logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 1 marca 2020

Zapraszam na spóźnione wydanie Niszowej Niedzieli, w którym przyjrzymy się wybranym nowościom z drugiej połowy lutego i pierwszego dnia marca. Moją uwagę przykuło dwadzieścia dziewięć różnych pozycji, wśród których tym razem zdecydowanie dominują różne odsłony fantastyki. I tak w dzisiejszym przeglądzie znajdziecie między innymi nowe plastikowe elfy, wojowniczych i pokojowych kotoludzi, nietypowe szkielety, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych w pancerzu wspomaganym, golema-łowcę nagród czy jeźdźca z obrazu kultowego XX-wiecznego artysty.

17 lutego

Polska firma Strato Minis Studio wypuściła dwa 6 mm pojazdy sci-fi: wielką ciężarówkę Transtibetan 3000 Supporter i samochód opancerzony Fox RV.

Z kolei warszawski Spellcrow szykuje kolejne trzy 28 mm budynki fantasy, które niedługo powinny trafić do sprzedaży.

Pewien czas temu North Star zdradził, jakie będą kolejne plastikowe zestawy do Oathmark. Teraz, w połowie lutego, firma pokazała wojaków z pierwszego z nadchodzących oddziałów – lekkiej piechoty elfów.

Seria Reaper Bones Black powiększyła się o trzynaście nowych figurek: żołnierza Malvernisów, wojaka Rachów, kosmicznego kowboja, kociego wojownika, kociego łotra, dwie przedstawicielki rasy mroźnych gigantów (bohaterkę i rangerkę), zimowego wilka, mopsa szablozębnego, trzy trolle (dwugłowego, bagiennego oraz wrzosowiskowego) i mistyczny portal.

18 lutego

Linia starożytno-mitycznych figurek Lucid Eye powiększyła się o królową Ludów Morza.

Jeśli szukacie nietypowych monstrów do swoich podziemi, zajrzyjcie do sklepu Zealot Miniatures, gdzie niedawno pojawił się mimik udający łoże.

19 lutego

Morgue Miniatures przygotowuje się do kampanii crowdfundingowej, której tematem będą ożywione szkielety różnych ras fantasy. Na zachętę firma pokazała gnoma, krasnoludkę, drakona i centaura.

Po tak solidnej dawce fantasy przechodzimy do science fiction… w skali mikro. Oferta Onslaught Miniatures powiększyła się o 6 mm ciężkie wsparcie artyleryjskie dla Imperium i Gruddów (czyli kosmicznych krasnoludów) oraz 15 mm broń ciężką dla tej drugiej frakcji.

Druga porcja mikronowości jest skierowana do fanów postapokaliptycznych zmagań – to trzecia fala pojazdów od Microworld Games.

20 lutego

Kev White zaprezentował skończonego Obamą z 31. tysiąclecia oraz niedokończoną elfią awanturniczkę.

Do sklepu Bad Squiddo Games zawitały amazońskie księżniczki, berserkerka, dowódczyni i chorąża, uczona i barmanka, a także dwa dinozaury.

Aby przetestować nowy typ żywicy, ekipa z Ramshackle Games stworzyła Bestię z Wrzosowisk. Pomimo próbnego charakteru modelu trafił on do sprzedaży (z dwiema alternatywnymi głowami).

Spellcrow wydał Driadę – jedyną bestię z nowego dodatku do Umbry Turris, która nie miała własnego modelu.

21 lutego

Empress Miniatures wciąż tworzy kolejne 28 mm rzeźby do rozgrywania starć z wojny wietnamskiej. Spośród najnowszych najciekawsza jest chyba para złożona z oficera Vietcongu i bojowniczki niosącej radio.

Kontynuując temat postaci z serialu The Mandalorian w wersji fantasy, Boris Woloszyn stworzył żelaznego golema.

Wyżej wspomniałem o dwóch zbrojnych kotoludziach, a teraz pora na kolejnych czterech. Alternative Armies pokazało pierwszy zestaw kocich cywilów w japońskich klimatach.

22 lutego

Najnowszą propozycją od Unreleased Miniatures są Nikczemni Bandyci – zestaw sześciu wieloczęściowych, żywicznych figurek, których możemy złożyć z bronią lub z łupami.

Na fanpage'u AntiMatter Games możemy zobaczyć trzy najnowsze modele z kickstartera Uncharted Realms of the Abyss: ośmiornicowatego maga, leśnego giganta i rekina-zombie.

 

24 lutego

Mantic Games rozpoczął przedsprzedaż nowych oddziałów złych krasnoludów z Kings of War. Moją uwagę zwróciły ich nieudane eksperymenty zwane Groteskami.

Od zeszłego poniedziałku na stronie Wargame Forge możemy kupić charakterystyczne amerykańskie domy wielorodzinne w skali 6 mm.

Khurasan Miniatures przygotowuje linię 15 mm figurek do wojny brytyjsko-zuluskiej. Jako pierwszych firma zaprezentowała nieżonatych zuluskich wojowników.

25 lutego

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na oldschoolowe 15 mm figurki sci-fi przedstawiające dzielnych obrońców Plutona i pozbawionych twarzy najeźdźców.

26 lutego

W dzisiejszej Niszowej Niedzieli wyjątkowo zaglądamy na stronę Warlord Games nie z powodu nowości historycznych. Brytyjska firma postanowiła powiększyć japońskie siły do gry Warlords of Erehwon o zupełnie nowe modele ptasich wojowników zwanych Tengu.

28 lutego

Wracamy do firmy Lucid Eye, która wypuściła licencjonowaną figurkę złowrogiego jeźdźca ze słynnego obrazu Death Dealer pędzla Franka Frazetty.

A skoro mowa o złowrogich postaciach, to na stronie Rotten Factory można teraz zamówić kolejną piątkę członków Zgniłego cyrku, cztery Nurglingi i drugą wersję biedaka.

Cztery dni po zaprezentowaniu Zulusów Khurasan pokazał coś zupełnie innego: 15 mm łódź straży przybrzeżnej. Trzeba przyznać, że to dość nietypowy model nawet jak na tę firmę.

29 lutego

Z myślą o grze Oathmark North Star przygotował zlecił przygotowanie pozbawionego skrzydeł smoka. Widoczna poniżej pierwsza wersja bestii wyszła nieco zbyt mało dynamicznie, dlatego powstanie druga – ale oryginał będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy.

1 marca

Westfalia planuje kampanię crowdfundingową, w ramach której będziemy mogli sprawić sobie siedmioro rycerzy i jednego złoczyńcę. Pierwsze trzy wojowniczki możecie zobaczyć poniżej.

Na koniec zostawiłem pozycję historyczną w nietypowym materiale. Sarissa powiększyła swoją ofertę o cztery warianty brytyjskiej ciężarówki AEC Matador: ze skrzynią, platformą, dźwigiem i cysterną.

I to tyle na dziś. Kolejne wydanie NN pojawi się za dwa tygodnie, a w międzyczasie postaram się przygotować jakąś recenzję – choć mam kilka innych rzeczy, którymi muszę się zająć…

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes