niedzieli terminowo. Poniżej znajdziecie dwadzieścia trzy pozycje (czternaście fantastycznych, osiem historycznych i jedną uniwersalną), a wśród nich choćby dziwacznego stworka o całkiem swojskich korzeniach, potężnie uzbrojony sterowiec, mikrowojska do jeszcze mniejszego Epica, łódź z Czasu Apokalipsy czy pierwsze 28 mm plastikowe figurki żołnierzy z Wielkiej Wojny.

30 marca

Na sam początek zaglądamy do warsztatu Spellcrowa, gdzie tydzień temu powstał widoczny poniżej Gridon – wierzchowiec dla 10 mm barbarzyńców z Argatorii.

31 marca

Antediluvian Miniatures szykuje kolejny nietypowy model. Oto duch gór „Ribesal” – a właściwie Rübezahl, czy nasz swojski Liczyrzepa z Karkonoszy. Tradycyjnie postać ta jest przedstawiana jako stary mężczyzna, jednak twórca rzeźby wzorował się na bardzo nietypowym przedstawieniu z Dictionnaire Infernal.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Wargame Exclusive wydało trzy nowe modele grotów, z których najciekawszym jest chyba grotowy dron zwiadowczy. (Pozostałe dwa to fan sterydów i Grot policyjny).

1 kwietnia

Kontynuujemy temat zielonoskórych z 41. tysiąclecia. Vanguard Miniatures wypuściło pierwszą falę Orków w skali 3 mm, która składa się z czołgów, transporterów, motocykli i piechoty (w tym wojowników w pancerzach wspomaganych).

Tego samego dnia do sklepu Avatars of War zawitali najemny barbarzyńca i wódz centaurów.

2 kwietnia

Ponieważ tegoroczna edycja Salute została odwołana, Brigade Games na swoim blogu prezentuje nowości przygotowane na te targi. Pierwszą pozycją jest odświeżony model tureckiego latającego pancernika Abdül Aziz do gry Imperial Skies, która traktuje o starciach okrętów powietrznych na początku XX wieku (oczywiście alternatywnego).

Jeśli wśród Waszych figurek są miłośnicy hazardu, to Iron Gate Scenery przygotowało coś dla nich: stoły do kart i kości z taboretami w komplecie.

4 kwietnia

W zeszłą sobotę zakończyła się zbiórka crowdfundingowa Argonauts 7TV Programme Guide & Miniatures. Nim jednak do tego doszło, organizująca ją firma Crooked Dice zaprezentowała trzy nowe rzeźby jako zachętę do wsparcia kampanii w ostatnich godzinach jej trwania.

Pedro Ramos, który specjalizuje się w figurkach do futbolu fantasy, ostatnio rzeźbił głównie większych graczy. Jego najnowszym dziełem jest potężnie umięśniony goryl.

6 kwietnia

W poniedziałek Manuel Olmedo Márquez z MOM Miniatures pochwalił się nieukończonym jeszcze bykocentaurem Chaosu.

W grze Freebooter's Fate pojawił się nowy najemnik: chroniony garnkami Le Dingue, który na pierwszy rzut oka wygląda jak model primaaprilisowy.

Po wypuszczeniu pierwszych 3 mm Orków Vanguard Miniatures wsparło siły Gwardii Imperialnej w tej skali, wprowadzając do sprzedaży zwiadowcze maszyny kroczące i trzy wariacje czołgu Centurion (Achilles, Aeneas i Agamemnon).

8 kwietnia

Granie graniem, ale od czasu do czasu można sprawić sobie coś większego tylko na półkę. Miłośników filmu i serialu Ciemny Kryształ może zainteresować urRu od Black Sun Miniatures – a jeśli macie ochotę na więcej, to 24 kwietnia na Kickstarterze ruszy zbiórka na pełną linię modeli z tego uniwersum (a także z filmu Labirynt z 1986 roku).

Przyszedł czas na większą dawkę nowości historycznych. Zaczniemy od Rubicon Models, które opublikowało fotki pomalowanego bagażu do swojego modelu samochodu Citroën Traction Avant.

Empress Miniatures przez dwa tygodnie nie prezentowało żadnych nadchodzących rzeźb, ale za to w środę uraczyło nas zdjęciami amerykańskiej łodzi patrolowej PBR (skala 1/50) używanej między innymi w Wietnamie.

Wracamy do Brigade Games, które wypuściło zestaw trzech wielkich 2 mm bloków mieszkalnych

9 kwietnia

…a dzień później powiększyło ofertę aż o dziesięć zestawów umocnień, z których możemy zrobić 2 mm fortyfikacje Vaubana.

Zwiększamy skalę, choć dalej trzymamy się modeli mikro. Gripping Beast rozpoczął przedsprzedaż 10 mm wojsk germańskich, a także machin oblężniczych z czasów wczesnego Cesarstwa Rzymskiego.

W 80. rocznicę niemieckiej inwazji na Danię firma Great Escape Games rozpoczęła zbiórkę crowdfundingową na 28 mm figurki duńskich żołnierzy.

Odpocznijmy chwilę od historycznych konfliktów i zajrzyjmy do pracowni Borisa Woloszyna, który niedawno skończył całkiem niezłego łucznika.

10 kwietnia

Jak na razie w dzisiejszym przeglądzie nie pojawiły się żadne figurki 15 mm, pora więc to nadrobić. Oferta Alternative Armies poszerzyła się o trzy nowe zestawy sci-fi: żołnierki, strzelców erkaemów i wojaków z granatnikami oraz miotaczami płomieni.

11 kwietnia

Na koniec wracamy do modeli historycznych – i to w plastiku! Firma Perry Miniatures zaprezentowało zdjęcia ramek oraz złożonych modeli (pomalowanych i nie) z nadchodzącego zestawu austriackiej kawalerii z czasu wojen napoleońskich.

Atlantic Wargames zaprezentowało fotografię pomalowanych żołnierzy niemieckich z drugiej połowy I wojny światowej – chyba pierwszych plastikowych 28 mm figurek wojsk z tego konfliktu.

I to tyle na dziś. Tradycyjnie zapraszam Was do lektury następnych artykułów – kolejny pojawi się najpóźniej w piątek.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes