logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 11 listopada 2018

Zapraszam na pierwsze listopadowe wydanie Niszowej Niedzieli. Niestety nie znalazła się w nim żadna nowość wydana z okazji dzisiejszego święta (w ogóle natrafiłem jedynie na jedną „niepodległościową” pozycję), ale za to tradycyjnie trafiło do niego sporo różnorodnych modeli, a dodatkowo także planszówka i dwa nowe tytuły bitewne. Po strasznym otwarciu będziemy trzymać się klimatów fantasy, by następnie zajrzeć do mikroskal, rzucić okiem na nieco weird war, przenieść się do czasów II wojny światowej i zakończyć przegląd statkami kosmicznymi z jednego z najpopularniejszych uniwersów sci-fi.

29 października

Zaczynamy od wieści dla miłośników horrorów! Z okazji 50-lecia premiery Nocy żywych trupów (które minęło 1 października) CMON zakupiło licencję i pracuje nad grą planszową z serii Zombicide opartą na tym filmie. Planowana data premiery to 23 listopada, a więc już niedługo.

30 października

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na 28 mm figurki orków i goblinów wyrzeźbione przez „mistrza goblinów” – Kevina Adamsa.

31 października

Drugą kampanią crowdfundingową, o której dziś wspomnę, jest Burrows & Badgers: Beasts of Northymbra. Ponownie celem jest sfinansowanie produkcji antropomorficznych zwierzątek, lecz tym razem oprócz magów i wojowników otrzymamy też zwykłych mieszkańców małego miasteczka. Co ciekawe, kampania trwała zaledwie sześć dni, ale i tak zakończyła się sporym sukcesem.

1 listopada

Z okazji Halloween firma Unreleased Miniatures przygotowała specjalny, limitowany model dowódcy, który w boju dosłownie stracił głowę.

2 listopada

Ostatnio Spellcrow znów zaczął chwalić się nowymi figurkami fantasy w skali 28 mm, wśród których znalazł się na przykład poniższy goblin.

W poprzedni piątek ukazała się nowa gra Josepha McCullougha, twórcy Frostgrave. W Rangers of Shadow Deep (bo taki nosi ona tytuł) kierujemy jednym bohaterem oraz kilkoma pomocnikami i wraz z pozostałymi graczami stawiamy czoła różnym potworom, które opanowały Lorenthię. Na razie podręcznik jest dostępny wyłącznie w formie elektronicznej, ale wydanie wersji papierowej jest w planach.

Pierwszą pozycją historyczną w dzisiejszym przeglądzie są październikowe nowości od Oddziału Ósmego: niemiecki transporter Sdkfz 251 z doczepionymi wyrzutniami rakiet (z czasów II wojny światowej) oraz francuskie haubice 155 mm mle 1917, niemieckie lekkie haubice 10,5 cm lFH 98/09, dwa zestawy niemieckich kawalerzystów i samolot rozpoznawczy Rumpler C.IV (to już I wojna światowa).

3 listopada

Mikroskale to nie tylko konflikty historyczne, ale i fantastyka! Dowodem na to są choćby 3 mm zestawy orkowych pojazdów od Vanguard Miniatures.

4 listopada

Jamie Tranter zaprezentował kolejną rzeźbę polskiego partyzanta, tym razem stworzonego przez Dennisa Zarnowskiego z Savage Forged Minis.

5 listopada

Na stronie Steve'a Lampona można zapoznać się z zapowiedzią Gadzooks it’s the Apocalypse, skirmisha, którego akcja toczyć się będzie w XVII-wiecznej Europie wzbogaconej o elementy fantastyczne: wiedźmy, demony czy nieumarłych.

W ofercie Brother Vinni's ponownie pojawiła się figurka przypominająca pewną dobrze znaną postać – tym razem słynnego szmuglera z odległej galaktyki.

6 listopada

Na sześć godzin przed zakończeniem zbiórki Diehard Miniatures: Law and Disorder! Tim Prow pokazał piątkę wskrzeszonych wojowników z różnych ras fantasy.

7 listopada

W środowym biuletynie Warlord Games zapowiedziało dwa nowe zestawy do Konflikt '47: włoskich spadochroniarzy walczących po stronie Niemiec i uzbrojonego w działo Tesli Stuarta dla tych Włochów, którzy przyłączyli się do Aliantów. (Dwa dni później obie pozycje pojawiły się już w sklepie).

8 listopada

Ekipa z Antediluvian Miniatures skończyła dwie ostatnie rzeźby konkwistadorów z serii Conquerors of Michtlan: gwiżdżącego psiarza i poszukiwaczkę przygód.

Great Escape Games zapowiedziało, że pod koniec bieżącego miesiąca wyda wojska włoskie z czasów II WŚ w mundurach zimowych przygotowane z myślą o walkach na froncie wschodnim. Na poparcie tych słów firma rozesłała w biuletynie fotki dwóch drużyn i dowództwa.

Modele sił z czasów II wojny światowej zapowiedział również Kromlech – firma pokazała pierwsze zdjęcie polskiej piechoty i pojazdów w skali 1/56.

9 listopada

Dla miłośników nieco mniejszej skali mam nowe zapowiedzi od Battlefrontu, który w grudniu, styczniu i lutym wyda wojska niemieckie i radzieckie walczące na Łuku Kurskim. Wygląda na to, że większość zestawów będzie zawierać wydane już wcześniej modele, ale dostaniemy także plastikowe czołgi T-70 czy transportery Sdkfz 251 C (również w wersji z miotaczami płomieni).

Oprócz wspomnianych już wcześniej nowości do Konflikt '47 w sklepie Warlord Games pojawił się również zapowiadany dawno temu zestaw plastikowych figurek zwierząt.

A na sam koniec dzisiejszego zestawienia przenosimy się ponownie do odległej galaktyki. W ramach trzeciej fali nowości do 2. edycji X-Winga w grze pojawią się dwie nowe frakcje: Republikę Galaktyczną i Sojusz Niezależnych Systemów. Na dobry początek obie strony otrzymają po zestawie startowym i dwóch sprzedawanych osobno statkach. Oprócz tych nowości do sprzedaży trafią odświeżone wersje Z-95 i TIE Strikera.

I to by było na tyle. Dziękuję za uwagę!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes