logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 18 sierpnia 2019

Witam w połowie sierpnia i zapraszam na nasz regularny przegląd bitewniakowych nowości. Do dzisiejszego wydania trafili francuscy żołnierze z dalekiej przyszłości, ich senegalscy koledzy z II wojny światowej, siły amerykańskie i niemieckie walczące w 1944 roku w Normandii, wielki i przerażający wilk, książkowo-filmowi czarodzieje wraz z bazyliszkiem i wielkimi pająkami, tajemniczy wojownicy z odległych pustyń i mroźnej północy, mikro-nieumarli, jeszcze mniejsi Rzymianie i barbarzyńcy, trzecioplanowe postaci z najsłynniejszego (chyba) filmu o Świętym Graalu oraz jedenaście innych pozycji.

5 sierpnia

Dzisiejsze wydanie otwiera turecka firma Iliada Game Studio, która po raz pierwszy pojawiła się w poprzedniej Niszowej Niedzieli, a dzień po jej publikacji wypuściła zestaw 3 mm bloków.

6 sierpnia

Oferta Crusader Miniatures powiększyła się o cztery zestawy Senegalczyków w służbie francuskiej: strzelców I, strzelców II, erkaemistów i podoficerów wraz z grenadierami.

Wargames Atlantic zaprezentowało zbliżenie figurki żołnierza sci-fi z nadchodzącego zestawu Les Grognards. Widoczna na fotce czapka grenadierów to tylko jedno z trzech nakryć głowy, jakie znajdziemy na ramce; osiem dni później pokazano hełm Adrian, a po kolejnych czterech dniach – kepi.

Rozpoczęła się wspomniana dwa tygodnie temu zbiórka na trzecią falę kosmicznych cywilów z Kolonii 87. Uczestnicy nie tylko ufundowali ich produkcję, ale i odblokowali niemal wszystkie cele dodatkowe przygotowane przez Crooked Dice.

Boris Woloszyn pochwalił się skończoną rzeźbą Straszliwego wilka, którą stworzył dla Zealot Miniatures.

Po serii 10 mm makiet dla barbarzyńców Spellcrowa przygotował budowlę dla jaszczuroludzi. Trzy dni po opublikowaniu pierwszego zdjęcia ziggurat trafił do sprzedaży.

7 sierpnia

Warszawska firma nie pracuje tylko nad Argatorią, ale też nad 28 mm skirmishem Battle for Morten, do którego przygotowała szóstkę elitarnych goblińskich wojowników zwanych Żelaznymi Czaszkami. Wojaków – podzielonych na dwa zestawy – również można już znaleźć w sklepie.

Na Kickstartera znów zawitały zabójcze króliki, choć tym razem nie ze średniowiecznych manuskryptów. Te z kampanii Alice's Adventures in Geründerland są wyraźnie większe, bardziej włochate i lepiej uzbrojone – mają nawet nowoczesną broń palną!

Po serii amerykańskich marines Empress Miniatures szykuje żołnierzy armii Wietnamu Północnego. Poniższa figurka jest jedną z wielu; firma znowu w krótkich odstępach publikuje zdjęcia pojedynczych rzeźb na swoim FB.

8 sierpnia

Oddział Ósmy wypuścił sześć nowych zestawów, z których aż cztery przedstawiają oddziały z czasów starożytności: rzymską kawalerię, scorpio, fanatycznych barbarzyńców i harcowników/oszczepników. Pozostałe dwa zestawy zawierają niemiecki półgąsienicowy motocykl Kettenkrad z II wojny światowej i austriackich grenadierów z wojny siedmioletniej.

9 sierpnia

Mantic Games ma niedługo wypuścić trzecią edycję Kings of War, a wraz z nią nowy starter i nową frakcję: mieszkańców północy. Od zeszłego tygodnia możemy zapoznać się z jednostkami tej armii. Ciekawie zapowiada się podstawowy oddział, natomiast elitarna piechota to niestety atak klonów.

11 sierpnia

I jeszcze raz wracamy do mikroskal – ale tym razem w klimatach fantasy! Microworld Games powiększyło swoją ofertę 6 mm nieumarłych o kolejne zestawy: nowe wzory dowódców, golemy z ciała, ciężką kawalerię i ożywione psy.

12 sierpnia

Ostatnią zbiórką w dzisiejszym zestawieniu dotyczy Chronicles of the Wayfarer: Heroes. Ten skirmish, stworzony przez Boyd's Toys, zwrócił moją uwagę figurkami, które z początku wydawały się być w klimacie sci-fi (szczególnie Enchients of Black Sun), a okazały się nietypowym fantasy.

14 sierpnia

W środę Boris Woloszyn zaprezentował rzeźbę z własnego projektu, który szykuje na rok 2020.

Knight Models rozpoczęło przedsprzedaż The Chamber of Secrets Chronicle Box, pierwszego dodatku do gry figurkowej osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera.

15 sierpnia

Black Scorpion dodało do swojej oferty czwórkę zamaskowanych strażników miejskich, którzy nie wyglądają szczególnie przyjaźnie.

Na stronie Battlefrontu pojawiły się ostatnie zestawy amerykańskiej z najnowszej fali: moździerze 81 mm, samobieżne moździerze M21, zestawy przeciwlotnicze M15 i M16 oraz samoloty szturmowe P-47 Thunderbolt.

16 sierpnia

A już dzień później ruszyła przedsprzedaż nowych zestawów sił niemieckich z 1944 roku do Flames of War. Wiele z nich zawiera przepakowane starsze modele, ale jest też trochę nowości, w tym plastikowi spadochroniarze (niestety z miękkiego tworzywa) czy transportery Sdkfz 250.

Studio Miniatures znienacka wypuściło nowe figurki postaci z filmu Monty Python i Święty Graal: władcy Bagiennego Zamku z synem, dwoje chłopów i trzech sióstr z Zamku Hemoroid.

W tym tygodniu Spellcrow wydał jeszcze dwa zestawy do Argatorii: sasquatche i stajnię.

17 sierpnia

Dwie końcowe pozycje dzisiejszego przeglądu to zapowiedzi nowych zestawów od Unrealeased Miniatures. Pierwszy będzie zawierać elementy ekwipunku poszukiwaczy przygód…

18 sierpnia

…a drugi 28 mm ptaki (mam nadzieję, że będzie ich więcej niż dwa).

I to by było dziś na tyle. Zapraszam na kolejne teksty w okolicach następnego weekendu!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes