logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 grudnia 2018

Już jutro Wigilia Bożego Narodzenia, więc pewnie większość z Was zajęta jest przygotowaniami do wieczornych spotkań. Mam jednak nadzieję, że znajdziecie chwilę czasu, by przejrzeć ostatnie w tym roku wydanie Niszowej Niedzieli. Znajdziecie w nim solidną porcję najróżniejszych rzeźb w klimatach fantasy, pierwszy dodatek do najnowszej gry autora Frostgrave, uzbrojone wersje postaci z kultowej kreskówki, ambitne plany wydawcy Flames of War, rdzennych Amerykanów w skali mikro, świetne 28 mm rzeźby wojsk alianckich, nieco wojowników z wczesnego średniowiecza czy łowców nagród z dalekiej przyszłości.

12 grudnia

Na początek nowego roku Empress Miniatures planuje wypuścić figurki brytyjskich żołnierzy z końca II wojny światowej. Później dołączą do nich Rosjanie, Amerykanie i Niemcy, a także nowe wojska do wielu innych konfliktów (obecnie trwają prace nad współczesnymi Kurdami).

Boris Woloszyn skończył kolejny model dla Westfalia Miniatures: barbarzyńcę z toporem.

A u nas w Warszawie Spellcrow pokazał nowego goblina, który nie wygląda na specjalnie chętnego do walki.

13 grudnia

Na swoim profilu na FB Piotr Kupper pochwalił się skończonym modelem Śmierci ze Świata Dysku – oczywiście przygotowanym dla Micro Art Studio.

14 grudnia

Z kolei na blogu Petro Ramosa możecie zobaczyć zdjęcia cierpiącego na likantropię św. Mikołaja, który będzie dostępny w sklepie Hungry Troll.

Mantic Games wypuściło dwóch najemników do gry Kings of War: Vanguard – jaszczurzego pirata i goblińskiego szamana na waranie.

Antediluvian Miniature przygotowało dwa pozostałe azteckie zombie ufundowane w ramach kampanii Conquerors of Mictlan.

Pora na wycieczkę w kosmos! Diehard Miniatures zaprezentowało pięcioro nowych łowców nagród: czterech wyrzeźbionych przez Tima Prowa i jednego (a w zasadzie jedną) autorstwa Patricka Keithsa.

18 grudnia

Mad Cars stworzyło powiększone wersje Freda, Daphne i Kudłatego, którzy urośli z 20 mm do około 32.

Crooked Dice zapowiedziało, że 1 stycznia ich oferta powiększy się o dwa zestawy bestioludzi: jeden dość klasyczny, a drugi wzorowany na szwarccharakterach z kreskówki Thundercats.

Wracamy do firmy Spellcrowa, która opublikowała zdjęcie krasnoluda w rybnym hełmie i z rybnym pistoletem. Trzy dni później figurka trafiła do sprzedaży, a na łamach naszego portalu pojawiła się jej recenzja.

Wrocławskie GM Boardgames pokazało pierwsze rzeźby 6 mm Siuksów z czasów wojny 1876 roku, której poświęcony będzie następny dodatek do gry Bogowie Wojny: Lee.

Trzymamy się tematyki historycznej, ale przenosimy do czasów późniejszych – i znacząco zwiększamy skalę modeli. Michael Perry pracuje nad nowym zestawem piechoty amerykańskiej z II wojny światowej (a dokładniej od walk w Tunezji po lądowanie w Normandii). Widoczne poniżej rzeźby to tak zwane 3-ups.

19 grudnia

W poprzednim zestawieniu zamieściłem zdjęcie małpoluda wyrzeźbionego przez Dave'a Cauleya dla Antediluvian Miniatures. Piętnaście dni później do bestii dołączył kolega.

Od środy w sklepie DriveThruRPG można kupić Blood Moon, pierwsze oficjalne minirozszerzenie do Rangers of Shadow Deep. Jak łatwo domyśleć się po okładce, w nowych scenariuszach gracze będą musieli zmierzyć się z wilkołakami.

Gdy dwa tygodnie temu pokazałem futurystycznego krasnoluda autorstwa Keva White'a, wspomniałem, że jego towarzysz nie bardzo przypadł mi do gustu. Teraz Kev dokończył tamtą rzeźbę i po zmianach model znacznie bardziej mi się podoba.

20 grudnia

W piątek 14 grudnia na Kickstarterze ruszyła zbiórka na figurki antropomorficznych zwierząt sci-fi. Na początku organizatorzy zamieścili wyłącznie szkice postaci, ale po kilku dniach dorzucili też zdjęcia pierwszych rzeźb.

Tradycyjnie w grudniu firma Battlefront przedstawiła swoje plany na kolejny rok – a nawet kolejne cztery. I tak w marcu 2019 Nowozelandczycy wypuszczą kolejną odsłonę pierwszowojennej wersji Flames of War z odświeżonymi zasadami dla wojsk niemieckich, brytyjskich i francuskich z końca tego konfliktu.

W kwietniu ukaże się dodatek do Team Yankee pt. Oil Wars, który będzie zawierał zasady dla sił izraelskich, irackich i irańskich z lat 80. XX wieku. Wraz z nim BF wypuści dwa plastikowe zestawy: czołgi Merkava I/II i działa samobieżne M109. Później zostanie wydany podręcznik dla wojsk brytyjskich i modele czołgów Challenger oraz bojowych wozów piechoty Warrior.

Najbardziej ambitne plany dotyczą Flames of War. Battlefront wraca do końcowego etapu wojny (od D-Day do bitwy o Berlin), którym będzie się zajmować przez następne cztery lata. W tym czasie ujrzymy mnóstwo nowych podręczników (w tym także jeden poświęcony Węgrom, Rumunom i moim ulubionym Finom). Jeśli chodzi o modele, w powyższym filmie zapowiedziano zaledwie cztery plastikowe zestawy: amerykańskich i niemieckich spadochroniarzy, jeepy i czołgi M5 Stuart z możliwością budowy haubic samobieżnych M8 Scott.

21 grudnia

Forged in Battle pracuje nad zestawami wojsk i budynków z wczesnego średniowiecza, które zostały ufundowane dzięki trzeciej zbiórce z serii War & Empire. Na zachętę pokazano wikingów i gwardię wareską, a także bizantyjski kościół i normańskie motte and bailey.

Warlord Games ostatnio koncentruje się głównie na Cruel Seas i Blood Red Skies, ale w ostatnim biuletynie zaprezentował także nadchodzący oddział berserkerów.

Kosmiczne uniwersum Diehard Miniatures musi być naprawdę pełne złoczyńców, bo po łowcach nagród firma przygotowała jeszcze szeryfa z wiernym robopsem.

22 grudnia

Po zakończeniu prac nad barbarzyńcą Boris Woloszyn wziął się do rzeźbienia czarodzieja wróżącego ze szklanej kuli – tym razem dla Zealot Miniatures.

23 grudnia

A wspomniana prawie na samym początku firma Westfalia Miniatures przygotowała niziołków-husarzy na kozach, którzy już niedługo trafią do sprzedaży.

Na koniec chciałbym życzyć Wam wszystkim, drodzy czytelnicy, wesołych i spokojnych Świąt – i oczywiście mnóstwo nowych figurek pod choinką!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes