logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 14 kwietnia 2019

W zeszłym tygodniu w Londynie odbyła się kolejna edycja słynnych targów bitewniakowych Salute, po której można by spodziewać się wysypu zapowiedzi i nowości. Ten jednak jakoś nie nastąpił, a przynajmniej ja go nie dostrzegłem. Nie znaczy to jednak, że brakowało materiału do dzisiejszego przeglądu! Bez trudu zebrałem dwadzieścia jeden różnych pozycji, w tym dwie zbiórki na oldschoolowe modele fantasy, kolejne oddziału Imperium z odległej galaktyki i kosmicznego mopsa, a z tematów historycznych starożytnych Rzymian i Celtów w wersji mikro, dinozaury, wojska biorące udział w wojnie koreańskiej i dodatkowe zasady do gier na Czarnym Lądzie.

1 kwietnia

Na pięć dni przed Salute 2019 klub South London Warlords pokazał darmowy model, który otrzymali wszyscy goście tegorocznej edycji.

Trzymając się postaci kobiecych, zaglądamy do pracowni Keva White'a, który w poniedziałek zaprezentował czarownicę imieniem Gruach

2 kwietnia

…a dzień później królową dosiadającą lamy. (Ten limitowany model można zamówić w przedsprzedaży w sklepie Barbaric Splendor Miniatures).

Na Kickcstarterze wystartowały dwie kampanie dla miłośników oldschoolowych figurek. Pierwsza z nich to trzecia już zbiórka z serii Pantheon of Chaos, w ramach której można kupić różnorodnych bestioludzi, wojowników Chaosu, zmutowane gobliny, a nawet wielkiego demona przypominającego klasycznego Krwiopijcę.

Jeśli powyższe figurki są dla Was zbyt nowoczesne, rzućcie okiem na kampanię firmy Satanic Panic Miniatures, która przygotowała modele gnolli – ale nie takich hienopodobnych, tylko goblinowatych. Co ciekawe, metalowe figurki są wieloczęściowe i pozwalają stworzyć wiele różnych postaci.

Boris Woloszyn pochwalił się skończonym elfim bardem – kolejną rzeźbą stworzoną dla Westfalia Miniatures.

3 kwietnia

Z kolei dla sklepu Elladan Boris wyrzeźbił rzucającego się na przeciwnika barbarzyńcę.

Za radą wspierających Meridian Miniatures opublikowało jaśniejsze zdjęcia „biomechanicznego władcy”, czyli odświeżonej i powiększonej wersji klasycznego Patriarchy Kultu Genokradów.

6 kwietnia

Na tegorocznej edycji Salute Warlord Games zaprezentowało sporo różnych nowości, spośród których najciekawsze moim zdaniem są te do Bolt Action. Na targach można było zobaczyć plastikowe modele włoskiego czołgu Fiat M13/40 i działa pancernego Semovente 75/18, a także mnóstwo nowych modeli do wojny koreańskiej: wojska koreańskie, chińskie i australijskie, amerykańskich Marines, czołg Centurion i postaci z serialu M.A.S.H.

7 kwietnia

Dzień po targach Perry Miniatures opublikowało zdjęcia 3-upów figurek z dwóch nowych plastikowych zestawów francuskiej piechoty liniowej z lat 1807–14. Pierwsze pudełko będzie zawierać 36 fizylierów i 8 woltyżerów, drugie zaś samych woltyżerów z dowództwem.

8 kwietnia

Za kilka tygodni oferta Antediluvian Miniatures powinna powiększyć się o modele czterech irlandzkich najemników wyrzeźbionych przez Paula Hicksa na podstawie rysunku Albrechta Dürera.

Choć niedawno Fantasy Flight Games zapowiedziało rozszerzenie Star Wars: Legion o wojny klonów, firma nie zapomina o galaktycznej wojnie domowej i szykuje dwa nowe zestawy: jeźdźca na dewbacku i szturmowców obrony wybrzeża (tym razem to nie moje tłumaczenie!).

9 kwietnia

W ofercie Khurasan Miniatures pojawiły się księżniczka Adelaide i jej uczennica Tyleen, dwa pierwsze 28 mm modele z nowej serii Polar Trek.

10 kwietnia

Oprócz nowości do BA na stoisku Warlord Games można było zobaczyć nowy oddział amerykańskich superżołnierzy do Konflikt '47 – a cztery dni później pokazano pierwsze oficjalne, choć dość słabe zdjęcia tych wojaków.

11 kwietnia

Dość niespodziewanie Oddział Ósmy wkroczył w nową epokę historyczną – antyk. Na początek łódzka firma wypuściła sześć zestawów: rzymskich legionistów, auxilię i dowództwo oraz celtyckich wojowników, wodzów i procarzy wraz z łucznikami.

Na swoim Twitterowym koncie Annie z Bad Squiddo Games pokazała rzeźbę przeuroczego kosmicznego mopsa.

Khurasan Miniatures wypuściło trzy figurki 15 mm allozaurów, tym samym rozpoczynając nową, pomniejszą serię dinozaurów z formacji Morrison.

13 kwietnia

Dwa dni później na swoim fanpage'u Khurasan Miniatures opublikowało zdjęcie dzika i wielkich szczurów, które księżniczka Adelaide spotkała podczas swojej wyprawy.

Na stronie North Star Magazine opublikowano minidodatek do gry Death in the Dark Continent, który zawiera listy kilku nowych armii tubylców, a wśród nich fikcyjne siły Tarzana i jego sojuszników.

Nie wiem jak Wy, ale ja niecierpliwie czekam na zapowiedziane w grudniu nowe 15 mm pojazdy z serii Art of Tactic. Zvezda pokazała wczoraj pierwszy z nich, wyrzutnię rakiet na transporterze Sd.Kfz. 251 Ausf. B.

14 kwietnia

Dosłownie chwilę po publikacji zestawienia zauważyłem, że Boris Woloszyn wrzucił na FB zdjęcie skończonego szefa ogrów, który trafi do oferty Zealot Miniatures.

I to by było na tyle. Tradycyjnie zapraszam w następny weekend, na który postaram się przygotować recenzję świeżego zestawu fantasy.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes