logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 20 stycznia 2019

Bitewniakowy światek powoli budzi się z poświątecznego marazmu, ale jeszcze nie rozkręcił się na dobrze – co jednak nie przeszkodziło w znalezieniu dwudziestu ciekawych pozycji do drugiej w tym roku Niszowej Niedzieli. Wybór jest jednak dość nietypowy: sporo w nim modeli z MDF-u, a najliczniej reprezentowaną firmą jest… Khurasan Miniatures! Niewiele jest II wojny światowej, tradycyjnie za to dominuje fantasy w różnych postaciach, od dzielnych wojowniczek, przez dziwaczne demony, aż po karykaturalne postaci z bliżej nieokreślonego kraju Orientu.

7 stycznia

W poprzednim wydaniu NN zamieściłem zdjęcie niedokończonej wojowniczki autorstwa Borisa Woloszyna, a już dzień później można było podziwiać fotki gotowej rzeźby.

Do studia Spellcrowa zawitał nowy goblin. Pozę ma może nieco sztywną, ale detale wyglądają nieźle.

10 stycznia

Pierwszą z aż czterech nowości od Khurasan Miniatures, które znalazły się w dzisiejszym przeglądzie, jest gadzi potwór morski, niewątpliwie pochodzący z zamierzchłej przeszłości. Znajdziecie go w dwóch liniach: filmowo-pulpowej i fantasy.

11 stycznia

I znów wracamy do pozycji z poprzedniego przeglądu. Tydzień po opublikowaniu zdjęć pierwszego Tlemiahuatla firma Lost Kingdom Miniatures pokazała drugi wzór, a dwa dni później – dwie młode bestie.

12 stycznia

Skoro już mowa o nietypowych potworach, to Antediluvian Miniatures pochwaliło się rzeźbią sowiego demona Stolasa.

Z kolei Khurasan Miniatures pracuje nad armią złej leśnej wiedźmy, której służyć będą między innymi widoczni poniżej gremlińscy gwardziści.

Nie samą fantastyką człowiek żyje, więc pora na coś historycznego. Rubicon Models stworzyło prototyp modelu włoskiego czołgu M13/40. Niestety, gotowy pojazd ma być nie plastikowy, a żywiczno-metalowy.

14 stycznia

Niedługo na polach bitewnych w odległej galaktyce pojawią się dwa nowe pojazdy: imperialny czołg szturmowy GAV TX-225wśmigacz X-34 z uzbrojonymi po zęby rebeliantami.

Dla miłośników egzotycznego, pulpowego sci-fi Diehard Miniatures przygotowało parę kosmicznych wężoludzi.

15 stycznia

W listopadzie zeszłego roku 4Ground wypuściło model XIX-wiecznej lokomotywy parowej, a teraz firma planuje wydać wagony pasażerskie i bagażowe.

16 stycznia

Innym ładnym elementem terenu z MDF-u, jaki niedawno trafił do sprzedaży, jest Hotel Bagdad od Black Site Studio. Jeśli podstawowy, czteropoziomowy budynek jest dla Was za mały, to zawsze możecie go powiększyć o dodatkowe piętra albo dodać do niego ogrodzenie. (Z kolei dla odludków przygotowano kompleks położony gdzieś w Pakistanie).

Za wycinanie terenów zabrali się też twórcy Wojnacji. Ich najnowszym dziełem jest bardzo ładna wieża stworzona wraz z Maj Workshop.

17 stycznia

Kolejna terenowa propozycja jest znacznie mniejsza, ale wcale nie mniej szczegółowa – oto budynek w stylu tudorskim wykonany w skali 1/285 przez GameCraft Miniatures. (Dwa dni później firma pokazała lepsze zdjęcia modelu).

Pora na najdziwniejszą pozycję dzisiejszego przeglądu: Alternative Armies wypuściło oddział inteligentnych yeti do gier sci-fi w skali 15 mm.

18 stycznia

Boris Woloszyn niestrudzenie rzeźbi kolejne figurki dla Westfalia Miniatures. Najnowsza przedstawia kobietę broniącą swoje dziecko przed najeźdźcami (towarzyszący jej mężczyzna to model skończony już wcześniej).

Po kilkuletniej przerwie Khurasan Miniature planuje powiększyć ofertę 15 mm pojazdów z alternatywnej, wydłużonej wersji II wojny światowej o niemieckie działo pancerne E-10.

Kromlech Historical już niedługo wyda 28 mm model polskiego czołgu 7TP – i to od razu w dwóch wersjach, jedno- i dwuwieżowej.

Była już jedna pozycja w skali 1/285, teraz pora na coś w 1/600. Brigade Models wypuściło 3 mm lokomotywy (aż cztery różne wzory!), wagony pasażerskie i towarowe, a także gotowy pociąg o nazwie The Flying Scotsman (czyli skład kursujący między Londynem a Edynburgiem od 1862 roku do dnia dzisiejszego).

19 stycznia

Prawie na sam koniec wracamy do armii czarownicy od Khurasan Miniatures, którą w sobotę zasiliły wilki.

20 stycznia

Nie wiem, czy zwróciliście na to uwagę, ale jak na razie w dzisiejszym zestawieniu nie było ani jednej kampanii crowdfundingowej. Na sam koniec zajrzymy jednak na Kickstartera, gdzie ruszyła zbiórka Noresmian Nights – kolejny wspólny projekt Lead Adventure i Ratnika, tym razem w orientalnych klimatach.

Tym wschodnim akcentem kończymy dzisiejsze wydanie NN. Na następne zapraszam za dwa tygodnie, a w międzyczasie postaram się napisać jakąś recenzję… tylko za co by się tu zabrać, 28 mm fantasy czy 15 mm czołgi?

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes