logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 26 maja 2019

Po ostatnim nieco skromniejszym wydaniu Niszowej Niedzieli przyszła pora na kolejne, punktualne i obszerniejsze! Poniżej zebrałem dwadzieścia jeden figurkowych nowości i zapowiedzi w różnych klimatach. Wśród pozycji fantastycznych znalazły się świetne pulpowe skarby, zdegenerowani mieszkańcy ruin (albo labiryntów dalekiej przyszłości?), uzbrojone hipopotamy, mniej i bardziej dziwaczne potwory, zagubione szmaciane zabawki czy powracające na rynek 10 mm wojska. Jeśli zaś chodzi o epoki historyczne, to tradycyjnie dominuje II wojna światowa – tym razem reprezentowana wyłącznie przez stronę niemiecką (w tym dwie konstrukcje Volkswagena) – ale pojawił się też dość rzadko prezentowany przeze mnie antyk. Miłej lektury!

13 maja

Na sam początek zaglądamy do pracowni Crooked Dice, gdzie możemy zobaczyć prototypy „MacGuffinów” z zakończonej w marcu kampanii crowdfundingowej.

A skoro o crowdfundingu mowa… na Kickstarterze ruszyła druga zbiórka z serii Black Crab Miniatures, której tematem byli zwykli (relatywnie) mieszkańcy zniszczonego Mordheim, najniższych poziomów Necromundy i innych niezbyt przyjemnych miejsc. Po siedmiu dniach kampania zakończyła się sporym sukcesem – zebrano ponad 8 800 funtów, a planowano 500.

14 maja

Zmieniamy klimaty na znacznie lżejsze. Pedro Ramos wyrzeźbił maskotkę bloodbowlowej imprezy NAF World Cup 2019goblina w stroju kolczastej gruszki.

16 maja

Mierce Miniatures udostępniło biuletyn z czerwcowymi nowościami, wśród których znalazł się groźnie wyglądający drzewiec, wysoki kobiecy demon i trójka ludzi-hipopotamów.

North Star Military Figures pokazało zdjęcia pomalowanych figurek bohaterów do Rangers of Shadow Deep. Postaci zyskały na malowaniu, ale dalej uważam, że na rynku jest wiele lepszych kandydatów na rangerów.

Pora na coś historycznego. Ruben Torregrosa zaprezentował pomalowany model niemieckiego żołnierza z 1939 roku – jednego z wielu, których przygotowuje Kromlech Historical.

17 maja

Wracamy na Kickstartera, gdzie ruszyła kampania Monsters of the Cave that was, czyli zbiórka na produkcję trzynastu modeli różnych potworów, między innymi dwugłowego giganta, chimery, wężo-lwa, hydry, wielkiego krasnoludo-centaura czy dziwnego „Boga Wschodniego Morza”.

Do sklepu internetowego firmy SpellCrow powróciły 10 mm figurki fantasy do powstającego systemu Argatoria – a dodatkowo do znanych już barbarzyńców, Reptilian, pół-gigantów i Ropuchonów dołączyły Amazonki. (Niektóre z tych zestawów – a także kilka jeszcze niedostępnych – zrecenzował u nas Zeka).

18 maja

North Star pracuje już nad kolejnymi modelami do Rangers of Shadow Deep. Po tytułowych bohaterach i wielkich muchach możemy się spodziewać kultysty i ponurego żniwiarza.

Infamous JT zaprezentował zbiorcze zdjęcie czwórki skończonych niedawno powstańców: kaemisty z ZB vz. 26, amunicyjnego, pijącego powstańca i dziewczyny z mosinem.

19 maja

Footsore Miniatures przygotowało kilka nowych pozycji do gier Gangs of Rome i Mortal Gods: egipską dominę, kieszonkowca, muzyka, tropajony i dwa różne wzory tarcz hoplitów (spartańskie i ateńskie).

20 maja

Modiphius Entertainment ogłosiło, że prowadzi prace nad skirmishem osadzonym w Tamriel – świecie znanym z serii The Elder Scrolls. Na początku gra będzie czerpać z TES: Skyrim, ale w dalszej przyszłości mają się pojawić postaci i potwory z innych części. Niecierpliwi mogą już zamówić widoczną poniżej limitowaną figurkę Dragonborn Triumphant.

Boris Woloszyn pochwalił się najnowszą rzeźbą – barbarzyńcą przygotowanym dla niemieckiej firmy Elladan.

21 maja

Dzień później Kev White zaprezentował prawie skończonego maga (prawdopodobnie włosy będą do poprawy).

Po dwóch pomyślnie zakończonych zbiórkach Tereny do Gier pokazują kolejne budynki z pruskiej wioski. Z modeli z ostatnich dwóch tygodni najbardziej spodobał mi się poprawiony wiatrak.

Statuesque Miniatures zaczęło zbierać środki na wypuszczenie dziewięciu figurek… zagubionych dziecięcych zabawek.

22 maja

Wracamy do starożytności. W ostatnim biuletynie Warlord Games zapowiedziało nową grę pod tytułem SPQR. Sądząc po podtytule „Warband combat in ancient world”, możemy spodziewać się mniejszych starć niż w Hail Caesar.

W ostatnich dniach Rubicon Models pokazało złożone modele dwóch samochodów Volkswagena z czasów II WŚ. Pierwszym z nich jest Schwimmwagen.

24 maja

Cztery dni po zakończeniu zbiórki Black Crab Miniatures 2 organizatorzy pokazali trzy dodatkowe modele: ostatniego z czterech homunkulusów i dwa żywe drogowskazy, czyli kalekę i wiedźmę przywiązanych do słupów.

25 maja

Drugim ze wspomnianych Volkswagenów jest Typ 1, czyli słynny Garbus.

26 maja

A na koniec coś z mikroskal – a konkretniej 6 mm wersja średniego czołgu grawitacyjnego Strogów od Khurasan Miniatures.

Przegląd skończony, wracam do przygotowań do Gladiusa – i do kończenia recenzji nowiutkiego 15 mm pojazdu pancernego.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes