logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 5 sierpnia 2018

Jeszcze kilka dni temu obawiałem się, że dzisiejsze wydanie Niszowej Niedzieli będzie bardzo skromne – a to dlatego, że pod koniec lipca ukazało się wyjątkowo mało ciekawych nowości. Na szczęście sytuacja poprawiła się przez pierwsze trzy dni sierpnia i ostatecznie przygotowałem może nieco krótszy, ale na pewno nie ubogi przegląd. Wyraźnie dominuje w nim II wojna światowa – zarówno ta historyczna, jak i mocno ufantastyczniona – ale znalazło się też miejsce na gnijącą trupę cyrkowców, siły z odległej galaktyki, ciekawskie dzieciaki czy nową wersję dobrze znanej planszówki z mackami.

24 lipca

Abercrombie, the Fifth Avenue Killer and Scourge of All Things Feline – tak brzmi pełna nazwa najnowszej rzeźby Keva White'a, ale szybko została ona ochrzczona mianem „Agent Orange”.

25 lipca

Tęsknicie za Karnawałem Chaosu? W takim razie koniecznie zajrzyjcie na IndieGoGo, gdzie polska firma Rotten Factory robi zbiórkę na świetne modele podgniłych cyrkowców.

W zestawieniu z 8 lipca podałem listę nadchodzących zestawów niemieckich i rosyjskich do Flames of War, a w zeszłym tygodniu ruszyła przedsprzedaż tych modeli. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać, aż trafią do sklepów.

27 lipca

Morgue Miniatures przygotowało osiem rzeźb amerykańskich dzieciaków z lat 80. XX wieku, które we wrześniu będą dostępne w ramach kampanii na Kickstarterze.

1 sierpnia

Na stronie Warlord Games opublikowano zdjęcie ramki z nadchodzącego plastikowego zestawu Afrika Korps. Oprócz karabinów, peemów i kaemów umieszczono na niej także moździerz 50 mm i karabin przeciwpancerny.

Z kolei na Kickstarterze firma Dog Tag Miniatures rozpoczęła zbiórkę na 28 mm modele węgierskich żołnierzy z czasów II wojny światowej, w tym obsługi miotacza płomieni i motocykla z rusznicą przeciwpancerną na koszu.

Mythic Games zapowiedziało trzecią grę planszową – Reichbusters: Project Vril. Gracze będą w niej kierować alianckimi agentami, którzy starają się powstrzymać nazistów przed ukończeniem prac nad nowymi rodzajami uzbrojenia zasilanymi tajemniczą energią. Do gry będą dołączone 32 mm figurki bohaterów i przeciwników, ale niestety wygląda na to, że ci drudzy będą armią klonów.

Najnowszą rzeźbą, jaką zaprezentował Boris Woloszyn, jest jeszcze niedokończony, ale nieźle się zapowiadający orczy szaman.

Kolejną ciekawą kampanią crowdfundingową zorganizowała firma Deraj Studios, która chce dzięki temu wydać figurki fantasy inspirowane Afryką Subsaharyjską. Znajdziemy wśród nich nie tylko ludzkie postaci, ale i człekokształtne zwierzęta czy błotoludzi.

2 sierpnia

Oferta firmy Arena Rexy powiększyła się o figurki do nowej frakcji o nazwie Helleniki: pięciu pieszych wojowników i szósty dosiadający hippokampa (trzeba przyznać, że twórcy mieli dość nietypową wizję tej istoty).

W czwartek i piątek na stronie Fantasy Flight Games pojawiło się kilka ciekawych zapowiedzi. Zacznijmy od Star Wars: Legions, w którym już niedługo będzie można wystawić Chewbaccę i jego pobratymców.

3 sierpnia

Kolejną nowością z uniwersum Gwiezdnych Wojen jest gwiezdny superniszczyciel do Star Wars: Armada – okręt znacznie większy od wszystkich dotychczasowych jednostek w tej grze.

Trzecia zapowiedź od FFG jest już z innej bajki: firma przygotowuje nową edycję gry planszowej Arkham Horror, tym razem z modularną planszą.

I na zakończenie wracamy do klimatów weird war. Na tegorocznej edycji konwentu GenCon można było zobaczyć sporo nowych modeli do Dust 47, na przykład niemieckiego niszczyciela czołgów E15 z działem laserowym, wielkiego japońskiego mecha, ninja czy Mi-Go z bronią energetyczną. Więcej fotek znajdziecie tutaj i tutaj.

Z kolei Warlord Games rozpoczęło przedsprzedaż trzech nowych jednostek do Konflikt '47: Tygrysa Królewskiego z działem elektromagnetycznym, średniego mecha Heuschrecke i elitarnych, wiernych Mussoliniemu włoskich żołnierzy.

I tak doszliśmy do końca pierwszej sierpniowej NN – teraz muszę się zastanowić, o czym tu napisać w nadchodzącym tygodniu…

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes