logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 19 stycznia 2020

Zgodnie z zapowiedzią zapraszam na spóźnione o jeden dzień wydanie Niszowej Niedzieli. Okres poświąteczny skończył się już na dobre i miałem w czym przebierać podczas przygotowywania niniejszego tekstu. Łącznie moją uwagę zwróciły dwadzieścia cztery pozycje, wśród których mamy między innymi fantastyczne, starożytne i współczesne modele w mikroskalach, dwa plastikowe zestawy historycznych wojowników z dość odległych od siebie epok i krain, księżycowe roboty z niedalekiej przyszłości, darmowy podręcznik do pirackiej (!) gry i nieźle napakowane krasnoludy z karabinami.

6 stycznia

Dziś zaczynamy od mikroskal. Oddział Ósmy zaprezentował grudniowe nowości, wśród których znalazły się amerykański samolot szturmowy A-37 Dragonfly, czołg Conradus z dalekiej i mrocznej przyszłości oraz trzy zestawy Rzymian z czasów Cezara: legioniści, kawaleria i dowódcy. Wszystko oczywiście w skali 3 mm.

Miłośników ciut większych modeli mogą zainteresować nowe 6 mm zestawy współczesnych wojsk australijskich wypuszczone przez Slave 2 Gaming. Na razie w ofercie firmy są dwa zestawy piechoty, samochód opancerzony Hawkei, MRAP Bushmaster i dwie wersje pojazdu opancerzonego ASLAV.

7 stycznia

Firma Artel W Miniatures wprowadziła do sprzedaży przywódcę złych kosmicznych elfów. Model ma kilka opcjonalnych części, w tym cztery figurki niewolników – dwóch kobiet i dwóch mężczyzn – do ustawienia na podstawce.

Wargames Atlantic opublikowało zdjęcie złożonych figurek z plastikowego zestawu wczesnośredniowiecznych Irlandczyków, który ma się ukazać w lutym tego roku.

8 stycznia

Perry Miniatures ogłosiło, że pracuje nad plastikowymi figurkami Afgańczyków z XIX wieku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zestaw będzie gotowy, ale pierwsze greeny są już gotowe. Ciekawe, czy modele będą kompatybilne z Afgańczykami od Wargames Atlantic, o których wspomniałem w poprzednim wydaniu NN.

W środowym biuletynie Warlord Games zapowiedziało wsparcie przeciwpancerne dla wojsk węgierskich z czasów II wojny światowej: armatę PaK 36 i wyrzutnię rakiet 44M. Tydzień później drugi z tych zestawów trafił już do sprzedaży.

9 stycznia

Na Kickstarterze firma Ill Gotten Games rozpoczęła kampanię Starfolke, w ramach której można kupić pliki z kosmicznymi cywilami i elementami terenu do samodzielnego druku. Choć mamy do czynienia z wirtualnym produktem, organizatorzy pokazali też zdjęcia wydruków wielu figurek.

10 stycznia

W sklepie Khurasan Miniatures pojawiły się prezentowane w pierwszej połowie grudnia 15 mm roboty księżycowe. Na razie dostępne są tylko dwa modele – amerykański i latynoamerykański – a każdy z nich można wyposażyć w wyrzutnię rakiet lub jedno z dwóch ramion chwytających.

Osiem pozycji już za nami, a żadna z nich nie była w klimacie fantasy! Pora to zmienić, dlatego zaglądamy na fanpage firmy Spellcrow, która zapowiedziała nowy dodatek do Umbra Turris zawierający zasady różnych potworów.

Z kolei na stronie wydawnictwa Osprey Publishing udostępniono kawałek nadchodzącego podręcznika do Oathmark, z którego możemy się dowiedzieć, jak w tej grze będziemy składać nasze armie. (Pierwszy sposób pokazany na wycinku poniżej jest dość standardowy, ale oprócz niego mamy do wyboru jeszcze jedną metodę).

Wracamy do figurek. Na dobry początek 2020 roku Freebooter Miniatures wypuściło dwie nowe figurki: Amazonkę Quamitzli i pijak Ivara.

11 stycznia

Crooked Dice zapowiedziało sześć nowych figurek w klimatach post-apo: dwóch konnych jeźdźców i czwórkę pieszych maruderów.

Po dłuższej przerwie Khurasan powrócił do linii 15 mm wojsk do rozgrywania starć hipotetycznej, wydłużonej II wojny światowej. Amerykańska firma pokazała model Mausa i zapowiedziała kolejne niemieckie pojazdy, a także niemieckich żołnierzy.

12 stycznia

Dzień później Khurasan opublikował fotkę 15 mm kapp, czyli podstępnych, żabopodobnych stworów z japońskiego folkloru.

Black Scorpion Miniatures udostępniło za darmo podręcznik do Cutlass!, wydanej 9 lat temu gry o starciach piratów – zarówno w wersji historycznej, jak i fantastycznej.

14 stycznia

We wtorek Warploque Miniatures zaprezentowało dwie nowe rzeźby do drugiej edycji ArcWorlde: niziołka i zjawę.

15 stycznia

Ekipa Spellcrowa pracuje nad klimatycznym modelem drewniano-kamiennej wieży, który będzie mieć 15 cm wysokości.

Za tydzień, 26 stycznia, ma ruszyć pierwsza kampania crowdfundingowa zorganizowana przez Footsore Miniatures. Firma planuje wypuścić dodatek do gry Mortal Gods wprowadzający mityczne potwory, a na zachętę twórca tego rozszerzenia pokazał gotowy model hydry.

16 stycznia

Lucid Eye Publications wypuściło pierwsze trzy wieloczęściowe figurki Vespan, czyli osoludzi.

Battlefront pokazał specjalne minidioramy, które będzie można zdobyć na najważniejszych turniejach Flames of War i Team Yankee w 2020 roku. Pierwsza, przeznaczona do FoW, przedstawia logo firmy (z rosyjskimi lub niemieckimi żołnierzami do wyboru). Druga to van libijskich terrorystów, który stanowi uzupełnienie zeszłorocznej dioramki z DeLoreanem.

Rubicon Models opublikowało zdjęcia dwóch egzemplarzy modelu M32B1, wozu zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgu M4 Sherman.

17 stycznia

Pora na kolejną nowość w mikroskali – jeszcze raz z odległej i mrocznej przyszłości, ale tym razem w skali 6 mm. Vanguard Miniatures wypuściło pustynną kawalerię Novan, czyli nie-Imperium.

18 stycznia

Przedostatnią pozycją w dzisiejszym przeglądzie jest czterech hi-techowych kosmicznych krasnoludów od Hardcore Miniatures.

19 stycznia

A na zakończenie jeszcze raz zaglądamy na fanpage Khurasan Miniature, które szykuje 15 mm wojska Iwana Groźnego. Na razie pokazano tylko poniższą armatę, ale oprócz artylerii dostępne będą także figurki piechurów, kawalerzystów i dowódców – i możliwe, że wszystkie trafią do sprzedaży jednocześnie.

Na dziś to już będzie wszystko. Kolejne teksty pojawią się w okolicach weekendu, ale jeszcze nie wiem, o czym będą… Może coś o 15 mm czołgach, a może o 10 mm fantasy?

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes