logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 6 stycznia 2019

Witam wszystkich czytelników i zapraszam na pierwsze wydanie Niszowej Niedzieli w roku 2019. Ponieważ okres poświąteczny to czas podsumowań i przedstawiania planów na kolejny rok, w dzisiejszym zestawieniu jest nieco mniej pozycji niż zwykle. Dodatkowo postanowiłem złamać ogólną zasadę i uwzględnić nieco ogólnych, ale za to dość ciekawych zapowiedzi. I tak poniżej znajdziecie plany wydawnicze Zvezdy, Warlord Games czy Mantica, ale też sporo prototypowych modeli od Rubicon Models, nową, jeszcze niedokończoną rzeźbę Borisa Woloszyna czy dużą jaszczurkę od Lost Kingdom.

24 grudnia

W wigilijnym biuletynie Warlord Games oficjalnie zapowiedziało trzy nowe podręczniki do Bolt Action: o lądowaniu w Normandii, walkach na Węgrzech w 1944 roku i wojnie w Korei. Ten ostatni konflikt ma się też pojawić w grze Blood Red Skies – na animowanym gifie w mailu widać render myśliwca F-86 Sabre.

 

Z kolei Rubicon Models zaprezentowało trzy prototypy różnych wersji czołgu PzKpfw III. Firma pracuje nad ośmioma modelami tego pojazdu, ale wliczając drobne zmiany i wersje specjalne, z zestawów będzie można złożyć ich aż dwadzieścia!

26 grudnia

W drugi dzień Świąt na Kickstarterze ruszyła zbiórka na produkcję modelu Narthoksa Wspaniałego. Oryginalna figurka jest dość wszechstronna, ale w ramach dodatkowych celów mają też powstać wersja sci-fi oraz… barmańska. Kampania zakończyła się przedwczoraj z wynikiem prawie 1000% podstawowej kwoty, więc pozostaje czekać na kolejne dwie rzeźby.

27 grudnia

Od 26 grudnia Mantic Games na swoim blogu publikowało różne wpisy na temat planów na nadchodzący rok. Drugi wpis dotyczył nowej armii do Kings of War: Nightstalkers. Znane z gry Vanguard koszmary nocne otrzymają kilka nowych jednostek, w tym dziwne, sześcionogie kreatury i wielkiego mackowatego potwora.

28 grudnia

Na zakończenie 2018 roku ekipa Rubicon Models pokazała zdjęcia ulepszonego modelu Citroena 11CV, z wnętrzem i dwoma kierowcami (w stroju cywilnym i w niemieckim mundurze).

Zvezda wypuściła katalog na rok 2019. Niestety, fani skali 1/72 poczują się pewnie rozczarowani, bowiem Rosjanie planują wypuścić tylko dwa pojazdy lądowe: haubicoarmatę Msta-S i ciężki bojowy wóz piechoty T-15 Armata. W skali 1/100 sytuacja wygląda nieco lepiej – do sprzedaży mają trafić działo pancerne Sturmpanzer (znane też jako Brummbär), transporter SdKfz 251 B z wyrzutniami rakiet, lekki czołg T-26 obr. 1933 i samochód pancerny M3 Scout Car.

30 grudnia

Od poprzedniej niedzieli na fanpage'u Dog Tag Miniatures można zobaczyć nowe zdjęcia nadchodzących 28 mm figurek węgierskich żołnierzy, w tym zdjęcie grupowe.

31 grudnia

A w ostatni dzień zeszłego roku Reaper Miniatures zapowiedziało nową, ulepszoną wersję linii Bones – Bones Black. Modele będą wykonane z nowego, sztywniejszego materiału, który pozwala uzyskać wyraźniejsze detale. Więcej informacji znajdziecie tutaj, a ja dodam jeszcze tylko, że z okazji wprowadzania nowej linii firma chce rozdać niemal 150 000 darmowych modeli.

1 stycznia

I wkraczamy w nowy rok. Aby dobrze go zacząć, Demented Games wypuściło kolekcjonerski, 54 mm model postaci Launcelota ze swojej steampunkowej gry Twisted.

Tego samego dnia na Kickstarterze ruszyła zbiórka na nową frakcję do gry Freeblades. O systemie nigdy wcześniej nie słyszałem, ale o gadzich figurkach zawsze chętnie wspomnę – a mamy tutaj jaszczuroludzi, nagę, wielkiego węża, a nawet żołwioczłeka.

2 stycznia

Jak już jesteśmy przy gadach, to Lost Kingdom Miniatures pochwaliło się pierwszym wzorem Tlemiahuatla, wielkiej jaszczurki plującej kwasem (albo czymś równie nieprzyjemnym).

3 stycznia

Spellcrow otrzymał kilka wykonanych na ich zlecenie rzeźb, które posłużą za bazę do stworzenia nowych figurek ludzi – choć moim zdaniem widoczny poniżej barbarzyńca żadnych zmian nie potrzebuje…

Na forum Rubicon Models opublikowano zdjęcia nadchodzącego plastikowego zestawu, który pozwoli złożyć radzieckie samochody BA-3 i BA-6. Na ramce znajdziemy też gąsienice zakładane czasami na tylne koła tych pojazdów – tego detalu jeszcze nie widziałem na modelach wargamingowych.

4 stycznia

Dzień później Hiszpanie pokazali też pomalowane prototypy niemieckich sanitariuszy z rannymi. I to już ostatnia zapowiedź od Rubicon Models w tym zestawieniu.

Jeśli marzy się Wam rozgrywanie wielkich bitew wojny siedmioletniej, to koniecznie zajrzyjcie na profil Oddziału Ósmego, który właśnie wydał pierwsze sześć zestawów wojsk z tego konfliktu: piechotę, dowództwa piechoty, kawalerię, dowództwa kawalerii, działa trzyfuntowe i artylerzystów. Wszystkie postaci noszą malutkie trójrogi.

Boris Woloszyn zaprezentował niedokończoną wojowniczkę rzeźbioną dla Zealot Miniatures.

Oferta Kromlecha poszerzyła się o posąg Ponurego żniwiarza, który nadaje się nie tylko do olbrzymich miast odległej przyszłości.

5 stycznia

Na koniec wracamy do Mantica, który w ostatnim z dwunastu wpisów obiecuje powrót do serii TerrainCrate. Tym razem jednak firma planuje wyjść poza klimaty fantasy i przygotować cztery różne zestawy plastikowych terenów o roboczych nazwach Gotycka posiadłość, Życie współczesne, Okupowane miasto i Opuszczona wioska.

I to już ostatnia pozycja dzisiejszego zestawienia. Dziękuję za uwagę i zapraszam w następny weekend – choć jeszcze nie wiem, co wtedy przygotuję.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes